Свържи се с нас

Новини

Терзийски: „Референдумът е победа на демокрацията“

Published

on

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Считам, че даденият отговор „Да“ на референдума е първата и много важна победа в защита на националните интереси. Най – после гражданите изразиха волята си, че искат да защитят именно тези интереси и България да бъде силна икономически и енергийно независима държава. Референдумът беше победа не само на това да бъдат принудени българските политици да защитават националните интереси, но и победа на демокрацията. Отговорът „Да“ няма да даде възможност на популисткото управление на ГЕРБ да задраска ядрената енергетика в България. Отричането от нея е продиктувано не от български интереси, а тези, които го защитават определено накърняват и нарушават националните ни интереси. Това заяви в понеделник независимият народен представител Георги Терзийски на пресконференция, организирана по повод състоялия се първи демократичен референдум.

Терзийски определи като несъстоятелни и изключително цинични подмятанията за стойността на референдума. „Защото аз бих задал въпроса колко струва демокрацията? Може ли някой да определи цената на демокрацията? И ако някой политик си позволява с подобни изказвания да определя цената на демокрацията, то трябва незабавно да се оттегли от политическата сцена. Визирам министър – председателя Борисов и кръга министри около него“, каза още той.

Независимият народен представител сподели още пред местните медии, че е несъстоятелно и твърдението относно броя на участвалите в референдума. „Резултатът му е недвусмислен. Българските граждани искат да се развива ядрената енергетика. Независимо от лъжите, които бяха изговорени от управляващите, независимо от подвеждащата информация, постоянно тиражирана в медиите и опитите да бъдат заблуждавани гражданите. Българите проявиха национална отговорност, далновидност, интелигентност и със своето гласуване показаха, че наистина България трябва да бъде икономически и енергийно независима държава“, допълни Терзийски.

В заключение той каза, че изключително благодарен от резултата на референдума и поведението на гражданите упражнили правото си на глас. „Това е първата победа в тази посока. Считам, че това беше един красноречив вот на това неуспешно и провалено управление.“

*Публикуваната информация е актуализирана в 15,27 часа*

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Култура

Наши формации представиха България и Европа на фестивал на остров Бали

Published

on

Buleleng International Rhythm Festival 2026, Бали. Азия събра най-добрите си — Филипини, Южна Корея, Тайланд, Индонезия, Тайван, Индия.

Европа изпрати само един отговор. „Дряновска магия“. „Хопни ми, тропни ми“. Трио „Звън“.

Три формации от Дряново и Севлиево се качиха на сцената не само като посланици на България, а като единственото европейско присъствие на фестивала.

Донесоха нестинарство, хоро и шевици. Взеха със себе си овации и публика, която затанцува.

Зареди още

Любопитно

Общината в Габрово въвежда тестово AI-асистент

Published

on

Община Габрово въведе в тестов режим AI чат бот, интегриран в официалния си уебсайт.

Инструментът е предназначен да помага на гражданите с информация за административни услуги, процедури и актуални теми като метеорологична и пътна обстановка.

Решението е разработено по програмата Test-Before-Invest на Европейския цифров иновационен хъб AI-EDIH и използва последно поколение голям езиков модел на Google — Gemini 3.0.

Това позволява разговор на естествен език и по-точно разбиране на запитванията.

Системата е в начална версия — предстоят допълнително обучение, разширяване на информационната база и подобряване на алгоритмите въз основа на обратна връзка от потребителите.

Общината представя проекта като стъпка към модернизиране на комуникацията с гражданите и прилагане на иновативни подходи в публичното обслужване.

Зареди още

Новини

ГЕРБ – Габрово регистрира листата си за народни представители

Published

on

Областният координатор на ГЕРБ-Габрово Цветомир Михов и общинският ръководител Добромир Проданов регистрираха пълна листа с кандидати за народни представители от ГЕРБ-СДС. Неин водач е Томислав Дончев, с опит като вицепремиер, евродепутат, министър, народен представител, кмет на Габрово.

„В листата залагаме на съчетание между опита и експертността в политиката и инициативността на младите, което е успешна формула за всяко едно управление”, коментира областният координатор на ГЕРБ Цветомир Михов.

Той беше категоричен, че ГЕРБ е единствената партия, доказала през годините, че може да гарантира стабилност на страната в кризи и трудни времена.

Второто място в листата заема доскорошният народен представител Михаил Митов, един от най-младите в 51-то Народно събрание. В това си качество работи активно за развитието на спортната инфраструктура в габровска област. Само в рамките на една година Габрово се нарежда на челните места по привлечени и инвестирани средства в спортна инфраструктура. Митов е спортен мениджър по образование, което завършва в Англия, с опит и в сферата на младежките дейности.

Трети в листата е общинският съветник Атанас Атанасов от Севлиево, икономист по образование, работи в голяма севлиевска компания, реализира спортни успехи в областта на бадминтона.

Четвърто място в листата заема архитект Константин Брънеков от Трявна, общински съветник, управлява собствена фирма за проектиране и дизайн на сгради и съоръжения, която реализира проекти в много населени места на територията на страната.

Пети е общинският ръководител на ГЕРБ-Дряново и общински съветник Иван Марев, магистър фармацевт с дългогодишен опит в управлението на аптеки, който се завърна в родния си град и разкри аптека за нуждите на съгражданите си.

Шести в листата е най-младият общинският съветник Максим Садинов, финансист по образование с опит в международна финансова компания, реализира се в областта на иновациите и проектите.

Седма позиция заема Християна Кръстева-Петкова, която е млад специалист в сферата на специалната педагогика. Работи като логопед. В листата тя е от квотата на СДС, председател на младежката структура в Габрово.

Осми е десният политик, също от квотата на СДС, Веселин Данчев – общински съветник, инженер по образование, предприемач.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица