Новини
Тунелът под Шипка – приоритет в работата на депутата Стойков
Тунелът под Шипка ще бъде акцент в работата на народния представител на БСП – Габрово Йордан Стойков, както и в работата на политическата сила, която представлява. Новината съобщи на пресконференция в понеделник самият депутат от левицата, който сподели, че Тунелът под Стара планина ще бъде подкрепен.

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved
“Ще бъдат необходими много усилия. Много ми се иска колегите от ГЕРБ да не се дистанцират, а да търсят съвместната работа с нас за решаването на този проблем. Има една максима, че този, който не иска да си свърши работата – търси причини, а който иска да си свърши работата – търси начин. Обяснението, че правителството на Орешарски не е заложило в програмата си Тунел под Шипка е обяснение. То не е търсене на път за решаване”, заяви Йордан Стойков.
На срещата с журналистите присъства и областният председател на БСП – Габрово Николай Григоров, който изрази своята позиция по отношение на появилите се в местните медии коментари от страна на ГЕРБ – Габрово, че Тунелът под Шипка не е включен в дневния ред на правителството Орешарски.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
“Много моля колегите от ГЕРБ да не преиграват с темата за Тунел под Шипка, защото този проект не беше приоритет на тяхното правителство. В последните месеци се говори без реално покритие и едва ли не Тунелът изведнъж влиза и става приоритет за предишните управляващи, с опция ако ГЕРБ бяха на власт да го продължат. Ако представителите на ГЕРБ желаят може да направим среща по темата. Смея да твърдя, че аз съм един от хората, които знаят как през годините се работеше и съм един от хората, които колкото и да не им се иска да го признаят имаме принос, включително и правителството на Тройната коалиция. Никой не си е позволявал да работи или каже нещо против този Тунел. Това не е кауза само на ГЕРБ”, заяви лидерът на социалистите.
По думите му политически лозунги от страна на ГЕРБ няма да свършат работа. “В крайна сметка да видим какво ни оставиха и какво да са договорили за този Тунел реално, тъй като не е толкова трудно да се извадят някои документи от интернет, които доказват, че всъщност правителството на ГЕРБ и техните експерти посочват, че Тунелът няма тежест и икономическа стойност, каквато представят народните представители Дончев и Михов”, допълни още Григоров. От казаното стана ясно, че това са неща, които могат да се извадят и най-вероятно ще бъдат представени на габровци.
“Това е наш приоритет, който ще се опитваме с всички възможни средства да реализираме. Това не е кауза на ГЕРБ. Това е кауза на всички габровци. За това трябва да имаме единомислие и единодействие. Факт е, че има несъгласни с този Тунел и трябва да го приемем. Това е същото като хората, несъгласни с действията на правителството в момента. Светът не започва с управлението на ГЕРБ и както видяхме не завърши с тяхното управление”, категоричен бе червеният лидер.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Виктор Меразов е Спортист на Габрово за 2025 година

Завоювалият златото при младежите до 21 години от първенството на планетата на Световната киокушин федерация в Саудитска Арабия Виктор Меразов е №1 в класацията „Спортист на Габрово“ за 2025 година. Той получи отличието си кмета на Община Габрово Таня Христова на стилна церемония, който се проведе в зала „Възраждане“. Новината съобщи електронното спортно издание sport-gabrovo.com.
Специален гост на събитието беше световноизвестният цирков акробат и еквилибрист Енчо Керязов – създател на фондация, която подкрепя талантливите деца на България. Неговото присъствие бе вдъхновяващо послание към всички млади таланти, че пътят към върха започва от вярата в собствените сили.

Изборът на Виктор Меразов за „Спортист №1 на Габрово“ е напълно заслужен. Габровският талант изпраща една много силна година. Той беше и осминафиналист при мъжете на Световното първенство на Международната федерация по карате (IFK) в Лайпциг, Германия и бронзов медалист от Световната купа за младежи в Камчия. Стана държавен шампион за мъже и бе определен за най-добър състезател в мъжкия профил от Българската карате киокушин федерация за 2025-та година. Награден бе и на ежегодната тържествена церемония „Спортист на годината на НСА“, като в тази класация зае второто място.
Цялата статия за Спортист на Габрово за 2025 година, както и кои останаха негови подгласници можете да прочетете оттук.


Крими
Пиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево

Пиян водач без шофьорска книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево. Трагичният инцидент е станал снощи, около 20:46 часа, на пътя между село Богатово и Севлиево.
На място изпратеният полицейски екип, установил, че 32-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „Опел Астра“ в посока към Севлиево, предприел маневра „изпреварване“, загубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал в крайпътно дърво.
В резултат на удара починал 49-годишен мъж, пътувал на задната седалка на автомобила. Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело 2,74 промила. Същият е дал кръвна проба за химически анализ.
При извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че водачът е и неправоспособен. 32-годишният мъж бил настанен в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, в хирургично отделение, без опасност за живота.
Две жени – на 32 и 35 години, пътували в автомобила, също прегледани от медицински екип, след което били освободени без установени наранявания.
По случая е образувано досъдебно производство. Работата по него продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Оставиха в ареста един от двамата, „шетали“ из цяло Габрово

По искане на Районната прокуратура в Габрово, 29-годишен мъж бе задържан заради извършена кражба в условията на опасен рецидив.
Мъжът, с инициали Л.В., е обвинен за това, че на 01/02.10.2025 г., в Габрово, от паркиран на улицата лек автомобил „Шкода Фабия“, при условията на опасен рецидив, отнел пневматичен пистолет, 3 ножа, синджирче с висулка от жълт метал, на обща стойност 988 лв., от владението на М.И., без негово съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.
С постановление на Районната прокуратура той е бил задържан за срок до 72 часа. Към досъдебно производство са присъединени материалите по още три преписки на РП-Габрово, образувани за кражби от различни граждани, тъй като единия от извършителите на деянията, за които те се водят е обвиняемият Л.В.
Освен това по отношение на Л.В. има още две неприключени досъдебни производства по описа на РП-Габрово, които се водят за престъпления по чл.354а, ал.3, т.1 от НК.
Обвиняемият е осъждан многократно за умишлени престъпления от общ характер на наказания лишаване от свобода, като деянията по настоящото производство се явяват извършени при условията на опасен рецидив.
Той е бил освободен от затвора, след като е изтърпял предходно наказание лишаване от свобода, на 29.03.2025 г. За престъплението, за което Л.В. е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.
Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

-
Кримипреди 7 дниДрогиран и без книжка катастрофира при гонка с полицията
-
Кримипреди 6 дниОткриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец
-
Кримипреди 4 дниЗадържаха жена, откраднала 12 000 лева от съсед. Парите заровила в гората
-
Кримипреди 5 дниТъмни облаци надвиснаха над друсания и без книжка, катастрофирал при гонка с полицията
-
Кримипреди 4 дниПолицията хвана над кило марихуана
-
Културапреди 7 дниКукленият театър получи отличие от Китай
-
Новинипреди 6 дниНов ръководител в Статистиката: Ивета Иванова наследява Георги Цветков
-
Новинипреди 6 дниДесислава от Габрово представя България в международен Лайънс конкурс






