Новини
Габровски футболен клуб редом до европейски грандове

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Габровски футболен клуб се нареди до европейски грандове, като „Евертън“, „Зенит“, „Андерлехт“, „Генк“, „Стандарт Лиеж“, „Брюж“ и др. ФК“Янтра Габрово“ намери място в тази изключително престижна компания, след като получи официална покана за участие в 17-то издание на международен турнир за деца, който се провежда в Коксейде, Белгия. Така нареченият Великденски турнир в северния белгийски град ще се проведе на 29-ти март и 1-ви април.
В България датата 1-ви април буди известни асоциации, но поканата към ФК“Янтра Габрово“ за участие в тази надпревара си е съвсем истинска, което е видно и от официалната страница на турнира, на която логото на габровския клуб стои редом до тези на останалите участници в надпреварата.
Поканата към ФК“Янтра Габрово“ е следствие от великолепното представяне на габровските момчета при миналогодишната визита в Белгия. Миналият април възпитаниците на треньора Пламен Илиев участваха на турнир в Торхаут и не дадоха шанс на съперниците си, като спечелиха купите и в трите възрастови групи – до 9, до 10 и до 11 години.
Предстоящият турнир в Коксейде е за деца до 10 години, тоест, родени след 2003-та. За пръв път в 17 годишната история на надпреварата участващите отбори ще бъдат 20. Поканените чуждестранни клубове са „Евертън“ (Англия), “Янтра Габрово“ „Зенит“ (Санкт Петербург, Русия) и съставът на холандската футболна академия – DSTA, спечелил турнира през миналата година.
Белгийските отбори са: „Андерлехт“, „Брюж“, „ Стандарт Лиеж“, „Генк“, „Гент“, „Мехелен“ – два отбора, „Локерен“ – два отбора, „Остенде“, „Мускрон – Перувелц“ , „Брюксел“, „Рьозеларе“, „Коксейде“, „Торхаут“ и „Йепер“.
Срещите ще играят в комплекс „Хенри Ууд“ в Коксейде, който разполага с три големи футболни терена, единият от които с изкуствена трева. Според наредбата за турнира, отборите трябва да бъдат съставени от по 7 полеви играчи и вратар, а смените ще бъдат неограничени.Тепърва ще стане ясно в коя предварителна група ще попадне отборът на „Янтра Габрово“ и кои ще бъдат съперниците на габровските момчета в първата фаза.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
ГЕРБ е единствената партия, за която санирането на жилищата е приоритет
ГЕРБ е единствената партия, която през годините е доказала, че санирането на жилищата на гражданите е приоритет. Благодарение на програмите, реализирани по време на управленията на ГЕРБ, стотици хиляди българи живеят в санирани жилища, по-красива среда и плащат по-ниски сметки за отопление. Освен това санирането удължава и живота на сградите, каза кандидатът на ГЕРБ за народен представител от 7-ми МИР-Габрово Михаил Митов.
Той обясни, че ГЕРБ ще продължи санирането с нова национална програма, която ще обхване и еднофамилните жилищни сгради, а не само блоковете. „Целта е тя да подпомогне живеещите и в по-малките населени места“, каза още Михаил Митов.
*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „ГЕРБ“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „ГЕРБ – СДС“ е под номер 15 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Новини
Избирателите в област Габрово ще гласуват в 223 секции
223 ще са избирателните секции в област Габрово. Това съобщи председателят на РИК – Габрово Мария Недева по време на среща с представители на всички институции, които имат отношение към организацията на предстоящите на 19 април парламентарни избори.
Форумът се проведе в Областна администрация – Габрово. Целта на срещата бе постигането на синхрон в действията на институциите и недопускането на слабости в организацията.
156 са секциите, в които гласуването ще е комбинирано – с машини и с бюлетини. В 67 гласуването ще е само с бюлетини. Три ще са подвижните секции- две в община Севлиево и една в община Габрово. Осем ще са секциите за избиратели със зрителни увреждания и двигателни затруднения в областта.
Предвидено е образуването на още 11 подвижни секции в лечебни заведения и социални услуги, които ще бъдат сформирани 48 часа преди вота при наличието на необходимия брой гласоподаватели. Обученията на членовете на СИК ще бъдат проведени в периода 13 – 16 април.
Управителят на РОЦ Горна Оряховица и Габрово към ЕРП „Север“ Тодор Георгиев увери, че електрозахранването в деня на вота ще бъде непрекъснато. Има предвидени два допълнителни аварийни екипа, а всички планови прекъсвания за 19 април са отменени. Директорът на РДПБЗН – Габрово Пламен Генчев подчерта, че при необходимост могат да бъдат предоставени генератори.

Новини
Слави Василев в Севлиево: Бизнесът движи икономиката и държавата трябва да започне да работи за него

Представители на местния бизнес се срещнаха с кандидатите за народни представители на „Прогресивна България“ от 7 МИР – Габрово в Севлиево. В дискусията участва и Слави Василев, водач на листата на коалицията в 20-и МИР – Силистра.
Основен акцент в разговора бяха предизвикателствата пред малките и средните предприятия в региона и необходимостта от създаване на предвидима и конкурентна бизнес среда.
В рамките на срещата бяха представени ключови приоритети от икономическата програма на „Прогресивна България“, насочени към намаляване на административната тежест, електронизация на услугите и подобряване на достъпа до финансиране за бизнеса. Акцент бе поставен върху необходимостта държавата да създаде ясни правила и условия, в които бизнесът може да работи и да се развива.

„Бизнесът е този, който движи политиките. Той създава работни места и позволява да се финансират социалните разходи, които всички очакваме държавата да осигурява. Затова държавата трябва да започне да работи за бизнеса, а не срещу него“, заяви Слави Василев.
Той подчерта, че ключов проблем остава начинът, по който се разходва публичният ресурс: „Трябва да спрем разхищението на държавния ресурс чрез определени олигархични кръгове и да гарантираме, че средствата достигат до реалната икономика.“
Николай Косев, водач на листата на „Прогресивна България“ в 7 МИР – Габрово, акцентира върху значението на стабилната икономическа среда за региона: „В област Габрово имаме силна индустриална основа, но тя се нуждае от предвидимост, по-добра инфраструктура и реален достъп до финансиране, за да се развива устойчиво.“
В хода на срещата бе обсъдено и влиянието на повишаването на цените на горивата върху разходите на бизнеса и конкурентоспособността на предприятията.

Данаил Лалев, втори в листата на „Прогресивна България“ и представител на Севлиево, постави фокус върху конкретните предизвикателства пред бизнеса в града: „Бизнесът в Севлиево е ясен в своите приоритети – по-малко администрация, по-бързи процедури и реални решения. Това са проблеми, които изискват действия, а не обещания.“ Представителите на местния бизнес поставиха въпроси, свързани с необходимостта от по- висока избирателна активност и очакванията за реална политическа отговорност.
В отговор Слави Василев подчерта, че доверието може да бъде възстановено само чрез ясни правила и последователни действия: „Хората очакват реални резултати. Политическата отговорност означава решенията да се носят открито и да има ясна връзка между управление и резултат.“
Той беше категоричен, че „Прогресивна България“ няма да прави компромиси с този подход: „Няма да се коалираме с ГЕРБ и Делян Пеевски под никаква форма и при никакви обстоятелства.“
Срещата премина в открит диалог, като участниците се обединиха около необходимостта от ясни правила, предвидима среда и по-голяма отговорност в управлението.

-
Кримипреди 5 дниИззеха близо 130 кг риба без документи за произход, продавана в Габрово
-
Новинипреди 7 дни„Успехът на държавата се измерва с това дали хората живеят по-добре днес“
-
Културапреди 6 дниПроф. Петко Ст. Петков: Априлското въстание постига целта си!
-
Новинипреди 5 дниСело Стоките посреща Цветница с водосвет и надежда
-
Новинипреди 4 дниПроф. Цонков: Служебното правителство ни въвлече в руско – украинската война!
-
Кримипреди 5 дниАкция срещу купуването на гласове, иззеха тефтери с имена
-
Кримипреди 6 дниКонфискуваха незаконни ловни трофеи
-
Културапреди 3 дниЛазаровден е!






