Свържи се с нас

Новини

Общинските съвети на Севлиево, Трявна и Дряново със заседания днес

Published

on

Общинските съвети на Севлиево, Трявна и Дряново  ще проведат  днес  редовните си  заседания . И на трите заедания  ще бъдат  дискутирани отчете  за изпълнението на Бюджета за 2010 година и проекта за Бюджет за 2011 година.

В Севлиево местните парламентарири ще  обсъдят стратегически план за периода 2011-2013 година и план за 2011 година за дейността по вътрешен одит на Община Севлиево.Ще  бъдат обсъдени  отчетите на три програми – за управление качеството на атмосферния въздух, за управление на дейностите по отпадъците и за опазване на околната среда. На заседанието ще бъде разгледано и предложение за временно отдаване под наем на част от Мотополигон „Горна Росица” на Сдружение с обществено полезна дейност „Мотоциклетен спортен клуб Севлиево” за организиране и провеждане на Световния и Европейски шампионат по мотокрос и Европейската купа на нациите.

В Трявна в дневния ред са включени  15 точки, сред които избор на временно изпълняващ длъжността Управител на „Здравец” ЕООД, предложение относно промяна на Наредбата за определяне и администриране на местните такси и цени на услуги на територията на община Трявна, предложение относно актуализация и допълване на Тарифата за определяне началния размер на месечния наем за 1 кв. м полезна площ.

В дневния ред на Обшинския съвет в Дряново са включени 12 точки. Сред тях са отпускане на средства от бюджета на Община Дряново за финансово подпомагане на лечебното заведение. На заседанието ще бъде разгледана Наредбата за определянето и администрирането на местни такси и цени на услуги на територията на общината, приемане на Програма за развитие на туризма на територията на Община Дряново през 2011г. и .

Новини

Да помогнем на Ники да оздравее!

Published

on

Шестгодишният Николай Маринов от Габрово, борещ се с коварно заболяване, има нужда от подкрепа. Той е диагностициран с остра лимфобластна Т-клетъчна левкемия (T-ALL), която засяга кръвта и костния мозък. В момента провежда втори етап на лечение в Клиниката по детска хематология и онкология на УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“ в София.

В началото на юни 2025 г. Ники развива бронхит след прекарана вирусна инфекция, която според лекарите е най-вероятната причина за отключване на левкемията. От миналия декември започва битката с болестта, която е свързана с тежко и продължително лечение, дори пункции в гръбначния стълб, които малкият герой издържа мъжки.

Неотлъчно до Ники е неговата майка Надежда, с която живеят в общинско жилище. Предстоят им месеци терапии, изследвания и постоянни медицински процедури. Част от тях се покриват от Здравната каса, но има допълнителни непосилни разходи за лекарства, пътуване, болничен престой и множество ежедневни нужди, докато трае борбата с болестта.

Ники е усмихнато и умно момче, което до скоро прекарваше дните си в игри и разходки с любимото колело, с което даже е печелил награда от Община Габрово, когато е само на четири годинки. Дете с големи сини очи и още по-големи мечти. Тази есен той трябва да бъде ученик, но понякога животът поставя най-тежките изпитания пред най-малките и чисти души.

Надежда за Ники има и ние вярваме, че когато добрите сърца се съберат, се случват чудеса!

Всеки, който желае да подкрепи каузата, може да го направи чрез дарение по откритата банкова сметка:

IBAN: BG60 UBBS 8002 1037 9550 50
BIС: UBBSBGSF
Банка – ОББ АД
Титуляр: Надежда Цветкова
Основание: Дарение за Ники

Нека помогнем на едно дете да оздравее и да се радва на живота!

Зареди още

Любопитно

Изтича крайният срок за подкрепа на Преслава Василева за „Кралица на Варна“

Published

on

Финалната права е тук. Остават броени часове до края на онлайн гласуването в конкурса „Кралица на Варна 2026“, а габровката Преслава Василева продължава своята достойна надпревара сред десетте финалистки.

19-годишната студентка по педагогика във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“ впечатлява не само с визия, но и с характер. Тя се занимава със съдийство по футбол – поле, в което увереността и бързата преценка са задължителни. В ежедневието си Преслава е дисциплинирана, активна и последователна, а спортът е неизменна част от живота ѝ. Самата тя с усмивка споделя, че хобито ѝ е „да тренира и красотата“ – израз, който отлично описва баланса между вътрешна сила и външно излъчване.

След успешен кастинг тя заслужено намери място сред избраните финалистки в седмото издание на престижния конкурс, който събира участнички от цялата страна. Част от крайното класиране обаче зависи именно от онлайн подкрепата.

Гласуването приключва днес в 18.00 часа.

Това е моментът Габрово да се обедини и да застане зад своето момиче на морската сцена. Всеки вот е важен, всяка подкрепа има значение.

Всеки, който желае да подкрепи габровската финалистка, може да го направи тук или през уеб сайта на конкурса „Кралица на Варна“: https://www.queenvarna.com/vote2026/p/tmz9wgwcb2t99e4jymfsss25fbgh8b.

Нека финалните часове бъдат силни за Габрово. Защото зад всяка корона стои подкрепа – а днес тя е по-ценна от всякога.

Зареди още

Новини

„Янтра“ се наложи убедително над „Етър“ в дербито на региона

Published

on

„Янтра“ записа убедителна успех с 4:0 над „Етър“ (Велико Търново) в регионалното дерби, играно на 24 февруари на стадион „Христо Ботев“ в Габрово.

Двубоят бе рядко срещан за родния професионален футбол, тъй като и двата тима заложиха изцяло на български футболисти. Срещата предложи и любопитен братски сблъсък, след като един срещу друг отново се изправиха Тони Иванов и Росен Иванов.

Домакините доминираха още от първите минути и поведоха в 27-ата, когато точен бе Денислав Ангелов. В края на първото полувреме Миличо Ангелов удвои в 45-ата минута, а след почивката той реализира второто си попадение в 54-ата. Крайното 4:0 оформи отново Денислав Ангелов с гол в 71-ата минута.

Така „Янтра“ затвърди превъзходството си над „болярите“, след като и есенният двубой между двата съперника на стадион „Ивайло“ във Велико Търново завърши с успех 1:0 за габровци. Тогава победното попадение бе дело на Мартин Райнов, който и в настоящата среща се очакваше да има водеща роля в състава на „ковачите“.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица