Новини
Община Габрово изрази позиция във връзка с тазвечерния концерт

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
На официалната страница на Община Габрово се появи информация, която изразява позицията на местната администрация във връзка с предстоящия тази вечер концерт в Художествената галерия „Христо Цокев”.
В публикувания текст пише:
„Във връзка с желанията на част от публиката на Габровски камерен оркестър в града да гостува Васко Василев, през октомври 2012 г. диригентът Иван Стоянов се свърза с българския му импресарио и получи предложение за гостуване с клавирен рецитал на японската пианистка Фуджико Хеминг, в който да вземе участие и известният цигулар.
Тъй като желанието на японската пианистка е клавирният рецитал да бъде със свободен за гражданите вход, пред организаторите е поставено условие концертът да се състои В КАМЕРНА ЗАЛА С КАПАЦИТЕТ МАКСИМУМ ДО 240 МЕСТА. За справка, в София концертът е проведен в Камерна зала „България“ със 150 места, в Пловдив в залата на Музикалната академия със 100 места. Единствените изключения са за Плевен и Габрово, където залите са съответно с 300 и 280 места. Очаквано, желаещите да посетят концерта десетократно надвишават капацитета на залата. Това обстоятелство наложи организаторите да помолят импресариото да предостави пропуски, за да се регулира присъствието.
На 11 януари Община Габрово получи 240 флаери – „пропуски“.
По-голямата част от тях са предоставени целево на постоянна публика на Габровския камерен оркестър и на музикални педагози и техни настоящи възпитаници. Останалата част от пропуските бяха предоставени за свободен граждански достъп, започнал в 9 часа и 55 мин., поради голямото струпване на желаещи. Към настоящия момент пропуските вече са изчерпани.
Община Габрово поднася своите извинения на всички граждани, които няма да имат възможността да са сред присъстващите в залата. Община Габрово удовлетвори волята на изпълнителите – дарители: концертът да бъде безплатен, да се състои в камерна зала с капацитет максимум до 240 места и да бъде подарък за постоянната публика на Габровски камерен оркестър.“
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Полицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки

29 проверени водачи на индивидуални електрически превозни средства (ИЕПС) и 11 констатирани нарушения. Това е резултатът от специализираната полицейска операция, проведена на 9 и 10 юли в Габрово и Севлиево.
Акцията беше насочена към повишаване на безопасността на движението по пътищата и се проведе по разпореждане на директора на Областна дирекция на МВР – Габрово, старши комисар Илиян Иванов, съобщиха от пресцентъра на полицията.
По време на операцията вниманието на органите на реда бе насочено към спазването на Закона за движението по пътищата в частта му, отнасяща се до управлението на електрически тротинетки и други ИЕПС. Проверени бяха няколко съществени аспекта, а именно – възрастта на водачите, използването на задължителните предпазни средства, движението в разрешените за целта зони, а също и техническата изправност на самите превозни средства.
Наред с контролната дейност, служителите проведоха разговори с водачите, в които им бяха разяснени правилата за безопасно управление на ИЕПС. Целта на тези беседи беше да се повиши осведомеността на водачите и да се намали рискът от пътнотранспортни произшествия, произтичащ от неправилното използване на тротинетките.
От установените 11 нарушения се откроиха три основни вида пропуски, сред които управление без защитна каска, движение в зони и управление по площи, предназначени само за пешеходци, и превозване на пътник на тротинетка, при положение че тя е предвидена за един водач.
Именно тези нарушения създават реален риск както за самите водачи, така и за останалите участници в движението.
От ОДМВР – Габрово подчертаха, че проверките върху водачите на ИЕПС няма да бъдат еднократни, а контролът над водачите им ще продължи и в бъдеще, с ясната цел да се ограничат нарушенията и да се гарантира по-висока безопасност за всички, които се движат по пътищата и тротоарите на двата града.

Крими
Три нови патрулки получи Областната дирекция на МВР – Габрово

Областната дирекция на МВР -Габрово получи три нови патрулни автомобила „Шкода Кодиак“, чието закупуване е финансирано от Фонда за безопасност на движението.
Автомобилите са оборудвани с лайтбар и необходимата специализирана техника за изпълнение на полицейските функции.
Те са обозначени с отличителните знаци и герба на Министерството на вътрешните работи.

Новите патрулни автомобили ще подпомогнат ежедневната работа на полицейските служители и ще бъдат използвани за патрулно-постова дейност, териториално обслужване и осъществяване на контрол по Закона за движението по пътищата.
С включването им в автопарка на дирекцията ще се повишат мобилността и оперативните възможности на полицейските екипи, както и ще се подобри контролът по пътната безопасност.

Новини
Полагат нов асфалт на още 4 км на пътя за Узана

Областният и заместник областният управители Кристина Сидорова и Андрей Николов проведоха работна среща с директора на Областно пътно управление Габрово инж. Деян Георгиев.
По време на срещата бяха обсъдени текущите дейности по поддържането на републиканската пътна инфраструктура в област Габрово.
Георгиев подчерта, че екипите на Областно пътно управление работят по отводняване и подрязване на храсти край пътните пространства. Приоритетно работата се извършва по първостепенните пътища.

Продължава работата по пътя между Габрово и местността Узана, като е предвидено да бъдат асфалтирани още 4 км от трасето.
Почти е завършен ремонтът на пътя Севлиево – Сенник – Градница – Бериево.
На износващ пласт е вече и пътят между Царева ливада и Дряново, като остава да се положи пътна маркировка и да се поставят знаци.
Започват ремонтните дейности по пътя Агатово- Крамолин.

-
Новинипреди 6 дниТаня Христова хвърли бомбата: Габрово вече не е безопасен, а МВР бездейства!
-
Кримипреди 6 дниКомисар Илиян Иванов контрира Таня Христова: Габрово остава спокоен град!
-
Новинипреди 7 дниСК „Равен старт“ донесоха 9 медала на България от Европейските игри в Бърно
-
Кримипреди 7 дниЗаплашиха с бомба прокуратурата в Габрово
-
Културапреди 7 дниМария Алексиева спечели Наградата на Дряново за живопис за 2026 година
-
Културапреди 6 дниИзлезе второто издание на „(Не)Познатият Колю Фичето“
-
Кримипреди 7 дниПолицията предотврати телефонна измама за 13 000 евро и злато
-
Новинипреди 5 дниКомуникацията между институциите в региона е добра, работи се в синхрон





