Новини
Само 400 лв. от “Lafka” влизат в Общината на месец
Инвестицията, която се прави в момента в Габрово с поставените 25 павилиона, с надпис „Lafka“, носят общо 400 лева приход всеки месец в хазната на Община Габрово. Тази информация публично оповести в началото на седмицата общинският съветник от БСП – Габрово Лена Енева по време на пресконференция, по повод гласувания отчет на Общината за 2013 година и приетия Бюджет 2014 в местния парламент.
Според Енева, когато става въпрос за инвестиция, свързана с търговия и инвестиционни намерения, трябва по-задълбочен анализ. “Този приход на месец от 400 лева, от всички отдадени места в града е нещо, което нас лично като общински съветници не ни удовлетворява”, категорично заяви тя.
По думите й още от месец декември 2012 година, когато е било гласувано в Общински съвет – Габрово решението за въпросната инвестиция, свързана с “Lafka”, се е знаело, че в тези павилиони ще се продават тютюневи изделия и алкохолни продукти, както и че някои от тях ще бъдат поставени в непосредствена близост до учебни заведения в Габрово.

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved
“Това, че в тях ще се продават цигари беше заявено още тогава в зала. Това, че ще се продава алкохол не беше казано, но то се появи по-късно. Говорейки за обществената полза не може нещо да се случва на всяка цена. Според мен е напълно недопустимо най-голямото ни училище в града да е оградено с три павилиона “Lafka”, на които се продават цигари и алкохол.
Недоволството си за това декларирах още по време на заседанието декември месец 2012 година, но заместник – кметът тогава ми “обясни”, че продаващите в обектите, ще спазват законодателството и няма да продават на малолетни и непълнолетни. Това е едно добро пожелание, но всички знаем, че то не се случва в България”, каза още общинският съветник от левицата.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Извършват контролирани взривове в завода за боеприпаси край Белица
Новини
Проверките по общинските жилища в Габрово продължават

Среща, с фокус върху проверка на адресните регистрации, наличието на хора в общински жилища без издадена заповед за това, както и спазването на обществения ред, проведе заместник‑кметът на Габрово Мария Йозова.
В дискусията участваха екип от Община Габрово – директорите на дирекции „Общинска собственост“ и „Образование и социални дейности“ заедно с експерти и представители на Районното управление.
Формалният повод за срещата бяха регулярните проверки на общинския жилищен фонд. Те обхващат стопанисването, поддържането и опазването на общинските жилища, както и спазването на условията по договорите с наемателите.

Паралелно с това служителите следят и за спазване правилата на етажната собственост. С кварталните инспектори бяха обсъдени конкретни въпроси, насочени към подобряване на координацията и възможностите за сътрудничество.
Инспекторите са първата точка на контакт за гражданите и извършват ежедневни обходи в районите си, затова добрият синхрон между екипите на институциите е ключов за навременна реакция при сигнали и проблеми.

Новини
С нов екип Янтра ще търси първи точки в новото първенство

Янтра посреща състава на Монтана в третия кръг от първенството в Mr Bit Втора лига. Двубоят е днес, 11 август, на стадион „Христо Ботев“ с начален час 20.00. Непосредствено преди срещата „ковачите“ представиха новия си екип, с който ще преследват победите в шампионата.
Основният му цвят е зелен, с бели елементи по яката и ръкавите. За представянето бяха направени ефектни снимки в ковашката работилница на Регионалния етнографски музей на открито „Етър“ – място, което по естествен начин допълва символиката около прозвището на габровския тим.
След двата злополучни мача в началото на първенството Янтра няма друга алтернатива освен да търси победата срещу Монтана. В състава се завръщат няколко важни фигури и това може да даде необходимия импулс на „ковачите“.
Тони Иванов изтърпя наказанието си от два мача, наложено му след баража за влизане в Първа лига срещу „Септември“ (София), и ще бъде на разположение на старши треньора Борислав Стойчев. В отбора се завръща и Константин Иванов, който ще оформи добре познатия тандем с Асен Георгиев в центъра на защитата. Възстановен е и левият бек Александър Георгиев, пропуснал гостуването на „Етър“.
В състава на изпадналия от Първа лига тим на „Монтана“ от това лято са двама офанзивни футболисти, носили екипа на „Янтра“ – Велислав Василев и Олджай Алиев. Старши треньорът на гостите Божо Джуркович няма да може да разчита в предстоящата среща на титулярния си вратар Васил Симеонов, който е измъчван от стара травма в рамото. Вместо него под рамката ще застане Юлиян Весков, а юношата на клуба Никола Кръстев ще бъде на резервната скамейка.
Трайно контузени в редиците на гостите са Джан Хасан, Ивелин Георгиев и Владислав Цеков-Каската. Полузащитникът Стефан Каменов получи травма при домакинската победа над „Несебър“, но тя не се е оказала тежка и той ще бъде на линия за мача в Габрово.
Съдийството на срещата е поверено на Кристиян Тодоров от Варна. Ще му асистират Димитър Димитров (Варна) и Християн Симеонов (Разград). За четвърти арбитър е назначен Красимир Кръстев от Шумен. Радослав Славов от Велико Търново ще бъде делегат на срещата, а представянето на съдийската бригада ще оценява Красимир Василев от Русе.

-
Любопитнопреди 6 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Кримипреди 6 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Любопитнопреди 6 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 2 дниИнцидент във военния завод край Трявна
-
Кримипреди 2 дниНяма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица
-
Кримипреди 3 дниПоловината парк Маркотея е без осветление заради вандализъм
-
Кримипреди 2 дниОбразуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна
-
Кримипреди един денНормализира се обстановката след взрива в завода за боеприпаси













