Свържи се с нас

Новини

Съдът прати убиец за 15 години на топло

Published

on

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

С присъда по наказателно дело от общ характер по описа за 2013 г., обявена днес (10 септември), състав на Габровския окръжен съд, с председател съдия Попов, осъди А.Ю.М. от с. Ряховците, общ. Севлиево на 15 години лишаване от свобода за извършено убийство.

Подсъдимият бе признат за виновен в това, че на 28 септември миналата година, около 00,10 часа в с. Ряховците, нанесъл три удара с нож и умишлено умъртвил 21-годишен младеж от същото село. Видно от събраните по делото доказателства преди убийството подсъдимият, пострадалият и техни роднини употребили значително количество алкохол, отбелязвайки по този начин завръщането на младия мъж от чужбина.

По-късно, след възникнал спор и сбиване, А.Ю.М. причинил смъртта на пострадалия, нанасяйки му несъвместими с живота прободни-прорезни наранявания в гръдната и коремната област.

За извършеното престъпление и на основание чл.115 от НК подсъдимият А.Ю.М. бе осъден на 15 години лишаване от свобода, което наказание да изтърпи в затвор или затворническо общежитие от закрит тип при първоначален строг режим.

Съдът постанови А.Ю. да заплати на родителите на пострадалия, конституирани като частни обвинители и граждански ищци по делото, обезщетение за причинени от деянието неимуществени вреди в размер на общо 200 000 лв.

Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Д-р Михов: Близо 340 хиляди са събрани за ремонт на Детското отделение

Published

on

Само за 15 дни, даренията за ремонт на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ нараснаха с повече от 32 хил. евро. Така събраните средства и материалните дарения вече възлизат на обща стойност от близо 340 хил. евро.

Това съобщи изпълнителният директор на областната болница д-р Минко Михов. Две са големите материални дарения – едното на стойност 16 555.52 евро, а другото – 14 372.22 евро.

Новите постъпления по дарителската банкова сметка възлизат на 1186.28 евро, от които 1 000 евро дарение от доктор Серджо Мюлер и 186.28 евро от дарителската кутия, поставена в областната болница.

Дарителската кампания стартира на 1 декември 2025г., като за три месеца с кампании, инициативи и дарения бяха събрани над 180 хил. евро от общността в Габрово и региона. Дарителската кампания продължава и през март.

Можете да подкрепите каузата с доброволен труд, материали или дарение на дарителска сметка:
МБАЛ „Д-р Т.Венкова” АД Габрово,
банка ДСК
IBAN : BG62STSA93000021423558
BIC : STSABGSF

Зареди още

Икономика

Цветя, вкус, традиция и вдъхновение на 7 март на Фермерския пазар

Published

on

Цветя, вкус, традиция и вдъхновение – на 7 март ви очаква Фермерски пазар „ОТ БГ“, посветен на Деня на жената и истинската българска храна!

Фермерски пазар „ОТ БГ“ Ви кани на 7 март на площад „Възраждане“ в град Габрово. От 10.00 до 16.00 часа ще Ви очакват добре познати и любими български производители, които носят със себе си вкуса на истинската храна, аромата на пролетта и вдъхновението за най-сърдечните подаръци.

Този пазар е посветен на жената – майката, съпругата, дъщерята, приятелката, колежката – на всяка дама, която прави света по-топъл и по-красив. На пазара ще откриете свежи пролетни, с които да зарадвате любимия човек.

Освен тях ще намерите ръчно изработени изделия, натурална козметика, билкови продукти, мед и пчелни продукти, сладка и конфитюри, вино, тахан, ядки, млечни и месни продукти и още много вкусни и красиви предложения, подходящи за подарък за 8 март така и за вашето ежедневие.

Фермерски пазар „ОТ БГ“ традиционно защитава каузата за подкрепа на българското производство и местните производители. За нас е важно не просто да пазарувате, а да избирате осъзнато – да подкрепяте труда, земята и хората зад всеки продукт.

Както винаги, един от вас, закупил продукт от пазара, ще си тръгне с богата томбола, събрала разнообразни артикули от щандовете на участниците. Защото доброто се връща, а когато подкрепяме родните производители, показваме уважение към техния труд и вдъхновение.

Очакваме Ви на 7 март, от 10:00 до 16:00 часа, на площад „Възраждане“ в град Габрово, където пролетта ще ухае на цветя, истинска храна и благодарност към жените в живота ни!

Зареди още

Новини

ШК „Орловец 1997“ – Габрово – с вицешампион по блиц шахмат

Published

on

13-годишният Йоан Велчев от ШК „Орловец 1997“ – Габрово, с треньор международен майстор Йордан Иванов, стана вицешампион по блиц шах на Държавното индивидуално първенство във възрастовата група на 14-годишните.

С 5 победи, едно равенство и една загуба от шампиона във възрастовата група, Йоан заслужено се нареди втори и грабна сребърния медал в държавното първенство, което тази година се проведе в Пловдив.

Достойно се представи и 10-годишният Иван Екимов, който в оспорвана конкуренция във възрастовата си група постигна 6,5 точки и се нареди 5-ти от 50 състезатели.

Във възрастовата група на 14-годишните другият представител на клуба Стефан Тотев се класира 13-ти. 18-годишният Денислав Иванов зае 10-то място в своята възрастова група.

Добре се представиха и новите попълнения на клуба- Матей Николов на 7 г., който се класира 13-ти при 8- годишните и Тодор Петров, който зае 12-място в групата до 16 години.

В националния шампионат се включиха над 200 деца от 40 клуба от цялата страна във възрастовите групи от 8 до 18 години.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица