Новини
Нели Недева е областният координатор на „България на гражданите“

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Общинският председател на Движение „България на гражданите“ Нели Недева бе единодушно избрана за новия областен координатор на партията. Новината официално съобщи в Габрово лидерът на движението Меглена Кунева, която заедно със своя заместник Найден Зеленогорски, са на обиколка в страна и провеждат срещи със структурите си по места.
По думите на председателя на „България на гражданите“ оттук нататък ще продължат събранията в страната и създаването на граждански съвети към Реформаторския блок.
„Не е задължително такива граждански съвети да има навсякъде. Там, където хората са готови, където искат и е спонтанно това ще се случи. Ако така реши Реформаторският блок в Габрово ще го направим. Ако не – ще бъде на базата на сътрудничеството на партийните централи по места, стигайки до съвместни организационни решения“, каза Меглена Кунева.
Tq допълни, че нито едно от предложенията на ДБГ и Реформаторския блок не е взето под внимание при промените в Изборния кодекс. Това бяха смислени предложения за реални промени, коментира още тя и обясни, че хората справедливо искат референдум. Ние считаме това искане за правилно. Нека се чуят българските граждани – дали искат мажоритарно, електронно, задължително гласуване като възможности за спиране на купуването на гласове, каза още Меглена Кунева.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
По думите й, управляващите дават лош знак на гражданите, като им отказват референдум. Тя изрази опасения, че не е „широко отворена вратата“ за общонародното допитване заедно с евроизборите и вероятно в петък ще бъде окончателно затръшната от управляващите.
На въпрос дали РБ подкрепя подписката на Инициативния комитет, Кунева каза, че от ДБГ и РБ са призовали симпатизантите си да се подпишат, като това не е партийна подписка, подчерта Кунева. Тя добави, че не е привърженик на партийните референдуми и няма да бъде чута да коментира подписката като партиен успех. Разчитам също партиите да отстъпят две крачки назад, за да оставят място на гражданите – това са подписите на гражданите все пак, призова Меглена Кунева.
Попитана дали ще води листата на Блока, тя отговори, че РБ още не е обсъждал такова решение. „Не съм отделяла време да изчислявам дали да съм в листата или на каква позиция. Моите знания, възможности и контакти са на разположение на Реформаторския блок, а аз не поставям никакви условия, подчерта тя. Ние целим силен Реформаторски блок, с широка подкрепа на гражданите и общата победа ще е победа за всички в Блока и за цялото общество“, допълни още Меглена Кунева.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Нов ръководител в Статистиката: Ивета Иванова наследява Георги Цветков

От 19 декември 2025 г. изпълняващ длъжността началник на отдел „Статистически изследвания – Габрово“ при Териториално статистическо бюро – Север ще бъде г-жа Ивета Иванова, която досега заемаше позицията главен експерт в същия отдел.
Новината бе съобщена от досегашния началник на отдела Георги Цветков в писмо, изпратено до медиите в региона. В него той изразява благодарност към журналистите и институциите за дългогодишното партньорство и съвместната работа.
„В навечерието на Коледните и новогодишните празници, дойде моментът да Ви кажа „Довиждане“ като началник на отдел „Статистически изследвания – Габрово“. Изминаха повече от шестнайсет години, през които с Вас и Вашите екипи успяхме да бъдем добри партньори и да допринесем за информираността на гражданите, институциите и бизнеса в областта“, пише Цветков.
Той припомня съвместната работа с медиите и институциите по време на Преброяване 2011 и Преброяване 2021, като изразява надежда, че добрите отношения ще се запазят и в бъдеще.
„Желая на Вас и Вашите екипи здраве, устойчивост и успешно реализиране на поставените цели! Светли Коледни и Новогодишни празници на Вас и семействата Ви!“, завършва посланието си Георги Цветков.


Крими
Откриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец

75 грама марихуана, 35 таблетки екстази и над 3 грама метамфетамин бяха иззети от дома на 34-годишен криминално проявен габровец, който бе задържан при специализирана полицейска операция по линия „Наркотици“, проведена вчера в областния град.
Служители от сектор „Криминална полиция“ при РУ-Габрово спрели за проверка 34-годишния местен жител, осъждан за държане на наркотични вещества. В хода на извършените процесуално-следствени действия било установено, че мъжът придобил и държи в себе си свивка със суха зелена листна маса, която при полеви наркотест е реагирала на марихуана.
При последвалото претърсване на обитаваното от него жилище полицейските служители намерили и иззели около 75 грама марихуана, 35 таблетки екстази и над 3 грама метамфетамин. Мъжът е бил отведен в местния арест, където бил задържан за срок до 24 часа по реда на Закона за МВР.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 354а, ал. 3 от Наказателния кодекс. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Новини
Десислава от Габрово представя България в международен Лайънс конкурс

Рисунката на Десислава Калинова Кънева (12 г.) от ОУ „Христо Ботев“ в Габрово вече е в централата на Lions International в САЩ, за да участва във финалния кръг на международния лайънс конкурс „Плакат на мира“. Новината съобщи Михаела Банкова, председател на зона „Янтра“ в националното Лайънс движение, при награждаването на победителите и участниците в областния кръг на конкурса.
Тържествената церемония за втора година се провежда с любезното съдействие и домакинство на Областната управа в Габрово. В събитието на 16 декември вечерта участваха деца, изпратили рисунки за конкурса, техните учители по изобразително изкуство, членове на Лайънс клуб Габрово, областният управител Мария Башева.
Темата на 38-ото издание на „Плакат на мира“ за 2025/2026 година е „Заедно като Един” (Together As One). В него се включиха 22 деца на възраст 11 – 13 години от Габрово (ОУ „Христо Ботев“ и ОУ „Неофит Рилски“), Дряново (НЧ „Развитие 1869“) и Севлиево (Детски арт център „Видима“).
„Състезанието е на високо ниво – рисунките на децата са чудесни, каза Михаела Банкова в обръщението си към участниците и гостите. „Излъчихме много достойна творба, която беше оценена на национално ниво от Лайънс България.“
В съобщението на Асоциацията на Лайънс клубовете от Дистрикт 130-България се казва: „България има своята невероятна рисунка, която отлетя с първия полет към Америка за участие в международната надпревара на конкурса. Десислава Кънева и нейната творба бе единодушно избрана от журито. Изпращаме я с любов и стискаме палци за призовите места! Благодарим ти, Деси, за таланта, идеята и реализацията на тази творба, която ще бъде визитката на България пред света!“
Поздравления към участниците и пожелания за успех на Десислава отправи областният управител Мария Башева. Децата бяха поздравени задочно и от Митко Колев, президент на Лайънс клуб Габрово за 2025/2026 година, който не можа да присъства на церемонията.
Освен Голямата награда на Десислава Габрово получава още една –Специална награда на национално ниво за „Любима рисунка на социалните мрежи“. Тя бе връчена Божидара Юлиянова Кожухарова (11 г.) от Детски арт център „Видима“, Севлиево, с преподавател Снежана Велчева.
На областно ниво на призовите места се нареждат: Първо място – Десислава Калинова Кънева (12 г.) от ОУ „Христо Ботев“, Габрово; Второ място – Пресияна Красимирова Иванова (13 г.) от ОУ „Христо Ботев“, Габрово; Две трети места – Божидара Юлиянова Кожухарова, (11 г.) от Детски арт център „Видима“, Севлиево, и Михаела Миленова Стефанова (12 г.), ОУ „Христо Ботев“, Дряново.
Наградите на победителите имат и парично изражение, а всички деца получиха грамоти за участие в конкурса и подаръци от Лайънс клуб Габрово.


-
Кримипреди 7 дниКола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово
-
Любопитнопреди 6 дниАрена Механо ще бъде официално открита
-
Кримипреди 2 дни34-годишен пострада при падане от близо шест метра
-
Кримипреди един денДрогиран и без книжка катастрофира при гонка с полицията
-
Кримипреди 11 часаОткриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец
-
Новинипреди 7 дниГаброво излезе на втори протест
-
Новинипреди 7 дниЗдравни работници от Трявна протестираха за по-високи заплати
-
Културапреди 6 дниКоледни и новогодишни картички в Държавен архив – Габрово











