Свържи се с нас

Новини

Сградата на Община Дряново и централната градска част – реновирани по проект

Published

on

снимка: Областна администрация – Габрово

снимка: Областна администрация – Габрово

Заместник – областният управител на Габрово Кенан Ашиков беше гост на откриване на реновираната сграда на Община Дряново, по проект „Красива България ” на МТСП и Централна градска зелена зона, по проект финансиран от ПРСР, информираха от областната администрация.

снимка: Областна администрация – Габрово

снимка: Областна администрация – Габрово

Церемонията уважиха народният представител Йордан Стойков, Ренета Колева от „Красива България”, представители на институции и фирми – изпълнители.

снимка: Областна администрация – Габрово

снимка: Областна администрация – Габрово

Извършените строително-ремонтни работи са на обща стойност 137 729 лв. и обхващат: монтаж на нова пет камерна РVС дограма; доставка и монтаж на външни метални подпрозоречни дъски и вътрешни РVС; Направа на топлоизолация; дървена облицовка по фасадата /ламперия/; декоративна каменна облицовка; монтаж корниз от готови ЕРS профили; тонирана драскана пастообразна мизилка; монтаж подолучни поли, олуци, водосточни тръби, есове и водосточни казанчета от пластифицирана ламарина с РVС покритие.

Държавен фонд „Земеделие” е предоставил на Община Дряново безвъзмездна финансова помощ, в размер на 1 664 171 лв., за изпълнение на дейности по проект „Реконструкция на централна градска зелена зона в град Дряново”, за финансиране по мярка 322 „Обновяване и развитие на населените места” от „Програмата за развитие на селските райони”, подкрепена от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони.

снимка: Областна администрация – Габрово

снимка: Областна администрация – Габрово

Проектът е изготвен от Архитектурно студио МАТИС с ръководител арх. Матей Савов. Извършена е цялостна реконструкция на Централната градска зелена зона в общинския център, т.е. участък от пешеходната зона – Ларгото, където са съсредоточени сгради за административно, културно и обществено обслужване, парковите пространства около Лятното кино, както и парковете към СОУ „Максим Райкович” и сградата на бившия техникум по икономика. Общата площ на интервенция е 17,175 дка.

снимка: Областна администрация – Габрово

снимка: Областна администрация – Габрово

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Дискусия за причините и последствията от наводнението в Севлиево

Published

on

Бизнес сдружение „Севлиево 21 век“ и Ротари клуб Севлиево организират обществена дискусия за причините и последствията от наводнението в Севлиево. На 23 май т.г. град Севлиево и околността бяха засегнати от едно от най-тежките наводнения.

Бедствието взе човешка жертва, нанесе значителни материални щети на десетки домове и предприятия, стана причина за сериозни загуби за местния бизнес и остави трайни последици за жителите на града.

Водени от отговорността към местната общност и необходимостта да бъдат предприети конкретни действия за недопускане на подобни трагедии в бъдеще, фирмите и гражданите, членове на Бизнес сдружение „Севлиево 21 век“ и Ротари клуб Севлиево, инициират обществена работна среща за открит и деполитизиран разговор по темата.

Срещата ще се проведе във вторник, 9 юни, от 10.00 часа в зала „Видима“ на хотел „Севлиево Плаза“. Целта на дискусията е да бъдат обсъдени причините за бедствието: както природните фактори, така и действията на отговорните институции. И да бъдат формулирани конкретни мерки за повишаване на сигурността и защитата на населението.

Сред въпросите, които местната общественост поставя, са управлението на язовир „Александър Стамболийски“, предприетите превантивни действия при очаквани високи количества, своевременното предупреждение на населението чрез системите за ранно известяване.

Участниците в инициативата ще настояват за спешни мерки, включително възстановяване и укрепване на дигите по река Росица, почистване на речните корита, подобряване на градската канализационна инфраструктура, актуализиране и практическо отработване на плановете за реакция при бедствия, както и възобновяване на работата по стратегически инфраструктурни проекти за защита от наводнения.

Организаторите отправят покана към представители на държавните и местните институции, експертната общност, бизнеса, гражданските организации и медиите да се включат в дискусията и да съдействат за изработването на устойчиви решения в интерес на жителите на Севлиево и региона.

Зареди още

Новини

Втора поредна шампионска титла по хандбал за Механото

Published

on

Втора поредна титла на България по хандбал от Националните ученически игри спечели тимът на Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“ – Габрово, този път във възрастовата група 8 – 10 клас.

Преминавайки през общински, областен и зонален етап на елиминации абсолютно безпроблемно, младите василиадиевци показаха в пълна степен силата си и на финалите.

В предварителната група бяха победени отборите на СУ „Христо Ботев“ от Кубрат и ПГДС „Цар Иван Асен“ от Хасково. В полуфиналната среща бе отнесен и тимът на СУ „Н. Вапцаров“ от Петрич, а в битката за титлата глава отново преклони тима от Кубрат.

„Това е знаков успех за нашата гимназия и трети пореден в колективен спорт. Със златни букви в аналите на училището ще останат имената на Борис Иванов, Георги Стефанов, Райан Иванов, Денислав Дянков, Ганчо Торлозов, Радослав Събев, Виктор Цвятков, Радослав Георгиев, Никола Великов и Алекси Гавраилович“, заявиха от ПТГ – Габрово.

Отборът бе воден от Александър Цвятков – капитанът на миналогодишните шампиони, който вече е шампион и като състезател, и като предводител на тима.

„Благодарим Алекс – истински Василиадиевец и човек с голямо сърце. Чест и почитания и за г-н Иван Башев – легенда в хандбала, предводител на училищния отбор и пример за достойнство, професионализъм и човешки качества, истински доайен сред педагогическия колектив на гимназията. Огромни благодарности към Милена Иванова и Христо Данаилов – основатели и треньори в ХК „Чардафон“, клубът открил, развил и създал истински бойци от тези момчета“, добавиха още от училището.

Зареди още

Крими

Баща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор

Published

on

27-годишен баща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с кросов мотор. Инцидентът е станал снощи, 7 юни, около 21.00 часа в село Донино.

По информация на полицията мотоциклетът SWM RS 125R, с който двамата пострадали, бил без поставена регистрационна табела.

Двамата били транспортирани в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“-Габрово, където били установени охлузвания, за щастие – без опасност за живота.

Водачът отказал проверка за употреба на наркотични вещества. Пробата му за алкохол била отрицателна. Пътнотранспортното произшествие е обслужено по административен ред.

Бързо производство пък е започнато срещу, 35-годишен неправоспособен водач, бягал от полицията.

В петък, 5 юни, около 09.30 часа, в района между селата Райновци и Смиловци полицейски служители подали светлинен и звуков сигнал, както и сигнал със стоп-палка за спиране на лек автомобил „Сеат Алтеа“, управляван от неправоспособния водач.

Мъжът не изпълнил полицейските разпорежданията и продължил движението си, увеличавайки скоростта. Впоследствие спрял автомобила на черен път, изоставил го и напуснал мястото. Въпреки опитът му органите на реда стигнали до него.

По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица