Свържи се с нас

Новини

Вяра, надежда и любов за децата на България

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Със света литургия в Деня на Светите мъченици София, Вяра, Надежда и Любов – 17 септември 2013 г. (вторник), от 10.30 часа, в православния храм „Света София”, в присъствието и с благословията на българския патриарх Негово Светейшество Неофит, ще бъде открита Втората национална кампания на БЧК „Топъл обяд в училище за нуждаещи се български деца”. Гост на тържествената литургия ще бъде председателят на Народното събрание на Република България г-н Михаил Миков.

Благотворителната кампания се организира по повод 135-ата годишнина на Българския Червен кръст в партньорство с Българската православна църква, под патронажа на световноизвестната актриса и певица от български произход Силви Вартан и с подкрепата на асоциация „Силви Вартан за България” и Партньорската мрежа за благотворителност на БЧК .

Според официалната статистика около 12 000 деца годишно отпадат от учебните занятия по социални причини. Основната цел на кампанията е да се осигури безплатен обяд в училище на нуждаещи се деца – сираци, безпризорни, деца на самотни родители и от социално слаби семейства, с което се подпомага физическото им развитие, намалява се заболеваемостта и се елиминират опасностите на улицата – трафик, проституция, наркомании. Много често осигурената от БЧК безплатна храна е единствената причина тези деца да посещават училище.

Всеки може да подкрепи хуманното дело чрез SMS на номер 1255 (за всички мобилни оператори), чрез онлайн дарение на интернет страницата на БЧК, в мобилните касички на организацията в православните храмове в Габрово, Севлиево, Трявна и Дряново и по банков път (банковата сметка е на сайта на БЧК – www.redcross.bg).

Програма  „Топъл обяд” е създадена през 2004 г. и се реализира в рамките на Партньорска мрежа за благотворителност на БЧК. За осем години благодарение на партньори и дарители близо 7000 деца се върнаха в училище и бяха осигурени 489 673 обяда.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.

Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.

Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.

При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Зареди още

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица