Свържи се с нас

Новини

Президентът гост на годишнината на SOS Детско селище в Трявна

Президентът Росен Плевнелиев ще бъде гост на тържеството по случай 20-годишнината на SOS Детско селище в Трявна

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Президентът Росен Плевнелиев ще бъде на посещение в Трявна днес, 21 септември, и ще бъде гост на тържеството по случай 20-годишнината от създаването на първото SOS Детско селище у нас.

Президентът ще бъде посрещнат на територията на Детското селище, където ще засади едно от 25 дръвчета в рамките на инициативата „Аз подкрепям възстановяването на Великата българска дъбова гора“. Кампанията за възстановяването на българските гори се провежда под патронажа на държавния глава и със съдействието на Държавното ловно стопанство в Балчик.

SOS Детското селище в Трявна, открито през 1993 г., предоставя възможност за отглеждане и възпитание на 72 деца. Процентът на успешно реализиралите се деца от селището в Трявна е най-висок спрямо другите места от същия тип в Европа.

На тържеството по случай юбилейната годишнина ще присъстват кметът на Трявна инж. Драгомир Николов, областният управител на Габрово Николай Григоров, представители на местните власти, председателят на Държавната агенция за закрила на детето Ева Жечева, на ръководството на Сдружение SOS Детски селища България, както и посланикът на Република Австрия у нас Гергахрд Райвегер.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Икономика

2 427 данъчни декларации са подадени в офис на НАП в Габрово

Published

on

Над 2 400 юридически лица, отчитащи дейността си пред офис на НАП Габрово, вече са изпълнили задължението си и са подали годишни данъчни декларации.

Времето изтича – крайният срок е 30 юни. До тази дата своите декларации трябва да подадат и едноличните търговци и земеделските стопани, избрали този ред на облагане.

Те дължат и окончателни осигурителни вноски, декларирани с Образец № 6. Декларирането става единствено по електронен път – през сайта на НАП с ПИК или електронен подпис.

Данъците могат да се платят онлайн, в банка или с пощенски запис. Допълнителна информация можете да намерите тук.

Зареди още

Култура

„Учител вдъхновител“ – над дузина педагози получиха грамоти по повод 24 май

Published

on

По случай 24 май – Денят на славянската писменост и култура, Синдикат „Образование“ към НС „Защита“ проведе специална церемония, на която бяха наградени изявени учители от секцията на Основно училище „Неофит Рилски“ в Габрово. Новината съобщи Анатолий Антов, главен учител история и цивилизации и география и икономика.

Грамотите с почетното звание „Учител вдъхновител“ бяха връчени лично от г-н Красимир Митов, председател на НС „Защита“. Наградените бяха отличени в няколко категории, отразяващи различни аспекти на учителската мисия – от лично отношение към колегията до работа в екип и забележителни резултати в учебно-възпитателната работа.

За професионално отношение, отговорност и всеотдайност:
Дора Врачева

За високи постижения и отлични резултати в учебно-възпитателната работа:
Дарина Ганчева-Маринова, Бела Косева, Свилен Бояджиев, Денислав Гинев, Цветомир Хаджииванов, Ралица Бъчварова

За успешен екип и висок професионализъм:
Йоана Петрова и Татяна Пеева  ·  Анелия Христова и Иванка Денчева  ·  Станислав Георгиев и Ивелина Георгиева

За професионализъм, отговорност и висок морал:
Димитринка Иванова, Пенка Лалева и Ирена Христова

Зареди още

Новини

Янтра излиза в мач за историята на габровския футбол

Published

on

В събота Янтра излиза за последен път този сезон пред своя публика – в мач, който може да остане в историята на габровския футбол. Срещу Беласица „ковачите“ ще се борят не просто за три точки, а за мечта, която целият град чака повече от 30 години.

Този отбор вече доказа характера си. Доказа, че може да се изправя, да се бори и да побеждава. Сега е моментът трибуните да отвърнат със същото.

След успеха над Дунав Русе всички в отбора знаят, че най-важният мач тепърва предстои. И в него Янтра има нужда от своя 12-и играч. От гласа на Габрово. От хората, които носят клуба в сърцето си.

Нека в събота стадионът бъде зелен и бял! Защото такива сезони не се случват всеки ден. А такива мачове се печелят заедно.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица