Новини
Обраха апартамент на бул.“Столетов“

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Полицията в Габрово разследва взломна кражба, извършена в четвъртък, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
За времето от 10:00 до 19:30 часа неизвестен извършител чрез използване на техническо средство е проникнал в апартамент на бул. „Столетов“, откъдето задигнал 25 грама златни накити, сумата от 500 лева и мъжки часовник.
По случая в РУП – Габрово е образувано досъдебно производство.
От пресслужбата на полицията информират още, че габровските криминалисти са разкрили две кражби.
В резултат на проведени оперативно – издирвателни мероприятия от служители на Сектор „Криминална полиция” било установено, че за периода от месец септември до 7-ми ноември четирима мъже, на различна възраст – С.И./37 г., осъждан/; А.С./ 19 г. осъждан/; И.Н. /18 г./ и В.Н./ 34 г. осъждан/ в различно съучастие са извършили кражба на домакински уреди и метални елементи от къща в село Съботковци. По случая е заведена преписка.
При другото разкрито престъпление полицията е уличила двама габровци, които проникнали в двор на фирма на ул. „Генерал Николов“ и откраднали метални елементи, на стойност около 300 лева. Част от вещите били намерени и иззети, а по случая също е заведена преписка.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
34-годишен пострада при падане от близо шест метра

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.
34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.
На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Новини
Таня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО

Оттеглям предложението за промяна на таксата за битови отпадъци в община Габрово. Това написа на профила си в социалната мрежа фейсбук кметът на Габрово Таня Христова.
Таксата за битови отпадъци засяга пряко всяко домакинство и затова всяка промяна в нейния размер следва да се прави в условия на предвидимост и стабилност. Липсата на приет държавен бюджет за 2026 г., както и нестабилната вътрешнополитическа среда, създават висока степен на несигурност, се посочва още в кметската публикация.
Поради това Община Габрово се отказва от предложеното увеличение на таксата за битови отпадъци.
Това решение не е отказ от реформа. Общината ще продължи последователната работа по въвеждане на по-честен и точен модел за определяне на такса „битови отпадъци“, основан на реални данни, в съответствие със законодателството и в защита на обществения интерес, заявява още Христова.


Новини
Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.
Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.
За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.
Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.


-
Кримипреди 5 дниКола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово
-
Любопитнопреди 4 дниАрена Механо ще бъде официално открита
-
Кримипреди 21 часа34-годишен пострада при падане от близо шест метра
-
Любопитнопреди 7 дниДетското коледно градче на Габрово отваря врати в парка с Мечето
-
Любопитнопреди 6 дниСевлиево посреща Коледния камион на Кока-Кола
-
Любопитнопреди 7 дниКоледен фермерски пазар на площад „Възраждане“
-
Културапреди 6 дниНовата стихосбирка на Венелин Бараков с премиера в Габрово
-
Новинипреди 5 дниЗдравни работници от Трявна протестираха за по-високи заплати






