Свържи се с нас

Новини

„ДНЕС“ – Габрово се срещна с хората в неравностойно положение

Published

on

снимка: ГД "ДНЕС" - Габрово

снимка: ГД „ДНЕС“ – Габрово

В началото на новата седмица, Гражданско движение „ДНЕС“ – Габрово проведе поредната си среща с хората в неравностойно положение като част от кампанията „ДНЕС помага“. На срещата с гражданите присъстваха експертът на движението в Габрово и лице на кампанията доц.д-р Димитър Гиргинов,  областният координатор на доброволците от „ДНЕС“ Анатолий Антов и завеждащият приемната на организацията Стефан Стефанов.

Координаторът на местно ниво Анатолий Антов сподели как е протекла самата среща. „Първоначално кратка лекция изнесе доцент Гиргинов, който открито описа проблемите на обикновените хора в общината и желанието на движението да промени нещата към по-добро. Разясни и инициативата му за електронен регистър на проблемите, които все още институциите в Габрово неглижират. След него благодарихме на хората за гостоприемството и очертахме бъдещата работа с тях, както и предстоящите инициативи за националния празник – 3 март, Първа пролет и изненадите, които ГД „ДНЕС“  сме подготвили за тях“, споделя Антов.

снимка: ГД „ДНЕС“ – Габрово

От своя страна предложения са направили две дами. „От своя страна предложения направиха Величка Димитрова, чрез движение „ДНЕС“ пред община Габрово за отдаване терен в кв.“Сирмани“ за откриване или строеж на хранителен магазин. Хората в този квартал са възрастни, самотни и трудно подвижни и с мъка стигат до центъра за пазаруване. Г-жа Димитринка Цонкова поиска по всички по-важни въпроси от регионален и национален характер да им бъде разяснявано от доброволци на „ДНЕС“, тъй като тя не е била достатъчно информирана за ползите от проведения референдум на 27.01.2013г. Беше поискано и съдействие от доброволците да организират среща – разговор с кмета на Габрово Таня Христова по техни проблеми“, информира още Анатолий Антов.

Следващата среща – разговор с хората в неравностойно положение е насрочена за седмицата преди националния празник на България – 3 март, когато хората ще могат да се запознаят с достойната защита на Шипка от лекцията на д-р Веселин Димитров – Председател на РК „ТРАДИЦИЯ“ в град Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Сгащиха 70-годишно „муле“, участвало в схема за 17 бона и злато от баба в Габрово

Published

on

Габровските криминалисти задържаха мъж от Стара Загора, съпричастен към телефонна измама.

На 16 февруари в габровската полиция бил получен сигнал от 82-годишена жена, която заявила, че е била въведена в заблуждение по телефона от непознат, представил се за полицейски служител.

От нея било поискано да съдейства за залавяне на телефонни измамници. Жената предала на непознат сумата от 17 000 евро и златни накити.

В резултат от проведените оперативно-издирвателни мероприятия е задържано лицето, получило парите. Това бил 70-годишен жител на Стара Загора.

Сумата, предмет на престъплението, не е възстановена. Работата по случая продължава под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Новини

Отличия за „КюБол“ на републиканското първенство по билярд

Published

on

Габровските билярдисти от Спортен клуб „КюБол – Габрово“ отново доказаха, че са сред водещите имена в родния билярд.

Силно представяне, хладнокръвие в решаващите моменти и шампионски характер донесоха престижни отличия за града на провелия се в Пловдив първи кръг от републиканско първенство на Националната федерация по билярд (НФБ) за сезон 2026. Домакини бяха клубовете 9 Ball Kapana и 9 Ball Grand, които осигуриха отлични условия за провеждане на надпреварата в дисциплината 9-та топка.

В А дивизия Стелиан Кукучев се изкачи до почетното трето място след оспорвани двубои срещу най-добрите състезатели в страната. Стабилната му игра и увереността в ключовите партии го наредиха сред медалистите и затвърдиха позицията му като един от най-постоянните състезатели на „КюБол“. В същата дивизия достойно се представи и Иван Янков, който също защити честта на габровския клуб.

Истински триумф за Габрово донесе Климент Велев в Б дивизия. С впечатляваща серия от победи и безапелационна игра във финалната фаза той заслужено грабна титлата и се окичи със званието републикански шампион. Велев демонстрира класа, концентрация и тактическа зрялост, които му осигуриха място на върха.

Силно участие в Б дивизия записаха още Ивайло Стоянов, Дарин Димов, Цветан Петков и Димитър Синчанов, които показаха, че габровската школа има дълбочина и потенциал. Спортен клуб „КюБол – Габрово“ се подпомага от avtogumi.bg.

Зареди още

Новини

Новият областен на Габрово встъпи в длъжност

Published

on

Областният управител Асен Даскалов официално встъпи в длъжност днес. Церемонията по приемственост се състоя в Заседателната зала на Областната администрация – Габрово.

Асен Даскалов бе назначен с Решение на Министерски съвет от 23 февруари 2026г. Досега действащият областен управител Мария Башева предаде символа на държавността – бронзов лъв, изработен от габровския скулптор Адриан Новаков, на своя новоназначен колега.

Башева благодари на колектива на Областна администрация за подкрепата и професионализма, като подчерта, че си тръгва с благодарност и с уважение. С пожелание за мъдрост в решенията, за човешко отношение към всички предстоящи казуси и за успешна работа с екипа тя предаде символа на област Габрово на Асен Даскалов. “Мисля, че ще се справите достойно. На добър час!“, пожела още Башева.

Заместник областният управител Иван Любомиров подари на Башева дървото на живота с думите: “Във времена, в които цели градове и площади са пълни с хора, които нямат търпение някой да си тръгне, Вие сте лидер, с който никой не иска да се разделя. Ако се съмнявате в това, може да погледнете в очите на колегите си. Нека това дърво да Ви напомня, че след всяка буря идва пролет, а всяка пролет идва навреме“.

Асен Даскалов приветства екипа, като се обърна към всички човешки и като колега. “За мен е чест да заема този пост. Приемам го отговорно и с ясното разбиране, че тази администрация има нужната експертиза. Ценя професионализма, ще разчитам на Вашия опит и на пряката комуникация. Предстоят ни избори и това е главната ни задача. Бих желал да проведем български избори, но по европейски стандарт. Няма да променям работещи формули, а необходимите подобрения ще въведем спокойно. Вярвам, че можем и ще работим с добър диалог и в полза на обществото“, каза в обръщението си Даскалов.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица