Свържи се с нас

Новини

Дарителска кампания в подкрепа на бежанците от Сирия

Published

on

снимка: www.knsb-bg.org

снимка: www.knsb-bg.org

КНСБ, Благотворителен фонд „Проф. д-р Желязко Христов” и СНЦ „Младежки форум 21 век” организират национална дарителска кампания в подкрепа на бежанците, приютени в специализираните центрове в България, информираха от Регионалния съвет на КНСБ – Габрово.

Жестоката война в Сирия остави без дом, надежда и бъдеще милиони сирийски граждани, които са принудени да търсят убежище зад граница. Бежанците в България надхвърлят 4000, като половината от тях са сирийски граждани.

Като организация, приела за свой основен принцип, принципа на  солидарност, КНСБ и нейните членове,  не могат да останат безучастни наблюдатели на трагедията, сполетяла сирийския народ.

Отправен е Апел от Президента на КНСБ, Пламен Димитров за проява на благородство и милосърдие в подкрепа на бежанците в България, които макар прекосили границата към безопасността, са травматизирани, депресирани и се нуждаят от помощ и надежда.

Желаещите да се включат в кампанията могат да направят дарение на парични средства или дарение в натура, в зависимост от потребностите на нуждаещите се, в срок до 15 октомври 2013 г. Паричните средства ще се събират по банковата сметка на Благотворителен фонд „Проф. д-р Желязко Христов” – IBAN: BG34UNCR76301010291100; BIC код: UNCRBGSF.

Даренията в натура (консерви, детски храни, памперси, санитарно-хигиенни материали, топли дрехи, спално бельо, одеяла и др.) ще се събират и в Регионалният съвет на КНСБ – Габрово. Изискване към дарителите на дрехи, спално бельо и одеяла е задължително да са преминали през химическо чистене, за което е необходимо да бъде приложен съответния документ.

Лице за контакти: Румяна Илиева-Стефанова – (066) 80-53-71 begin_of_the_skype_highlightingend_of_the_skype_highlighting, 0882 355171, gabrovo@citub.net.5300, ул. „Брянска“ 30, ет. 10, ст. 1.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

 

Новини

Иван Демерджиев в Дряново: Без край на корупционния модел няма как да има силна индустрия

Published

on

Водачът на листата на коалиция „Прогресивна България“ в Кърджали Иван Демерджиев посети Дряново, където заедно с Николай Косев – водач на листата на коалицията в 7 МИР – Габрово, и Иван Събев – кандидат за народен представител от същата листа, проведе среща с представители на местния бизнес.

В рамките на визитата тримата разговаряха с предприемачите Марияна Печеян и Веселин Кръстев, както и с екипа на „Кентавър“ – едно от водещите индустриални предприятия в региона, развиващо високотехнологично производство и реализиращо продукция на международните пазари.

Основен акцент в срещата бяха предизвикателствата пред българската индустрия – недостигът на квалифицирана работна ръка, нарастващите разходи за производство и липсата на предвидима и стабилна бизнес среда.

От предприятието беше поставен и въпросът за трудностите при задържането на млади кадри, въпреки усилията за развитие на дуално обучение и инвестиции в модерни технологии.

Беше проведена среща и с представители на „Боряна груп“ и управителя Валентин Велчев, като в разговорите бяха засегнати различни аспекти от развитието на бизнеса както на местно, така и на национално ниво.

Иван Демерджиев акцентира върху необходимостта от прекъсване на корупционните практики, които изкривяват икономическата среда, и създаване на ясни и предвидими правила за бизнеса.

„Българските предприятия показват, че могат да бъдат конкурентни на световно ниво. Задачата на държавата е да създаде условия този потенциал да се развива устойчиво“, посочи той.

„Регионът има индустриален потенциал, който трябва да бъде подкрепен с ясни правила и активна държавна политика“, заяви Николай Косев. По думите му липсата на работна ръка и обезлюдяването са сред най-сериозните рискове пред развитието на местната икономика.

Иван Събев подчерта значението на връзката между местния бизнес и държавата:„Хората тук искат не обещания, а работещи решения – условия, при които трудът се оценява и младите виждат перспектива да останат.“

По време на посещението бяха разгледани и производствените мощности на компанията, която е сред примерите за успешно развитие на българската индустрия и активно присъствие на международните пазари.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Прогресивна България“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Прогресивна България“ е под номер 21 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Зареди още

Новини

Днес е разпети петък!

Published

on

Велики петък или по-известен като Разпети петък е денят, в който е разпнат Божият син Исус Христос, за да изкупи греховете на човечеството.

На този ден Божият син претърпява неимоверни страдания. На този ден е разпнат на кръст.

Разпнат между двама разбойника за поругание при страшни природни смущения издъхнал, приел смърт, за да избави от смърт цялото човечество.

Това е ден за душевно пречистване. На същия този ден Исус бил погребан.

На този ден в храмовете се извършва неговото опело. Поклонниците на Разпети петък ходят на църква, минават три пъти под масата за здраве, излизат и целуват разпятието.

Носят запалена свещ и обикалят 3 пъти около църквата, като внимават да не угасне. После я отнасят запалена вкъщи.

Зареди още

Новини

Хартиените бюлетини за изборите са в Габрово

Published

on

При строги мерки за сигурност вчера, 8 април, бяха доставени 88 хиляди бюлетини за предстоящите парламентарни избори на 19 април.

Бюлетините бяха ескортирани от полиция и жандармерия до Областна администрация Габрово, където бяха посрещнати от областния управител Асен Даскалов, заместниците му и представители на РИК- Габрово.

Още през вчерашния ден те бяха надлежно предадени на представителите на общинските администрации. На територията на област Габрово са разкрити 223 секции и 3 подвижни секции. В 67 секции гласуването ще се извършва само с бюлетини.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица