Свържи се с нас

Новини

Пенсионерка даде пари и бижута за разваляне на магия

Published

on

Възрастна жена остана без парите и бижутата си, след като бе измамена в дома си от шарлатанка, предлагала разваляне на магии, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. Сигналът за престъплението е подаден във вторник, а случката се е разиграла в Трявна. Измамената е 83-годишна жена от Славейковия град, която предала 260 лева, златен пръстен и златна плочка на непознатата.

Около 10.30 часа, измамницата я заговорила случайно на улицата и й съобщила, че вижда направена „голяма родствена магия”, която можела да развали. Възрастната жена повярвала и я поканила в дома си, където предоставила всичките си спестявания и златни накити. Измамничката без да се колебае ги увила в кърпа и след като изпълнила „специален ритуал“, ги скрила под леглото. Предложила на домакинята да „освети” и кристалния й сервиз за вино. Докато жената търсела голяма кърпа, в която да бъдат увити чашите, непозната незабелязано взела вързопчето с парите и златото. Взела сервиза с уговорката, че след освещаването му, ще го донесе обратно на собственичката и изчезнала в неизвестна посока. По случа в РУП-Трявна е заведена преписка.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

От полицията отново призовават гражданите да не се поддават на подобни внушения, да не съобщават лична информация и да не допускат в домовете си непознати лица. Измамниците са изключително комбинативни и подбират внимателно жертвите си – предимно възрастни хора, които са с по-нестабилна психика и са лесно манипулируеми. При срещи с такива непознати, които им отправят съмнителни предложения за помощ, веднага да позвънят на тел. 112.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Радослав Първанов е новият председател на СБЖ – Габрово

Published

on

Съюзът на българските журналисти в Габрово има нов председател. Това е кореспондентът на Българската телеграфна агенция в Габрово Радослав Първанов, който беше избран по време на годишното отчетно-изборно събрание.

Форумът се проведе в националния пресклуб на БТА в Габрово, където от две години насам местните журналисти провеждат своите заседания и събития.

Пред членовете на СБЖ – Габрово досегашният председател Христо Петров представи доклад за дейността на дружеството през 2025 година и подробен финансов отчет. Събранието реши Христо Петров да продължи участието си в ръководството на габровското дружество като секретар, а Михаела Стоянова да продължи да представлява контролния съвет на организацията.

По време на заседанието бяха обсъдени организационни въпроси и идеи за възможни инициативи през настоящата година. Журналистите коментираха актуални теми, касаещи професионалната работа в област Габрово, като бе разгледан и конкретен казус, чието решение предстои да бъде намерено.

Ръководството на СБЖ – Габрово с благодарност припомни приноса на дългогодишния председател Тотка Полякова, която постави солидни основи в работата на дружеството. След нейното оттегляне две последователни години председателското място заемаше Христо Петров, журналист в „Габрово нюз“, който положи усилия за укрепване на организацията и развитие на професионалната общност.

Пред присъстващите новоизбраният председател на СБЖ – Габрово Радослав Първанов сподели, че поема поста с отговорност, ще продължи добрите традиции и да работи за утвърждаване ролята на организацията.

Зареди още

Култура

Две „Златни лири на Орфей” за Музикален клуб „Весела”

Published

on

Талантливите пианистки Невин Халил – 3 клас, и Мира Русинова – 9 клас, от Музикален клуб „Весела” се завърнаха с най-високото отличие от Международния конкурс „Орфееви таланти”- Пловдив-2026.

В своите възрастови групи, те доказаха за пореден път музикалните си качества и спечелиха златни медали, въпреки силната конкуренция на възпитаници от музикалните училища.

Журиращата комисия от преподаватели в Музикалната академия в Пловдив специално поздрави двете габровски деца и техния преподавател Весела Пенева за отличните изпълнения и интересната им програма.

Международният конкурс „Орфееви таланти” се провежда от 2015 година насам. Организиран от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, той успя да се превърне от локален конкурс с фолклорна насоченост до мащабен форум с многопосочни направления в областта на музиката, танцовото и изобразителното изкуство.

Тази година специален гост и член на журито в няколко категории беше проф. д-р Ришард Минкевич, ректор на Музикалната академия „Станислав Монюшко“ в Гданск, Полша.

Зареди още

Крими

Иван Халкин застава начело на полицията в Габрово

Published

on

Днес, 10 февруари, директорът на Областна дирекция на МВР – Габрово старши комисар Пламен Иванов представи пред служителите главен инспектор Иван Халкин, който е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово.

Гл. инсп. Иван Халкин е роден през 1985 г. в гр. Габрово.

Завършил е висше образование в Академията на Министерството на вътрешните работи и „Право“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. В системата на МВР постъпва през 2009 г. Професионалният му път преминава последователно през длъжностите разузнавач в 01 Районно управление в Столичната дирекция на вътрешните работи; Столичната дирекция на вътрешните работи; Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ и Главна дирекция „Национална полиция“.

От 2016 г. заема длъжността разузнавач в Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР – Габрово, а от 2025 г. – разузнавач в Дирекция „Вътрешна сигурност“ – МВР.

Считано от 10.02.2026 г. главен инспектор Иван Халкин е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово при ОДМВР – Габрово. Приемният му ден е всеки четвъртък, от 14.00 до 16.00 часа.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица