Свържи се с нас

Новини

Кметът Христова връчи Купата по волейбол

Published

on

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

Кметът на община Габрово Таня Христова връчи големия трофей на новия носител на Купа България при мъжете – отборът на „Марек Юнион Ивкони“, информират от местната общинска администрация. Селекцията на Найден Найденов спечели купата за пръв път в своята клубна история, като се справи лесно на финала със състава на ЦСКА. Мачът в зала „Орловец“ продължи час и 24 минути и приключи при резултат 3:1, както вече ви информирахме.

За съжаление отборът на „КВК Габрово“ не успя да стигне до мача за купата, след като отстъпи на полуфинала на ЦСКА с 1:3, въпреки страхотната подкрепа на над 1200 зрители, изпълнили зала „Орловец“.

„КВК Габрово“ все пак взе награда от Купа България. Спечели я капитанът на отбора Красимир Стефанов, който беше избран за най-добър нападател във финалния турнир. Диагоналът на габровския клуб получи красива статуетка, която му беше връчена от президента на „КВК Габрово“ и член на УС на БФВ – Николай Григоров.

Общо шест индивидуални награди бяха връчени по време официалната церемонията при закриването на турнира. За най-добър разпределител беше определен Георги Сеганов от ЦСКА, а съотборникът му Ивайло Стефанов получи приза за най-добър изпълнител на сервиз. Трима бяха отличените от отбора на „Марек Юнион Ивкони“. Мартин Божилов взе наградата за най-добър на поста либеро, Борислав Апостолов беше избран за номер 1 при блокировачите, а Тодор Вълчев получи най-голямото индивидуално признание в турнира – статуетката за най-полезен състезател (MVP).

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Полицията се самосезира и глоби шофьор на бус след клип в мрежата

Published

on

По повод видеоклип, публикуван в социалните мрежи, от който са видни извършени нарушения на правилата за движение по пътищата от водач на товарен автомобил, Областната дирекция на МВР – Габрово се самосезира.

В резултат на предприетите действия служители на сектор „Пътна полиция“ установиха, че на 22 юни в село Жълтеш, водач на товарен автомобил „Форд“ е извършил нарушения на Закона за движението по пътищата, с които е създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.

След извършената проверка, за констатираните нарушения, са започнати административнонаказателни производства.

Зареди още

Новини

ЖБД „Майчина грижа“ връчи награди на зрелостници от габровски училища

Published

on

За пета поредна година Женско благотворително дружество „Майчина грижа“ – Габрово отличи зрелостници от гимназиите и средните училища в града. Наградите бяха връчени на 19 и 22 юни.

Тази година четирима от наградените получиха отличие от Фонд „Д-р Тота Венкова – възрожденката“ – фонд с история, захранван от 2022 г. от г-н Иван Несторов от Бостън, САЩ, праплеменник на д-р Тота Венкова.

Наградите са предназначени за зрелостници с отличен успех, ангажираност в благотворителна дейност и лидерски качества, произхождащи от семейства в неравностойно материално положение.

От Националната Априловска гимназия бяха отличени Мартин Емилов Петков и Златко Станиславов Събев. Надежда Стоянова Трифонова от ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ получи наградата чрез своята майка и изпрати видеопоздрав с благодарност към Дружеството. Данйьл Преслав Георгиев от ПТГ „Д-р Никола Василиади“ също бе сред отличените. От Фонд „Хаджи Радка Пенчо Семов“, захранван от благотворителните кулинарни базари на Дружеството, награди получиха Ивайло Янко Димитров и Божидара Ивелинова Митева от СУ „Отец Паисий“.

Наградата на всеки зрелостник е в размер на 300 евро. Останалите средства от благотворителния кулинарен базар от май ще бъдат насочени към летни занимания за деца от семейства в затруднено финансово положение.

ЖБД „Майчина грижа“ изказва благодарност на г-н Иван Несторов и на всички, които подкрепят благотворителните инициативи на Дружеството.

Зареди още

Икономика

Дигиталният клуб Габрово при ГТПП ще продължи работата си

Published

on

Дигиталният клуб при Габровската търговско-промишлена палата е изграден по процедура BG-RRP-1.024 „Изграждане на мрежа от дигитални клубове“ по Инвестиция С1.13 „Предоставяне на обучения за дигитални умения и създаване на платформа за обучение на възрастни“ от Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ). И след приключване на финансирането от НПВУ работата на клуба ще продължи.

На територията на ГТПП е изградено отделно помещение за Дигиталния клуб, в който са обособени пет работни станции, оборудвани с нови компютърни конфигурации и модерно обзавеждане. Осигурена е високоскоростна интернет връзка, както и достъп до разнообразни електронни образователни ресурси за онлайн обучения и самообучение.

Функциите на клуба включват:

  • Оказване на помощ при използването на интернет услуги.
  • Насочване към обучения/ресурси спрямо индивидуалните нужди на потребителите за подобряване на уменията и придобиване на квалификация.
  • Осигуряване на съдействие при работа с електронни административни услуги;
  • Съдействие при онлайн търсене работа: предоставяне на информация за възможностите за ползване на услугите по заетостта;
  • Сътрудничество и местни партньорства (Бюро по труда, Областен информационен център (ОИЦ), местен бизнес).
  • Консултации с кариерен консултант при поискване.

Клубът се включи активно в кампанията „Дигитален будител“. Тя още е в ход, много хора направиха първата стъпка – подадоха заявление за електронен ваучер и вече поеха своя път към нови дигитални умения. Всички услуги са безплатни и ползвателите се подпомагат от наставник.

Дигиталният клуб е на адрес: гр. Габрово, ул. „Брянска“ 30 (сградата на НТС, партер).

Работно време:
Понеделник до петък: 09.00 часа – 12.00 часа, 13.00 часа – 17.00 часа.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица