Свържи се с нас

Новини

Ориентировачите ни с шест отличия от „Купа България“

Габровските ориентировачи с шест отличия от „Купа България”

Published

on

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

Два златни, един сребърен и три бронзови медала извоюваха състезателите на Клуб по спортно ориентиране “Узана“ в най-големия турнир по този спорт у нас – Купа България. Тазгодишното издание на тридневната надпревара, 37-мо поред, се проведе в Родопите, в местността Кара тепе край Велинград, и събра повече от 700 ориентировачи от клубовете в страната, както и състезатели от Норвегия, Украйна, Русия, Испания, Македония, Швеция и Казахстан. Стартовете бяха три, а класирането – на база на общото време от трите състезателни дни, съобщават от Община Габрово.

Участниците бяха разделени в 37 възрастови групи. В най-многобройната от тях – тази на 12-годишните момчета, габровският клуб излъчи единия си златен медалист – Михаил Добромиров. Бронзовият медал стана притежание на друг габровски състезател – Любослав Флоров, който записа две трети е едно шесто място в трите състезателни дни.

Вторият златен медал на клуба донесе състезаващата се треньорка Елеонора Николова. Тя участва във възрастовата група Жени-35 и не остави шансове на съперничките си, като завърши първа и в трите старта.

Сребърен медал при юношите до 18 години извоюва Мартин Понев. Състезателят на КСО“Узана“ започна с трето място в първия старт, но в следващите два се класира втори и остана на малко повече от пет минути в общото време от победителя Апостол Атанасов от клуб „Ловеч“.

Бронзови медалисти станаха Цветан Иванов и Косара Ботева. Цветан участва в надпреварата при юношите до 16 години и остана само на 11 секунди от сребърното отличие. Косара Ботева пък се състезава при девойките до 18 години. Въпреки че спечели един от стартовете, завърши трета в крайното подреждане.

Цялостното представяне на КСО ”Узана” на 37-то издание на „Купа България” може да се определи като силно, защото, освен шестте медала, още четиринадесет от представителите на габровския клуб по спортно ориентиране бяха близо до качване на почетната стълбичка и заеха места в първите шестици на своите възрастови групи.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Любопитно

Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!

Published

on

От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.

Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.

Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.

И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.

Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Зареди още

Крими

Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.

„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.

Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.

Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица