Новини
Правят първа копка и на обходния път на Поповци
АПИ ще инвестира близо 3,6 млн. лв. в изграждането на обходния път на с. Поповци

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Във вторник, председателят на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ инж. Лазар Лазаров ще направи първата копка за изграждането на обходния път на село Поповци. Това информираха от Пътната агенция. Проектът „Път IІ-44 Севлиево-Габрово, обход с. Поповци, I–ви етап от км 23+900 до км 25+339, II-ри етап от км 25+339 до км 25+821” е по програмата „Ново строителство“ на АПИ. Обектът се финансира изцяло със средства от републиканския бюджет.
Изпълнител на обходния път е Консорциум „ПС-АМ”, в който участват „Пътстрой Габрово“ АД и „Автомагистрали „Черно море“ АД. Договорът за строителство е 3 590 790, 99 лв. с ДДС. Строителният надзор ще осъществи „Пловдивинвест” АД. Стойността на договора е 26 160 лв. с ДДС. Срокът за изпълнение е 168 календарни дни.
Път ІІ-44 Севлиево – Габрово – обход на с. Поповци е един от важните пътни проекти в Габровска област. Той свързва път I-4 София – Варна с път I-5 Русе – Велико Търново – Габрово – Стара Загора и се използва от тежкотоварните камиони за връзка между северозападната и централната част на страната с Южна България чрез прохода Шипка.
В момента целият транзитен трафик преминава през центъра на Поповци. С изграждането на обходния път движението ще бъде изнесено извън селото, с което ще се подобрят условията за живот и ще намалее замърсяването на въздуха.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Филмиран се помисли за „Транспортера“ и приключи на бул.Могильов

Истински екшън, за огромен късмет завършил без невинно пострадали или ранени, се разигра снощи край Габрово. Моторист опита да избяга от полицията, в резултат на което и катастрофира зрелищно на бул.“Могильов“ в Габрово.
Всичко започнало около 22.30 часа, на пътя между Габрово и Севлиево. В района на село Янковци, екип на сектор „Пътна полиция“ подал светлинен и звуков сигнал за спиране на мотоциклет „Хонда“.
Вместо да отбие за проверка водачът не се подчинил на полицейското разпореждане, ускорил движението си, изпреварвайки автомобилите пред себе си, и продължил с висока скорост в посока Габрово.
Мотоциклетът бил засечен в района на бул. „Могильов“, където водачът направил опит да изпревари патрулния автомобил отляво, при което реализирал пътнотранспортно произшествие и паднал на пътното платно.
След извършен медицински преглед било установено, че е без сериозни наранявания. Установена била и самоличността му. Това била 27-годишен мъж от тетевенското село Градежница.
При извършената проверка било констатирано, че той е неправоспособен и никога не е притежавал свидетелство за управление на моторно превозно средство.
Установено било още, че управляваният от него мотоциклет не е регистриран по надлежния ред, а поставената регистрационна табела е издадена за друго МПС.
Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като пробата е отрицателна, но отказал да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.
При извършената справка е установено, че е многократно осъждан, както и че вече е наказван по административен ред за отказ да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.
Мъжът е бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл. 345, ал. 1 и ал. 2, чл. 343б, ал. 6 и ал. 7 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Новини
Обществено полезен труд и възпитател за участниците в свадата, разиграла се в Габрово

Във връзка с конфликта между три млади жени и две непълнолетни лица, който се разигра във вторник през нощта в Габрово, се проведе извънредно заседание на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, по време на което беше разгледаната проявата.

Комисията определи на лицата обществен възпитател.
По случая ще бъде образувано възпитателно дело и ще бъдат наложени мерки, включващи полагане на общественополезен труд, забрана за напускане на настоящия адрес и поставяне под възпитателен надзор.

Мерките са предприети с цел предотвратяване на нови противообществени прояви. При неизпълнението им законът предвижда налагане на глоби на родителите.

Крими
Отново бой между две групи в Габрово

Полицията в Габрово работи по изясняването на всички факти и обстоятелства около възникнало спречкване между три млади жени и две непълнолетни лица в централната градска част.
Инцидентът се разиграл във вторник, 28 юли, вечерта около 23.00 часа в Габрово. По първоначални данни, при среща между двете групи възникнал словесен конфликт, при който една от жените била напръскана с безалкохолна напитка, след което тя била съборена на земята.
На място веднага бил насочен полицейски екип. Иззети и прегледани били записи от камери за видеонаблюдение в района, както били снети обяснения от участници и свидетели на случката.
В хода на проверката било установено, че малко по-рано същата вечер между двете групи възникнали и други словесни пререкания.
По случая е заведена преписка, като след приключване на проверката и изясняване на всички факти и обстоятелства, материалите ще бъдат изпратени по компетентност на Районна прокуратура-Габрово.

-
Кримипреди 6 дниИ в Габрово ловят нарушители чрез дрон и необозначени полицейски коли
-
Икономикапреди 6 дниЗапочва трансформацията на Централния общински пазар
-
Кримипреди 3 дниНеплащането на глоби да се замени с обществено полезен труд!
-
Новинипреди 6 дниРемонтът на стадион Априлов отваря нови възможности пред спорта
-
Любопитнопреди 3 дниПарти край басейна с DJ Mascota в Габрово
-
Новинипреди 3 дниБСП ще отбележи 135 години с традиционен събор на Бузлуджа
-
Новинипреди 3 дниРЗИ – Габрово с изнесен пункт за популяризиране на е-здравно досие
-
Новинипреди 2 дниОрганизират дискусия „Развитие на местното самоуправление“





