Свържи се с нас

Новини

Севлиево отново на воден режим

Published

on

DSC09236От Община Севлиево съобщават,  че поради рязкото намаляване дебита на  водоизточниците, считано от 2 септември /ПОНЕДЕЛНИК/ се въвежда режим на водоподаване в общината, както следва:

 За град Севлиево   – вода ще се подава всеки ден от 05.00 до 09.00 часа и от 17.00 до 22.00 часа.

 За селата от общината с балканска вода по етернитовия водопровод: Батошево, Шумата, Душево и Г.Росица вода ще се подава през ден от 17.00 до 08.00 часа. Като първи ден за получаване на вода е 02.09./понеделник/ от 17.00 до 08.00 ч. на 3.09. Следващо подаване за тези села е на 04.09.

За селата от общината с балканска вода по стоманения водопровод  (Сенник, Хирево, Кормянско, Ряховци, П.Славейково) вода ще се подава през ден , от 17.00 до 08.00 часа, като първи ден за получаване на вода е 03.09./вторник/ от 17.00 до 08.00 ч. на 4.09. Следващо подаване за тези села е на 05.09.

 За селата от общината  с балканска вода по етернитовия водопровод: Идилево, Богатово, Ловнидол, Крушево, Търхово, Добромирка, Буря вода ще се подава през ден от 17.00 до 08.00 часа. Като първи ден за получаване на вода е 03.09./вторник/ от 17.00 до 08.00 ч. на 4.09. Следващо подаване за тези села е на 05.09.

За селата водоснабдявани от „Бяла” ЕООД в района на ВиК – Габрово, вода ще се подава през ден от 17.00 до 08.00 часа на следващия ден като на 03.09 – няма да се подава вода през целия ден на 04.09 – от 17.00 до 8.00 на 5.09 ще се подава вода

В случай на задълбочаване на кризата „Бяла“ ЕООД ще обяви нов режим.

 Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Шофьор на бус се отъркаля на пътя и отсечен знак край Габрово

Published

on

60- годишният водач на товарен автомобил Форд самокатастрофира край Габрово. Причината за инцидента е несъобразен скорост. Това става ясно от полицейската сводка за днешния 17 юли.

Катастрофата е станала вчера, 16 юни. По данни на пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово 60-годишният шофьор не съобразил скоростта си на движение с пътните условия и релефа на местността, изгубил контрол над управлявания от него бус, в резултат на което се ударил в пътен знак и се преобърнал извън пътното платно.

След инцидента водачът е бил тестван за употреба на алкохол и наркотици, като отчетените пробите са отрицателни.

Мъжът е бил транспортиран до МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово и след преглед е освободен. Пътнотранспортното произшествие е било обслужено по административен ред.

*Снимки: Иван Владимиров, фейсбук.

Зареди още

Новини

Подменят и поставят допълнителни парапети по 3 булеварда в Габрово

Published

on

Община Габрово продължава изпълнението на мерки за повишаване на пътната безопасност и намаляване на пътния травматизъм.

Извършва се монтаж на допълнителни и подмяна на съществуващи пешеходни парапети по булевардите „Стефан Караджа“, „Могильов“ и „Столетов“, информираха от администрацията на кмета.

Предстои и поставянето на още 12 светодиодни пътни знака при пешеходни пътеки в районите на учебни заведения, с цел да се повиши вниманието на водачите.

По проекта за екологосъобразна мобилност в Габрово допълнително бяха осветени още 31 пешеходни пътеки, което подобрява безопасността на движението през тъмната част на денонощието.

Зареди още

Крими

Автоджамбаз „разкова дрегера“ след удар в електрически стълб

Published

on

Истински екшън, завършил с щастлив край и за огромен късмет без човешки жертви, се е разиграл на 14 юли, в Севлиево. Безумно пиян мъж открадна товарен автомобил и катастрофира с него, отнасяйки електрически стълб.

Във вторник, в местната полиция постъпил сигнал за противозаконно отнет товарен автомобил Ивеко, собственост на севлиевско търговско дружество. От проведените оперативно-издирвателни мероприятия било разкрито, че извършителят е мъж от севлиевското село Градница.

Установено било, че след отнемането на автомобила, при движение по ул. „Васил Левски“ в посока центъра на Севлиево, автокрадецът се блъснал в електрически стълб. При проверката му за употреба на алкохол били отчетени умопомрачителните 2.39 промила.

Извършителят на престъплението бил отведен в местния арест, където бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. Извършен е бил оглед на местопроизшествие. В РУ Севлиево е образувано досъдебно производство.

Още един „наквасен и загубил разсъдък от наздравици“ водач, е бил засечен и спрян от движение преди да е станало прекалено късно, отново във вторник.

Екип на полицията, патрулиращ в село Млечево спрял за проверка лек автомобил „Ситроен“, управляван от 50-годишен жител.

При проверката, извършена с техническо средство, се оказало, че мъжът се метнал да кара след употребата на алкохол.

Дрегерът отчел безобразните 3,20 промила в количеството издишан въздух, които изобщо не попречили на водача да седне да кара.

Извършен е бил оглед и е образувано бързо производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица