Свържи се с нас

Новини

Севлиево има готовност за зимата

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Община Севлиево има добра готовност за осигуряване на нормални условия за работа при зимни условия. Това стана ясно от проведеното тази седмица заседание на Общинския оперативен щаб за координация на спасителни и неотложни аварийно-възстановители работи, съобщи Мирела Ганчева от местната общинска администрация.

Всички дружества и институции, които осигуряват нормални условия за живот и работа при зимни условия вече са започнали или приключват своята подготовката за предстоящия зимен сезон. Всички здравни, лечебни, детски, учебни и социални заведения също са подготвени за зимата.

За извършване на снегопочистване и опесъчаване на общински пътища за периода 2013 – 2016 г. община Севлиево има сключен договор с фирма “Пътстрой Габрово” АД – гр. Габрово. За същия период от време е сключен и договорът за снегопочистване и опесъчаване на улиците в град Севлиево и улици в населените места, с фирма “Мазалат” ЕООД.

Фирма „Пътстрой-Габрово”АД разполага с необходимите за зимното почистване машини и с нужните материали, които към момента са 484 т. готова смес за опесъчаване, 564 т. пясък и 420 т. сол.

Фирма ”Мазалат” ЕООД има налични 75 т. сол и пясък в неограничено количество.

Фирмите за обществен пътнически превоз “Комета бус”, “Виктория бус”, “Сиси-Елит”, “Интим” и “Севбус” имат готовност на техниката за работа при зимни условия, при осигурена проходимост на пътната мрежа. Отново на вниманието на Оперативния щаб ще бъдат проблемните отсечки с чести снегонавявания в равнинната част на общината (Кална кория – Добромирка –Павликени; М.Вършец – Агатово – Крамолин, Градинца – Бериево, Севлиево – Крушево).

Топлофицирането на всички детски, училищни, здравни и обществени сгради в Севлиево се осъществява от “Севлиевогаз-2000” АД, която има готовност за работа при зимни условия със значителни по обем запаси.

Домът за възрастни с физически увреждания – с.Столът, Домът за възрастни с умствена изостаналост – с.Батошево, Домът за стари хора – с.Добромирка и Домът за стари хора с отделение за лежащо болни – с.Стоките са осигурени с горива за зимния период.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Полицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки

Published

on

29 проверени водачи на индивидуални електрически превозни средства (ИЕПС) и 11 констатирани нарушения. Това е резултатът от специализираната полицейска операция, проведена на 9 и 10 юли в Габрово и Севлиево.

Акцията беше насочена към повишаване на безопасността на движението по пътищата и се проведе по разпореждане на директора на Областна дирекция на МВР – Габрово, старши комисар Илиян Иванов, съобщиха от пресцентъра на полицията.

По време на операцията вниманието на органите на реда бе насочено към спазването на Закона за движението по пътищата в частта му, отнасяща се до управлението на електрически тротинетки и други ИЕПС. Проверени бяха няколко съществени аспекта, а именно – възрастта на водачите, използването на задължителните предпазни средства, движението в разрешените за целта зони, а също и техническата изправност на самите превозни средства.

Наред с контролната дейност, служителите проведоха разговори с водачите, в които им бяха разяснени правилата за безопасно управление на ИЕПС. Целта на тези беседи беше да се повиши осведомеността на водачите и да се намали рискът от пътнотранспортни произшествия, произтичащ от неправилното използване на тротинетките.

От установените 11 нарушения се откроиха три основни вида пропуски, сред които управление без защитна каска, движение в зони и управление по площи, предназначени само за пешеходци, и превозване на пътник на тротинетка, при положение че тя е предвидена за един водач.

Именно тези нарушения създават реален риск както за самите водачи, така и за останалите участници в движението.

От ОДМВР – Габрово подчертаха, че проверките върху водачите на ИЕПС няма да бъдат еднократни, а контролът над водачите им ще продължи и в бъдеще, с ясната цел да се ограничат нарушенията и да се гарантира по-висока безопасност за всички, които се движат по пътищата и тротоарите на двата града.

Зареди още

Крими

Три нови патрулки получи Областната дирекция на МВР – Габрово

Published

on

Областната дирекция на МВР -Габрово получи три нови патрулни автомобила „Шкода Кодиак“, чието закупуване е финансирано от Фонда за безопасност на движението.

Автомобилите са оборудвани с лайтбар и необходимата специализирана техника за изпълнение на полицейските функции.

Те са обозначени с отличителните знаци и герба на Министерството на вътрешните работи.

Новите патрулни автомобили ще подпомогнат ежедневната работа на полицейските служители и ще бъдат използвани за патрулно-постова дейност, териториално обслужване и осъществяване на контрол по Закона за движението по пътищата.

С включването им в автопарка на дирекцията ще се повишат мобилността и оперативните възможности на полицейските екипи, както и ще се подобри контролът по пътната безопасност.

Зареди още

Новини

Полагат нов асфалт на още 4 км на пътя за Узана

Published

on

Областният и заместник областният управители Кристина Сидорова и Андрей Николов проведоха работна среща с директора на Областно пътно управление Габрово инж. Деян Георгиев.

По време на срещата бяха обсъдени текущите дейности по поддържането на републиканската пътна инфраструктура в област Габрово.

Георгиев подчерта, че екипите на Областно пътно управление работят по отводняване и подрязване на храсти край пътните пространства. Приоритетно работата се извършва по първостепенните пътища.

Продължава работата по пътя между Габрово и местността Узана, като е предвидено да бъдат асфалтирани още 4 км от трасето.

Почти е завършен ремонтът на пътя Севлиево – Сенник – Градница – Бериево.

На износващ пласт е вече и пътят между Царева ливада и Дряново, като остава да се положи пътна маркировка и да се поставят знаци.

Започват ремонтните дейности по пътя Агатово- Крамолин.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица