Свържи се с нас

Новини

Глобиха един за пушене в административна сграда

Published

on

пушене

Един акт за административно нарушение на физическо лице от Габрово за тютюнопушене в административна сграда е бил съставен за периода от 1 юли до 30 септември от служители на РЗИ – Габрово, които са извършени 1 443 проверки за контрол на спазване забраните за тютюнопушене в закрити обществени места и открити детски и спортни площадки.

Проверени били общо 1 331 закрити обществени места – заведения за хранене и развлечения, детски и учебни заведения, лечебни и здравни заведения, хотели, козметични салони, туристически хижи, спортни зали и автогари.

Служителите на РЗИ – Габрово са извършили и 23 проверки на открити детски и спортни площадки. Издадено било едно наказателно постановление за глоба на физическо лице, също от Габрово, за тютюнопушене в заведение за хранене и развлечение.

През консултативния кабинет за отказ от тютюнопушене са преминали 53 души, сочи още информацията от РЗИ – Габрово.

Извършени за периода са били 282 проверки в обекти за контрол на продажбата на алкохолни напитки, като при тях липсват нарушения.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Валери Божинов стана спортен директор в Севлиево

Published

on

*Снимка: Gong.bg

Бившият голмайстор Валери Божинов започна нов етап от кариерата си, като пое ролята на спортен директор в новака във Втора лига – Севлиево.

Той ще работи рамо до рамо със своя втори баща Сашо Ангелов, който е старши треньор на тима, съобщава „Блиц“.

39-годишният Божинов нееднократно е подчертавал желанието си да остане във футбола след края на активната си кариера.

Той вече има опит като помощник-треньор в Септември (София) и Добруджа (Добрич), а сега ще има ключова роля в структурите на Севлиево. Цялата статия можете да прочетете оттук.

Зареди още

Икономика

Фирма „ЕМКБ“ АД набира работници

Published

on

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.

Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.

За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.

Зареди още

Култура

Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие

Published

on

Музей „Етър“ проведе практически семинар, на тема: „Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие.

Опит и вдъхновение от Чешката република“ Лектор на семинара беше д-р Ева Куминкова, главен асистент в катедрата по Европейска Етнология в Масариковия университет в Бърно.

Чрез теоретична част, казуси и групови занимания музейните специалисти преразгледаха традиционната роля на музеите в документирането, опазването и представянето на живото наследство.

Обсъдиха идеята за музеите като културни посредници, свързващи различни публики в областта на културното наследство, и като социални пространства, отговарящи на потребностите на местните общности. Запознаха се с конкретни примери за това как живото наследство е интегрирано в дейността на музеите в Чешката република.

Освен екипа на музей „Етър“, в семинара взеха участие музейни специалисти от РИМ – Габрово, Музей „Дом на хумора и сатирата“, ИМ – Севлиево, ИМ – Дряново, Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна, ИМ – „Искра“ – Казанлък.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица