Новини
Национален парк „Централен Балкан“ вече популярен в Обединеното Кралство и Холандия
Ч
итателите на The Daily Telegraph, MyDaily, British Airways, HighLife и Wanderlust от Обединеното Кралство, на Telegraaf/ Reiskrant в Холандия вече знаят за Национален парк Централен Балкан. Представянето на защитената територия като туристическа дестинация е благодарение на работата с медиите, осъществявана от Фондация PAN Parks през миналата година. Популяризирането на сертифицираните паркове е една от целите на нашата реклама – казва Едит Борза, координатор „Връзки с обществеността” във Фондацията. През м. г. бяха организирани пътувания за пресата в два парка, в Майелла – Италия и в нашия Централен Балкан. Впечатленията си от пътешествието в Парка, гост -журналистката отрази в репортажи за големи холандски издания. Очаква се интерес към посещения в паркове от Мрежата PAN Parks и през тази година. В Дирекцията вече започна подготовка за представянето на Парка пред чуждестранните посетители. Паркови експерти разработват програми за най-доброто в Централен Балкан от гледна точка на туризма. Анализират се и се обобщават важни и полезни данни, като например – какво може да се прави през различните месеци и сезони, предложения за маршрути с акценти на различни природни атракции, идеи за семейни пътувания, различни дейности, как и къде може да се осъществяват. Готовите програми ще бъдат представени и в сайта на Дирекцията.
Ще припомним, че Фондация PAN Parks се стреми да съхрани европейската дива природа – най-малко засегнатите от човека природни райони на Стария континент и в същото време да запази за посетителите възможността да се насладят на дивата природа в парковете от мрежата. Прилага се един наистина интегриран подход за стимулиране на устойчивото развитие на туризма с цел подпомагане съхраняването на дивата природа.
Новини
Габрово застава зад благотворителна кауза за деца със специални потребности
На 21 ноември, когато отбелязваме Деня на християнското семейство, габровци ще имат възможност да се включат в едно вдъхновяващо и добротворно събитие. От 19.00 часа в хотел „Мак“ ще се проведе благотворително парти, чиято цел е да подкрепи създаването на първия спортен център за деца със специални потребности в Габрово.
Центърът ще предлага напълно безплатни занимания, терапии и подкрепа за децата и техните семейства. Каузата обединява усилията на хотел „Мак“ и спортен клуб „Равен старт“, а събитието се осъществява с медийната подкрепа на „Габрово Нюз“.
Гостите на вечерта ще се насладят на богата музикална програма, изпълнена с танци, усмивки и доброта. На сцената ще се изявят талантите от Музикална школа „Талеви“ и Танцова формация „Габрово“, а зад пулта ще застане диджей Краси Цонев.
„Нека заедно покажем, че добротата и грижата за другите са най-силният будител на нашето време. Заповядайте – да споделим тази топла, вдъхновяваща и добротворна вечер!“, сподели Десислава Тодорова, управител на хотел „Мак“.
Предвиден е куверт за вход, като всички средства от него ще бъдат насочени към финансирането на бъдещия център за деца със специални потребности в града.

Новини
Детската площадка зад Библиотеката в Габрово ще бъде обновена

Детската площадка зад Регионалната библиотека „Априлов-Палаузов“ в Габрово ще бъде цялостно обновена, съобщиха от местната общинска администрация. Дейностите по ремонта ѝ започнаха още днес, 13 ноември.
Целта е модернизация на съществуващата детска зона. Проектът предвижда пълна подмяна на остарелите и амортизирани детски съоръжения и настилки.

Предвидено е и пълно подновяване на зоните за сядане чрез поставяне на ново екстериорно обзавеждане, съобразено с парковата среда и нуждите на посетителите.
Във времето на ремонтните работи, достъпът до детската площадка ще бъде ограничен, информират от ОП „Благоустрояване“.


Крими
Хванаха габровец с над половин кило марихуана

42-годишен габровец беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.
Тогава органите на ред спрели за проверка джип „Мицубиши Аутлендър“, управляван от 42-годишния местен жител. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.
В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо габровеца била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.
По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

-
Новинипреди 6 дниГаброво отбелязва Световния ден за възпоменание на жертвите при ПТП
-
Кримипреди 6 дниШест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)
-
Новинипреди 6 дниПредставиха проекта, модернизиращ водната инфраструктура с 64 млн. лева
-
Новинипреди 7 дниВ Габрово се организира среща с настоящи и бъдещи родители
-
Новинипреди 2 дниПроменят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт
-
Любопитнопреди 6 дниЛексикон на успеха: Никола Рахнев от Гората.бг
-
Новинипреди 6 дниДиабетът във фокуса на здравна инициатива в Габрово
-
Кримипреди 9 часаХванаха габровец с над половин кило марихуана







