Новини
Девойките на НАГ са шампионките на България по лека атлетика

снимка: Мартин Тачев
Шампионска титла с огромен бонус – основен ремонт на физкултурния салон на Националната Априловска гимназия! Този изключителен успех постигнаха лекоатлетките от НАГ, водени от преподавателката Бонка Пенева, съобщи sport-gabrovo.com. Габровските момичета извоюваха златните медали от Ученически игри`2013 при девойките 8-10 клас с великолепно представяне на финалите проведени в Сливен, а с това и допълнителна премия обявена от фирмата спонсор на финалния турнир „Спиди“.
„Заместник-министърът на спорта Иван Ценов, областният управител на Сливен Марин Кавръков, заместник-кметът Иван Славов, началникът на местния РИО Бисерка Василева и други важни лица присъстваха при откриването на финалния турнир. Сред тях беше и представителят на „Спиди“, който обяви, че фирмата ще финансира ремонт на физкултурните салони на училищата, които спечелят първите места при юношите и девойките.
Ние се преборихме за първото място при нежния пол и силно се надявам с това действително да сме осигурили толкова необходимия точно в този момент основен ремонт на спортния салон в гимназията“, сподели Бонка Пенева.
Осемте най-добри училищни отбора в България си оспорваха призовите места на стадион „Хаджи Димитър“. Представителките на НАГ спечели златните отличия, като събраха 72 точки, с 2 повече от състава на Разград. Бронзовите медали станаха притежание на домакините от Сливен.
Три от шампионките извоюваха по две индивидуални отличия от отделните дисциплини. За съжаление само една точица не достигна на юношеския отбор на НАГ също намери място сред призьорите. Габровските момчета събраха 76 точки и наредиха отбора на гимназията на четвърто място в страната. В индивидуалните стартове трима от състезателите ни извоюваха медали.
Подробното представяне на габровци, както и всички снимки от участието на отбора можете да видите оттук.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 2 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 7 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 6 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 15 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Кримипреди 3 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Новинипреди 4 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 4 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!








