Новини
Габрово трябва да посрещне зимата подготвен

снимка: Община Габрово
„Градът трябва да посрещне зимата подготвен“, заяви кметът на Габрово Таня Христова по време на заседанието на Надзорната комисия за наблюдение на изпълнението на проекта за Водния цикъл на град Габрово, който вече достигна максимален мащаб на строителните дейности. Новината разпространиха от местната общинска администрация.
Фирмите изпълнители по проекта се ангажираха през месец август да насочат своите усилия към възстановяването на уличните настилки в участъците, където вече са положени проводите. „Вярвам, че всички заявени от фирмите ангажименти ще бъдат реализирани и ще започне наистина да се вижда един мащабен възстановителен процес. Община Габрово като възложител ще настоява за спазване на тези ангажименти”, заяви още кметът на Габрово.
До момента на територията на града са изпълнени над 48 км. ВиК мрежи. Седем улици са напълно възстановени в проектните участъци, по други единадесет започна асфалтиране и подготовка за асфалтиране, уточняват от Общината.
На заседанието на Надзорната комисия стана ясно, че разкопаните участъци, в които асфалтът сега е положен с един пласт, са част от друг инвестиционен проект и също ще бъдат асфалтирани. Фирмите изпълнители отговаряха на въпроси на граждани, свързани със запрашеността на улиците, с технологията на строителните и възстановителни работи, с видовете полагани настилки. Представител на фирмата, осъществяваща надзора по проекта увери, че всички строителни дейности се извършват при на ежедневен контрол, а отстраняването на възникващите несъответствия при изпълнението се проверява на място.
Следващото заседание на Надзорната комисия ще бъде през месец септември. Заседанията вече ще се провеждат ежемесечно, за да се гарантира публичност на процесите, и са отворени за широката общественост. По този начин представителите на гражданите и бизнеса имат възможност да зададат своите въпроси към всички страни, отговорни за изпълнението на проекта.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Култура
Две „Златни лири на Орфей” за Музикален клуб „Весела”

Талантливите пианистки Невин Халил – 3 клас, и Мира Русинова – 9 клас, от Музикален клуб „Весела” се завърнаха с най-високото отличие от Международния конкурс „Орфееви таланти”- Пловдив-2026.

В своите възрастови групи, те доказаха за пореден път музикалните си качества и спечелиха златни медали, въпреки силната конкуренция на възпитаници от музикалните училища.
Журиращата комисия от преподаватели в Музикалната академия в Пловдив специално поздрави двете габровски деца и техния преподавател Весела Пенева за отличните изпълнения и интересната им програма.
Международният конкурс „Орфееви таланти” се провежда от 2015 година насам. Организиран от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, той успя да се превърне от локален конкурс с фолклорна насоченост до мащабен форум с многопосочни направления в областта на музиката, танцовото и изобразителното изкуство.
Тази година специален гост и член на журито в няколко категории беше проф. д-р Ришард Минкевич, ректор на Музикалната академия „Станислав Монюшко“ в Гданск, Полша.


Крими
Иван Халкин застава начело на полицията в Габрово

Днес, 10 февруари, директорът на Областна дирекция на МВР – Габрово старши комисар Пламен Иванов представи пред служителите главен инспектор Иван Халкин, който е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово.
Гл. инсп. Иван Халкин е роден през 1985 г. в гр. Габрово.
Завършил е висше образование в Академията на Министерството на вътрешните работи и „Право“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. В системата на МВР постъпва през 2009 г. Професионалният му път преминава последователно през длъжностите разузнавач в 01 Районно управление в Столичната дирекция на вътрешните работи; Столичната дирекция на вътрешните работи; Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ и Главна дирекция „Национална полиция“.
От 2016 г. заема длъжността разузнавач в Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР – Габрово, а от 2025 г. – разузнавач в Дирекция „Вътрешна сигурност“ – МВР.
Считано от 10.02.2026 г. главен инспектор Иван Халкин е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово при ОДМВР – Габрово. Приемният му ден е всеки четвъртък, от 14.00 до 16.00 часа.

Икономика
Market tackle – дигиталният партньор за устойчив онлайн растеж
В свят, в който дигиталното присъствие е ключово за успеха на всеки бизнес, market tackle се позиционира като стратегически партньор, който помага на брандовете да растат устойчиво, разпознаваемо и измеримо. Базирана в Габрово, но работеща с клиенти от цяла България и чужбина, агенцията предлага цялостни решения в сферата на дигиталния маркетинг.
В market tackle вярват, че добрите резултати идват от дългосрочно партньорство. Екипът гледа на всеки клиент като на съмишленик, с когото изгражда ясна стратегия, базирана на данни и конкретни бизнес цели.
„За нас маркетингът не е просто реклама. Това е процес по изграждане на доверие, имидж и устойчиви продажби. Работим рамо до рамо с клиентите си и взимаме решения, базирани на реални данни, а не на предположения“, споделя Мирена Колева, собственичка на market tackle.
Агенцията предлага стратегически и оперативни решения в ключовите направления на онлайн маркетинга:
- реклама в Google (Search, Display, Performance кампании);
- реклама в YouTube;
- реклама в Meta (Facebook и Instagram);
- маркетинг в социалните мрежи;
- създаване на съдържание;
- SEO (оптимизация за търсачките);
- имейл маркетинг;
- създаване на уеб сайтове.
Комбинацията от различни канали позволява изграждането на цялостна маркетингова екосистема, която увеличава разпознаваемостта на бранда, привлича точната аудитория и стимулира продажбите.
В основата на всяка кампания стои внимателно изготвена стратегия. market tackle анализира пазара, конкуренцията и поведението на потребителите, за да изгради план за действие с ясни KPI показатели и измерими резултати.
Агенцията не просто стартира кампании – тя ги оптимизира постоянно, за да гарантира ефективност и максимална възвръщаемост на инвестицията.
За да улесни бизнеса в първата стъпка към по-силно онлайн присъствие, market tackle предлага безплатна оферта и първоначален план за работа. Така всеки клиент получава ясна визия за възможностите и потенциала си още преди старта на съвместната работа.
Ако търсите дигитален партньор, който мисли стратегически, работи прозрачно и поставя резултатите на първо място, market tackle е вашият избор.
Може да ни разкажете за вашия бизнес на имейл office@markettackle.com или на 0894 536 117.
-
Любопитнопреди 6 дниФестивал на светлината в Габрово от 13 до 15 март
-
Любопитнопреди 5 дниГаброво търси новите лица на смеха
-
Любопитнопреди 2 дниВсяко „да“ носи своята загуба: една теория за избора
-
Новинипреди 2 дниПриключи ремонтът на плувния басейн в ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“
-
Кримипреди 20 часаИван Халкин застава начело на полицията в Габрово
-
Икономикапреди 2 дни2026: Годината на големия тест за България. Ще станем ли по-богати?
-
Кримипреди 2 дниВнимание: Зачестяват опитите за телефонни измами в Габровско!
-
Икономикапреди един денMarket tackle – дигиталният партньор за устойчив онлайн растеж









