Свържи се с нас

Новини

Задържаха мъж, извършвал незаконно лихварство

Published

on

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved

33-годишен мъж от севлиевското село Дамяново е бил задържан за незаконна лихварска дейност, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. Арестът на лихваря е бил извършен във вторник от полицейски служители. Задържаният мъж е с множество криминални регистрации – за кражби, измами, обсебване и др. престъпления.

Уличеният е предоставял парични заеми срещу лихва без да има разрешително за такава дейност. В хода на работата по случая служители на сектор „Икономическа полиция” при ОД на МВР – Габрово установили, че през миналата година мъжът е отпускал заеми в размер между 100 лв. и 1000 лв. на лица във финансова нужда, като лихвата варирала от 30% до 50%.

До момента са установени и разпитани над 10 човека от различни населени места на Севлиевска община, свидетели на незаконната лихварска дейност, уточниха от полицията.

Мъжът е задържан за срок до 24 часа. По случая е започнато досъдебно производство по чл. 252, ал. 1 от НК. Работата по изясняване и документиране цялостната му престъпна дейност продължава под ръководството на Окръжна прокуратура  – Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Култура

Валидират пощенска марка за 225 години от рождението на Колю Фичето

Published

on

По повод 225 години от рождението на Колю Фичето и проведения конкурс за пощенско-филателно издание от Министерството на транспорта и съобщенията (МТС), на 25 ноември от 13.00 часа в Исторически музей – Дряново ще бъде валидирана пощенската марка, посветена на възрожденския майстор.

През 2025 година се навършват 225 години от рождението на родения в Дряново възрожденски строител, а годишнината беше отбелязана с Национална програма, организирана от Община Дряново и Исторически музей – Дряново, под патронажа на Министерството на културата.

В тази връзка, дряновският музей ще бъде домакин на събитието по валидиране на пощенско-филателното издание, победител в конкурса за пощенска марка, на тема „225 години от рождението на Колю Фичето“, чийто автор е Стоян Дечев. Заедно с него на церемонията ще присъстват и представители на МТС.

След валидирането пощенската марка може да бъде закупена в деня на събитието в ИМ – Дряново.

Зареди още

Новини

Общината констатира дефекти по новия асфалт при ремонта на ул.“Христо Ботев“

Published

on

По настояване на Община Габрово започна отстраняването на неточности при асфалтирането на ул. „Христо Ботев“.

Корекциите се извършват за сметка на изпълнителя, преди да се премине към следващия етап от ремонтните дейности, за да се гарантира качествено изпълнение и дълготрайност на настилката.

Община Габрово следи внимателно процеса и предприема необходимите действия, за да осигури надеждна и безопасна инфраструктура за гражданите.

Зареди още

Новини

Възстановят спирка Рачо Ковача, преместена заради новото кръгово

Published

on

Обслужването на спирка „Рачо Ковача“ и спирката при банка ОББ, в посока Шиваров мост, ще бъде възстановено, считано от 09.00 часа утре, 20 ноември. Това информираха от Община Габрово.

Изградената временна спирка пред бившия „Дом на книгата“ ще бъде премахната, посочва още от администрацията на кмета.

Промените бяха въведени от 24 юли т.г. при стартиране строителството на новото кръгово кръстовище при бул. „Васил Априлов“ и ул. „Юрий Венелин“ пред Централната поща в Габрово.

Община Габрово благодари за разбирането и търпението по време на изпълнението на проекта.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица