Свържи се с нас

Новини

Говорим наполовина по-евтино по GSM от 1 юли

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

От 1 юли е следващото намаляване на цените на разговорите между различните мобилни оператори. Това съобщи председателят на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) д-р Веселин Божков, информираха от Академика БГ. Той обясни, че от 1 юли услугата от 4,6 ст. на едро за минута ще стане 2,3 ст. От 1 януари цената ще е 2 стотинки, посочи още Божков и допълни, че при фиксираните услуги цените ще са под 1 стотинка.

Комисията е постановила поетапното “падане” на цените и от 2007 г. това се случва на всеки шест месеца. След 1 юли цените ще бъдат под средноевропейските, посочи още председателят на КРС.

Божков допълни, че още два нови оператора са купили лицензи и ще навлязат на пазара в България. Това, по думите му, ще засили конкуренцията и ще намали цените на мобилните услуги.

За миналата година от КРС са наложени 17 милиона лева санкции на мобилните оператори, съобщи още той. От началото на годината от страната са подадени 1266 жалби, което показва, че те намаляват, допълни Божков. Като най-чести нарушения той определи отказване на преносимост във връзка с начислени неустойки, нелоялни търговски практики, кредитни лимити, промяна на тарифните планове.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

МВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово

Published

on

Инспекторатът на Министерството на вътрешните работи започва проверки в Областната дирекция на МВР в Габрово, във връзка с възникналото обществено напрежение в града. Това съобщи изпълняващият длъжността секретар на МВР Георги Кандев по време на протест пред сградата на Областната администрация в Габрово, цитиран от БТА-Габрово.

На площад „Възраждане“ снощи се събраха граждани с искания за повече сигурност и институционална реакция по повод последния инцидент в града.

Пред медиите Кандев е заявил още, че е инициирана работна група по темата. По думите му случаят е „изключително деликатен“, а целта на институциите е напрежението да бъде овладяно чрез координирани действия между всички компетентни органи.

„Днес, по разпореждане на министъра на вътрешните работи, бяхме изпратени заедно с директора на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ в град Габрово, във връзка с възникналото напрежение“, заяви Кандев.

Той посочи, че в Областната администрация е била организирана работна среща между държавните институции, имащи отношение към случая. На срещата са присъствали представители на ромската общност, както и представители на протестиращите граждани. По време на разговорите са били обсъдени всички факти и обстоятелства, свързани със случая. На срещата е присъствал и окръжният прокурор на Габрово.

„Нищо няма да бъде скрито от обществеността и всичко, което е предвидено в закона, ще бъде свършено“, каза още Георги Кандев. Той увери, че в следващите дни ще бъдат предприети всички действия, предвидени в Закона, като част от мерките включват и проверки от инспектората на МВР в Областната дирекция на полицията в Габрово.

След изявленията пред медиите представители на институциите проведоха разговори и със събралите се граждани пред сградата на Областната администрация. Пред гражданите излязоха и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, окръжният прокурор на Габрово Тихомир Петков, областният управител на Габрово Асен Даскалов, кметът на Габрово Таня Христова.

Зареди още

Новини

Кметът на Габрово излезе с позиция във връзка с протестите

Published

on

Кметът на Габрово Таня Христова излезе с позиция, във връзка с протестите от последните дни. Тя бе публикуваната на страницата на габровския кмет в социалната мрежа фейсбук.

Ето какво заяви Таня Христова: