Свържи се с нас

Новини

Сметище застрашава фирма. Общината – нехае!

Published

on

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

За безобразно замърсяване в непосредствена близост до фирма „Габинвест” в Габрово, сигнализираха до редакцията на „Габрово Нюз“ самите потърпевши. Нерегламентираното сметище се намира на ул. „Баланска” 6 и с всеки изминал ден става все по – голямо и по – голямо.

Първият сигнал до компетентните органи на Община Габрово управителят на фирмата Георги Кочевски е подал на 4 октомври. В отговор на тяхното запитване Даниела Димитрова от Общински инспекторат – Габрово е уверила, че „всичко е правомерно и имало законосъобразно издадени разрешителни за извършване на дейност по депониране на отпадъци.“

Въпреки многократните молби, така и не е била предоставена повече информация за това на кого е издадено разрешително и какви са неговите срок и съдържание.

На 18 октомври е била входирана молба в деловодството на Общината чрез юриста на дружеството, в която се изисква съдействие и предприемане на съответните законови мерки, така че замърсеният склон да бъде укрепен и изчистен от асфалтови парчета и строителни материали. До момента нямало нито отговор, нито били предприети действия.

Последвала втора жалба, придружена със становище на вещо лице, входирана на 6 ноември. Експертното становище потвърждава екологичното замърсяване и опасността от срутване.

В последните дни, камиони препълнени със строителни битови отпадъци продължават да изсипват боклуци по склона. Огромните количества скални и асфалтови парчета, тухли, мазилки и други вече са достигнали непосредствено оградата на дружествения имот и застрашават да я срутят. Имотът до оградата се ползва постоянно от служители на дружеството за паркиране, почивка и т.н. и в случай, че настъпи срутване може да се стигне до нанасяне на вреди на лица и имущество.

Според г-н Кочевски не е направено всичко необходимо от Общината и нейните структури, и е случай на безотговорно неизпълнение на нейните задължения. Служителите и ръководството на фирмата са в очакване да бъдат предприети незабавно всички необходими мерки и замърсяването ефективно да бъде отстранено в рамките на няколко дни, под непрекъснат надзор от страна на общинските органи.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Любопитно

Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!

Published

on

От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.

Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.

Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.

И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.

Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Зареди още

Крими

Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.

„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.

Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.

Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица