Новини
Потвърдиха ареста на грабителя на възрастна баба

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
С определение от 25 април състав на Габровския окръжен съд взе най-тежката мярка за неотклонение “задържане под стража” на мъж от Угърчин, обвинен в извършване на грабеж при условията на опасен рецидив.
Същият е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 22 април тази година, около 23.00 часа, в къща находяща се на ул. „Бодрост” в Габрово, действайки при условията на опасен рецидив, отнел сумата от 50 лева от владението на възрастна жена от Габрово, като употребил за това сила. Мъжът нанесъл удари по тялото на пострадалата жена.
Съдебният състав счете, че с оглед събраните до момента доказателства може да се направи обосновано предположение, че Т.М. е извършил престъплението, за което е привлечен в качеството на обвиняем. Същото е тежко по смисъла на закона и е наказуемо с лишаване от свобода 5 до 15 години.
Отчитайки степента на обществена опасност на деянието и личността на обвиняемия – наличие на предходно осъждане и на висящи наказателни производства, съдът прецени, че е налице реална опасност същият да се укрие или да извърши друго престъпление.
Предвид изложеното, съдебният състав уважи искането на Окръжна прокуратура – Габрово и постанови „задържане под стража” по отношение на Т.М.
Определението на Габровски окръжен съд подлежи на обжалване пред Апелативен съд – Велико Търново в 3-дневен срок. В случай на обжалване, делото се насрочва за разглеждане пред Апелативния съд за 30 април, информират от Прокуратурата.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 3 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 7 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 7 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 20 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Кримипреди 4 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Новинипреди 4 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 4 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!








