Свържи се с нас

Новини

„Спомен“ от Габрово

Published

on

снимка: ГД "ДНЕС" - Габрово

снимка: ГД „ДНЕС“ – Габрово

Подлезът до Дома на хумора и сатирата в Габрово продължава да бъде в безобразно състояние и въпреки мерките, взети от Общината в последно време за неговото обезопасяване и поддържане в добро състояние, продължава да се разрушава и да бъде обект на вандализъм.

снимка: ГД "ДНЕС" - Габрово

снимка: ГД „ДНЕС“ – Габрово

Провокиран от коментар на туристи и гости на нашия град относно състоянието на съоръжението, областният координатор на Гражданско движение „ДНЕС“ Анатолий Антов разпространи до местните медии своята позиция. В нея той поставя редица въпроси и предложения, свързани с решаването на проблема.

снимка: ГД "ДНЕС" - Габрово

снимка: ГД „ДНЕС“ – Габрово

„Бях свидетел на коментар на туристи и гости на нашия град, преминавайки през подлеза на Дома на хумора и сатирата. Първото нещо, с което те се „запознаха“ е на снимките, които направих, защото те това снимаха за „спомен“ от Габрово. Просто ме боли и ме засяга, защото съм част от гражданството тук. Това ли заслужават габровци? Ние сме сигнализирали с минимум 3 писма за този подлез. Да припомня за висящия кабел, за достъпа за хора в неравностойно положение! Нулев ефект. Защо? Докога ще се излагаме пред гости от другите градове и страни? С това ли ще посрещнем Карнавала в Габрово?“, пише до габровските медии Антов.

В сигнала координаторът на „ДНЕС“ пише още, че преди седмица са предложили на кмета Таня Христова една по рационална организация за опазване на общинската собственост и чистотата. От гражданското движение предлагат вместо нови чиновници, работници от благоустрояване да поемат функциите на инспектората, още повече, че сметосъбирането, сметоизвозването и депонирането са техни задължения.

Настоящите инспектори, подпомогнати от Отделът за опазване на обществения ред към полицията в Габрово, да преминат към нощни дежурства, за да се избегне вандалщината и нарушенията, за които постоянно им сигнализират граждани в приемната на Движението.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Филмиран се помисли за „Транспортера“ и приключи на бул.Могильов

Published

on

Истински екшън, за огромен късмет завършил без невинно пострадали или ранени, се разигра снощи край Габрово. Моторист опита да избяга от полицията, в резултат на което и катастрофира зрелищно на бул.“Могильов“ в Габрово.

Всичко започнало около 22.30 часа, на пътя между Габрово и Севлиево. В района на село Янковци, екип на сектор „Пътна полиция“ подал светлинен и звуков сигнал за спиране на мотоциклет „Хонда“.

Вместо да отбие за проверка водачът не се подчинил на полицейското разпореждане, ускорил движението си, изпреварвайки автомобилите пред себе си, и продължил с висока скорост в посока Габрово.

Мотоциклетът бил засечен в района на бул. „Могильов“, където водачът направил опит да изпревари патрулния автомобил отляво, при което реализирал пътнотранспортно произшествие и паднал на пътното платно.

След извършен медицински преглед било установено, че е без сериозни наранявания. Установена била и самоличността му. Това била 27-годишен мъж от тетевенското село Градежница.

При извършената проверка било констатирано, че той е неправоспособен и никога не е притежавал свидетелство за управление на моторно превозно средство.

Установено било още, че управляваният от него мотоциклет не е регистриран по надлежния ред, а поставената регистрационна табела е издадена за друго МПС.

Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като пробата е отрицателна, но отказал да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.

При извършената справка е установено, че е многократно осъждан, както и че вече е наказван по административен ред за отказ да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.

Мъжът е бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл. 345, ал. 1 и ал. 2, чл. 343б, ал. 6 и ал. 7 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Новини

Обществено полезен труд и възпитател за участниците в свадата, разиграла се в Габрово

Published

on

Във връзка с конфликта между три млади жени и две непълнолетни лица, който се разигра във вторник през нощта в Габрово, се проведе извънредно заседание на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, по време на което беше разгледаната проявата.

Комисията определи на лицата обществен възпитател.

По случая ще бъде образувано възпитателно дело и ще бъдат наложени мерки, включващи полагане на общественополезен труд, забрана за напускане на настоящия адрес и поставяне под възпитателен надзор.

Мерките са предприети с цел предотвратяване на нови противообществени прояви. При неизпълнението им законът предвижда налагане на глоби на родителите.

Зареди още

Крими

Отново бой между две групи в Габрово

Published

on

Полицията в Габрово работи по изясняването на всички факти и обстоятелства около възникнало спречкване между три млади жени и две непълнолетни лица в централната градска част.

Инцидентът се разиграл във вторник, 28 юли, вечерта около 23.00 часа в Габрово. По първоначални данни, при среща между двете групи възникнал словесен конфликт, при който една от жените била напръскана с безалкохолна напитка, след което тя била съборена на земята.

На място веднага бил насочен полицейски екип. Иззети и прегледани били записи от камери за видеонаблюдение в района, както били снети обяснения от участници и свидетели на случката.

В хода на проверката било установено, че малко по-рано същата вечер между двете групи възникнали и други словесни пререкания.

По случая е заведена преписка, като след приключване на проверката и изясняване на всички факти и обстоятелства, материалите ще бъдат изпратени по компетентност на Районна прокуратура-Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица