Свържи се с нас

Новини

Левицата в Дряново се обедини

Published

on

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

За пръв път от доста години насам всички леви партии в община Дряново заедно участват в избори. В откриването на кампанията на Коалиция за България, освен членове и привърженици на БСП, се включиха и Партия Български социалдемократи, Движението за социален хуманизъм, Политическо движение Социалдемократи, както и много граждани.

„Не водим протокол от тази среща, защото така или иначе Цветан Цветанов записва всичко”, пошегува се водачът на листата на левицата Йордан Стойков. Той представи основните ангажименти на екипа от кандидати в Габровска област. Работа, доходи, образование, здравеопазване и сигурност са основните сред тях. „Важно е да върнем надеждата и усмивките на лицата на хората”, допълни го Георги Терзийски.

„Вярвам, че моите съграждани ще ни подкрепят и ви благодаря, че сме заедно”, беше категорична дряновската учителка Марияна Маринова – също кандидат за народен представител. Студентът по право Цонко Кръстев от Трявна уверено се обърна към множеството: „След всичко, което виждам в страната, вече съм сигурен, че ние младите трябва да се намесим и да отстояваме своето мнение”.

„Това е най-професионалната, най-балансирана, най-чаровна и най-убедителна кандидатска листа”, каза пред дряновци местната лидерка на ПДС Снежина Симеонова. И допълни: „Двама юристи, най-успешният общински кмет в района за последните години, две доказали се учителки, четири достойни жени и много почтени млади хора – Как да не гласуваш за тях”.

„Тук съм, за да помогна да живеем по-добре”, тихо и тъжно добави Шевкат от ромската махала.

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Всички се изправиха на крака, за да чуят песента „Моя страна, моя България”, изпълнена от чаровната ученичка Ели. А после дълго аплодираха танците на формация „Балкан”.

*Избори 2013*

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица