Новини
Пиян „на мотика“ закова дрегера на 3,09 промила

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Полицията установи двама водачи, шофирали в нетрезво състояние, от които единият е бил хванат зад волана със солидните 3,09 промила. Това съобщиха от пресцентъра на областната полиция.
В петъчния ден, около 23.30 часа, на ул. „Лазар Донков“ в Габрово, полицейски екип спрял за проверка „Нисан Примера“, с водач 52-годишен габровец. Органите на реда установили, че мъжът седнал да управлява автомобила след употребата на алкохол. Техническото средство отчело значимите 2,13 промила.
Другият пиян шофьор е бил сгащен в последния ден на миналата седмица. Около 22.15 часа на бул. „Столетов“ отново в града, бил спрян лек автомобил „БМВ 318”, управляван от 55-годишен мъж от Стара Загора. При проверката на водача за алкохол, техническото средство отчело концентрация на алкохолни пари в издишания въздух 3.09 промила. По случаите в РУП-Габрово са започнати бързи полицейски производства.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Две бързи полицейски производства са започнати срещу мъж от Дряново, допълват още от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. 29-годишният К. И. влязъл в полезрението на полицията в два последователни дни. През изминалата събота, на ул. „Горнич“ в Дряново, полицейски екип го спрял за проверка, докато управлявал „Фиат Уно”. Мъжът не представил на органите на реда свидетелство за управление на МПС и контролен талон. Установено било, че К. И. е неправоспособен, а нарушението е извършено в рамките на едногодишния срок от наложено му по административен ред наказание за същото деяние.
На следващия ден, около 21.00 часа, в дряновското село Скалско, униформени служители спрели лек автомобил „ВАЗ 2107”, управляван от П. Ц., 28-годишен от Дряново, в който пътувал и 29-годишният му авер К. И. При проверката в автомобила били намерени 4 ролки ел. проводник. Установено било, че проводникът бил противозаконно отнет, чрез откопаване, от местност край с. Янтра. Двамата мъже, многократно осъждани за кражби, били задържани за срок до 24 часа. По случаите в РУП-Дряново са започнати бързи полицейски производства.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Култура
Валидират пощенска марка за 225 години от рождението на Колю Фичето

По повод 225 години от рождението на Колю Фичето и проведения конкурс за пощенско-филателно издание от Министерството на транспорта и съобщенията (МТС), на 25 ноември от 13.00 часа в Исторически музей – Дряново ще бъде валидирана пощенската марка, посветена на възрожденския майстор.
През 2025 година се навършват 225 години от рождението на родения в Дряново възрожденски строител, а годишнината беше отбелязана с Национална програма, организирана от Община Дряново и Исторически музей – Дряново, под патронажа на Министерството на културата.
В тази връзка, дряновският музей ще бъде домакин на събитието по валидиране на пощенско-филателното издание, победител в конкурса за пощенска марка, на тема „225 години от рождението на Колю Фичето“, чийто автор е Стоян Дечев. Заедно с него на церемонията ще присъстват и представители на МТС.
След валидирането пощенската марка може да бъде закупена в деня на събитието в ИМ – Дряново.


Новини
Общината констатира дефекти по новия асфалт при ремонта на ул.“Христо Ботев“

По настояване на Община Габрово започна отстраняването на неточности при асфалтирането на ул. „Христо Ботев“.
Корекциите се извършват за сметка на изпълнителя, преди да се премине към следващия етап от ремонтните дейности, за да се гарантира качествено изпълнение и дълготрайност на настилката.

Община Габрово следи внимателно процеса и предприема необходимите действия, за да осигури надеждна и безопасна инфраструктура за гражданите.


Новини
Възстановят спирка Рачо Ковача, преместена заради новото кръгово

Обслужването на спирка „Рачо Ковача“ и спирката при банка ОББ, в посока Шиваров мост, ще бъде възстановено, считано от 09.00 часа утре, 20 ноември. Това информираха от Община Габрово.
Изградената временна спирка пред бившия „Дом на книгата“ ще бъде премахната, посочва още от администрацията на кмета.
Промените бяха въведени от 24 юли т.г. при стартиране строителството на новото кръгово кръстовище при бул. „Васил Априлов“ и ул. „Юрий Венелин“ пред Централната поща в Габрово.
Община Габрово благодари за разбирането и търпението по време на изпълнението на проекта.


-
Кримипреди 2 дниЗадържаха рецидивист, обирал гаражи, мази и коли в Габрово
-
Кримипреди 7 дниХванаха мъж с над половин кило марихуана
-
Кримипреди 3 дниГабровската пътна полиция за поредна година е №1 в страната!
-
Новинипреди 7 дниГаброво застава зад благотворителна кауза за деца със специални потребности
-
Икономикапреди 6 дни„Интер Пауър“ изгради фотоволтаична централа върху сграда на ОПТ – Габрово
-
Новинипреди 7 дниДетската площадка зад Библиотеката в Габрово ще бъде обновена
-
Новинипреди 3 дниПГТ – Габрово представи България на международен панаир в Сърбия
-
Културапреди 6 дниРЕМО „Етър“ представи България на престижен форум в Словения









