Новини
Джебчийка преджоби старица на „Брянска“

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
22-годишна жена е била уличена за извършител на кражба, съобщиха от пресцентъра на полицията в Габрово.
На 14-ти март, около 17.30 часа, в района на ул. „Брянска“, 80-годишна габровка била настигната от непозната дама, която й предложила да й носи багажа. Възрастната жена приела неочакваната помощ, но след като се разделили с непознатата, установила, че й липсва портмонето. В него имало 2 златни обеци и сумата от 30 лева.
След проведени оперативно-издирвателни мероприятия, габровските криминалисти уличили за извършител на кражбата 22-годишната Е. Р. от Габрово, осъждана за кражби. Част от вещите, предмет на престъпление били намерени и иззети, а по случая в РУП-Габрово е заведена преписка.
От полицията съветват гражданите да не се доверяват на „услужливи” непознати и да не приемат подобни предложения за помощ. Обект на „внимание” от страна на извършителите са основно възрастни хора, а вариантите могат да бъдат различни – предложение за носене на багаж, за пазаруване или изпълнение на рецепти и т.н.
Риск да Ви превърнат в жертва съществува и когато се съгласявате да подпомогнете някого с дребна сума. Отваряйки портмонето си, за да вземете монетите, показвате с какви пари разполагате и къде ги държите. Бъдете внимателни, призовават от полицията!
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Култура
Валидират пощенска марка за 225 години от рождението на Колю Фичето

По повод 225 години от рождението на Колю Фичето и проведения конкурс за пощенско-филателно издание от Министерството на транспорта и съобщенията (МТС), на 25 ноември от 13.00 часа в Исторически музей – Дряново ще бъде валидирана пощенската марка, посветена на възрожденския майстор.
През 2025 година се навършват 225 години от рождението на родения в Дряново възрожденски строител, а годишнината беше отбелязана с Национална програма, организирана от Община Дряново и Исторически музей – Дряново, под патронажа на Министерството на културата.
В тази връзка, дряновският музей ще бъде домакин на събитието по валидиране на пощенско-филателното издание, победител в конкурса за пощенска марка, на тема „225 години от рождението на Колю Фичето“, чийто автор е Стоян Дечев. Заедно с него на церемонията ще присъстват и представители на МТС.
След валидирането пощенската марка може да бъде закупена в деня на събитието в ИМ – Дряново.


Новини
Общината констатира дефекти по новия асфалт при ремонта на ул.“Христо Ботев“

По настояване на Община Габрово започна отстраняването на неточности при асфалтирането на ул. „Христо Ботев“.
Корекциите се извършват за сметка на изпълнителя, преди да се премине към следващия етап от ремонтните дейности, за да се гарантира качествено изпълнение и дълготрайност на настилката.

Община Габрово следи внимателно процеса и предприема необходимите действия, за да осигури надеждна и безопасна инфраструктура за гражданите.


Новини
Възстановят спирка Рачо Ковача, преместена заради новото кръгово

Обслужването на спирка „Рачо Ковача“ и спирката при банка ОББ, в посока Шиваров мост, ще бъде възстановено, считано от 09.00 часа утре, 20 ноември. Това информираха от Община Габрово.
Изградената временна спирка пред бившия „Дом на книгата“ ще бъде премахната, посочва още от администрацията на кмета.
Промените бяха въведени от 24 юли т.г. при стартиране строителството на новото кръгово кръстовище при бул. „Васил Априлов“ и ул. „Юрий Венелин“ пред Централната поща в Габрово.
Община Габрово благодари за разбирането и търпението по време на изпълнението на проекта.


-
Кримипреди 2 дниЗадържаха рецидивист, обирал гаражи, мази и коли в Габрово
-
Кримипреди 7 дниХванаха мъж с над половин кило марихуана
-
Кримипреди 3 дниГабровската пътна полиция за поредна година е №1 в страната!
-
Новинипреди 7 дниГаброво застава зад благотворителна кауза за деца със специални потребности
-
Икономикапреди 6 дни„Интер Пауър“ изгради фотоволтаична централа върху сграда на ОПТ – Габрово
-
Новинипреди 3 дниПГТ – Габрово представи България на международен панаир в Сърбия
-
Новинипреди 7 дниДетската площадка зад Библиотеката в Габрово ще бъде обновена
-
Културапреди 3 дниРегионалната библиотека с подарък към четящите хора в Габрово









