Свържи се с нас

Новини

Създава се организация хора, които се движат по улиците в Габрово, да бъдат извозени до домовете им или до безопасни места

Published

on

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

В момента се създава организация хора, които се движат по улиците, да бъдат извозени до домовете им или до места, където ще бъдат в безопасност. Това съобщи за Агенция „Фокус” кметът на Община Габрово Таня Христова. Тя добави, че хората не бива да излизат и не бива да напускат домовете си.
В момента екипите на електроразпределителното дружество работят усилено по възстановяване на прекъснатото електрозахранване. „Има авария в една от подстанциите за високо напрежение, която всъщност е причина електрозахранването в почти целия град да бъде преустановено. В момента екипите са на място и строителна техника ще се включи, за да може да се направи всичко възможно в много кратки срокове тази авария да се отстрани и електричеството да се възстанови, защото това ще усложни допълнително ситуацията”, заяви Христова.
Ветровете са ураганни и са 124 км/час. „Вероятно на моменти тази скорост е доста по-висока, защото ветровете са на пориви и имат изключително голяма сила. Много дървета в града са изкоренени, препречени са улици. Екипите, които са мобилизирани, работят и отстраняват падналите дървета и падналите ламарини и падащи мазилки от множество сгради, както и падащи счупени стъкла”, посочи Таня Христова. Тя добави, че се откъсват доста от ламаринените покривни конструкции и създават допълнително усложнение в зоните, в които има паркирани автомобили. Те са заплаха и за движещите се хора.

Яница Танева

Източник: агенция Фокус

 

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Новини

Младежки център – Габрово и Радослав Иванов с награди за доброволчество

Published

on

Младежки център – Габрово беше отличен с първа награда в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“, а доброволецът на Превантивно-информационен център по зависимости Радослав Иванов спечели втора награда в категория „Изявен млад доброволец“ в конкурса „Мисията доброволец (НE)възможна“.

Отличията, посветени на доброволчеството, се дават всяка година от Министерството на младежта и спорта по повод Международния ден на доброволеца 5 декември. Тази година организаторите отбелязват рекорден брой кандидатури – над 150, а наградите бяха връчени на специална церемония в София.

Младежки център – Габрово беше отличен в нова категория, която акцентира върху работата на младежките центрове в страната и тяхната роля в насърчаването на доброволчеството.

Сред дейностите, представени в кандидатурата на центъра, са концертът „Ангелски сърца“, ежемесечните посещения с младежи в приюта за безстопанствени животни, инициативите на клуба „Книжни червеи“, доброволческите акции в читалища и домове за възрастни хора, както и подкрепата на културния живот в Габрово чрез включване на младежи като разпоредители в културни събития.

Осемнадесетгодишният Радослав Иванов е доброволец към Превантивно-информационния център по зависимости – Габрово вече повече от осем години. Той активно участва в кампании за превенция на зависимости сред младите хора, съвместни инициативи с РЗИ, БМЧК и Младежкия център, както и в проекти, свързани с повишаване информираността за ХИВ и СПИН и подкрепа на лица, преминали рехабилитация.

През тази година Радослав беше избран за български делегат на международния Младежки форум на UNODC‘2025 във Виена.

„Доброволчеството е една от най-силните форми на гражданска солидарност. Всеки от вас доказва, че добрите дела са избор и отговорност. Продължавайте да вдъхновявате и да помагате, защото така изграждате по-добро общество“, поздрави участниците заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов по време на церемонията.

Зареди още

Крими

Прокуратурата обяви подробности за катастрофата със загинал край Севлиево

Published

on

Под ръководството на Окръжна  прокуратура – Габрово се води разследване  за пътнотранспортно произшествие на пътя Севлиево- Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 62-годишен мъж и средна телесна повреда на 31-годишен мъж.      

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343  ал. 3 буква “б“ във вр. с чл.343 ал.1 ал. 1 буква “в“ във вр.  с чл.342 ал.1  от НК.

То е образувано за това, че около 15.30 часа на 07.12.2025г. в Севлиево, на път  II-44/Севлиево-Габрово/, при управление на лек автомобил “Субару Импреза“, управляван от Г.Г., лек автомобил “Мерцедес“, управляван от  Н.В. и лек автомобил „Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният  от Г.Г. автомобил  навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея лек автомобил “Мерцедес“, управляван от Н.В., а движещият се зад него лек автомобил “Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. предприел спасителна маневра и спрял в земеделска площ извън пътното платно.

Вследствие на това по непредпазливост е причинена смъртта на 62-годишния Г.Г. и средна телесна повреда на Н.В., на 31 години.       

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Севлиево. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно изясняване на причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.      

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица