

Новини
Габровец с „Мерцедес“ се преобърна заради висока скорост

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Лек автомобил „Мерцедес“, управляван от 24-годишен габровец се преобърна на пътя Габрово – Севлиево, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Инцидентът е възникнал в петък, около 14 часа, в района на габровското село Яворец. Мъжът предприел маневра „изпреварване”, но поради движение с несъобразена скорост, изгубил контрол над автомобила, от което превозното средство излязло извън платното и се преобърнало.
Водачът бил транспортиран и настанен в МБАЛ-Габрово с комоцио и за щастие без опасност за живота.
24-годишният му спътник, също от Габрово, бил със скъсани менискусни връзки, прегледан от медицински екип и освободен за домашно лечение.
Габровецът, седнал зад волана бил изпробван за алкохол – техническото средство, което отчело нулев резултат.
Местопроизшествието било посетено и обслужено по административен ред от екип на Пътна полиция.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.
Новини
Социалистите се събират на Бузлуджа за традиционния събор

На 2 август (събота) ще се проведе традиционният национален събор на БСП на Историческата поляна под връх Бузлуджа. Събитието, което ежегодно събира хиляди симпатизанти и членове на партията, тази година ще отбележи 134-ата годишнина от началото на организираното социалистическо движение в България.
През 2025 г. няма да липсват емоции, музика и празнична атмосфера. За всички гости ще бъде организиран фермерски пазар с автентични български продукти – храни, вина и разнообразни кулинарни изкушения. Музикалната програма ще включва изпълнения на обичаната народна певица Мария Чакърдъкова, Етрополската духова музика, както и танцови състави от различни краища на страната.
Организаторите от Българската социалистическа партия са осигурили безплатен транспорт до върха и обратно. Автобусите ще тръгнат на 2 август в 08.00 часа от площад „Възраждане“ в Габрово.
Предварителното записване е силно препоръчително, за да се гарантира място за пътуване. За записвания желаещите могат да се свържат с БСП – Габрово на телефон: 0886 031 737.
Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.