

Новини
Домът за хора с физически увреждания се включи в „Шанс за работа“

снимка: Община Габрово
Домът за възрастни хора с физически увреждания /ДВХФУ/ в Габрово се включи в програмата на КНСБ „Шанс за работа“ в рамките на която ще бъдат обучени 15 безработни лица над 50-годишна възраст по професия „Болногледач“, специалност „Здравни грижи“. Новината съобщиха от Община Габрово.
Обученията се провеждат от „Колеж за работническо обучение“ към КНСБ на територията на специализираната институция, като ще бъдат проведени общо 300 учебни часа, от които 100 теория и 200 практика. Курсистите ще отработват практическите си занятия в ДВХФУ в помощ на персонала, като обучението, което се финансира от Дирекция „Бюро по труда“ – Габрово ще продължи до 20 май 2014 г.
След приключване на обучението на петима от овладелите професията „Болногледач“ ще бъде предоставена възможност за работа в ДВХФУ като санитари за период от три месеца.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Кулинарното хоби на Михаела Милчева печели все повече сърца


Михаела Милчева – млада и амбициозна дама от Габрово – привлича все по-голямо внимание в дигиталните платформи със своите оригинални и майсторски изработени сладкарски и кулинарни произведения.
Завършила Националната Априловска гимназия, тя избира да остане в Габрово, където с вдъхновение и постоянство развива любимото си хоби – правенето на торти.
„Израснах около аромат на ванилия и шоколад, защото майка ми е сладкар и именно от нея наследих любовта към това изкуство“, споделя тя с усмивка.
Кулинарията за Михаела не е просто занимание в свободното ѝ време – тя посвещава сърцето си на това, което обича най-много. Тортите и вкусотиите ѝ не само изглеждат впечатляващо, но са създадени и с щипка любов.
Михаела е създател на ToptaLab – кулинарно пространство, в което съчетава традиционни рецепти с модерна визия и индивидуален стил.
Нейното вдъхновение се разгръща в социалните мрежи: Facebook, Instagram и TikTok. Там нейните публикации събират лайкове и сърца, а последователите ѝ се увеличават с всеки нов кулинарен пост.
С ясни планове за бъдещо развитие и реализация в кулинарната сфера, Михаела Милчева продължава да вдъхновява и показва, че когато правиш нещо с любов – резултатите не закъсняват.


Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.
Новини
Започва ключовият етап от изграждане на новото кръгово пред Централна поща


От 24 юли, четвъртък, стартира изпълнението на важен етап от строителството на новото кръгово кръстовище при бул. „Васил Априлов“ и ул. „Юрий Венелин“ в Габрово, пред Централна поща, информираха от местната общинска администрация.
Предстои завършване на оформянето на централния кръг с бордюри, доизграждане на дъждовната канализация и уличното осветление и полагане на първия слой асфалт около кръга.
Във връзка с ремонтните дейности се променя организацията движението. Движението по ул. „Юрий Венелин“ в посока стадион „Христо Ботев“ ще бъде ограничено в участъка от бул. „Васил Априлов“ до ул. „Райчо Кaролев“. Пренасочването ще се осъществява през ул. „Райчо Каролев“.
Всички автобусни линии в посока кварталите Палаузово и Дядо Дянко ще се движат по ул. „Скобелевска“ и бул. „Априлов“. Временно няма да се обслужват спирка „Рачо Ковача“ и спирката при Банка ОББ. Спирка „Рачо Ковача“ ще бъде преместена на ул. „Скобелевска“, пред бившия Дом на книгата.
Целта на проекта е да се подобри безопасността и организацията на движението в един от най-натоварените пътни възли на града, с цел намаляване на инцидентите и улесняване на трафика.
Община Габрово призовава всички граждани и участници в движението да спазват въведената временна организация и сигнализация, и благодари за проявеното разбиране и търпение по време на строителните дейности.


-
Кримипреди 5 дни
Нови разкрития за лидера на разбитата в Габрово наркобанда (снимки от акцията)
-
Кримипреди 5 дни
Тарторът на наркогрупата издавал заповеди от затвора
-
Кримипреди 6 дни
Разбиха престъпна група за наркотици, действала в региона
-
Любопитнопреди 6 дни
Старата кола не трябва да тежи на джоба ти!
-
Икономикапреди 5 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Любопитнопреди 6 дни
Десето юбилейно издание на Узана Поляна Фест този уикенд
-
Новинипреди 5 дни
Шест нови спиркозаслона монтират в Габрово
-
Новинипреди 2 дни
Габровският шахматист Борислав Стоев спечели шахматен турнир