Новини
37 гола вкараха за 2 дни на турнира по минифутбол

© Copyright 2013 — Gabrovo News. All Rights Reserved
37 попадения бяха отбелязани в мачовете, състояли се в дните сряда и четвъртък от традиционния турнир по минифутбол за купата на Община Габрово. Първата среща от програмата в сряда противопостави отборите от Четвърта група „Титан Гард“ и „Климат“, като краен победител от сблъсъка излязоха „титаните“, побеждавайки с 6:3. Другият двубой от същата група беше далеч по-равностоен, в който един срещу друг застанаха „Късмет“ и „Йънг старс“, завършвайки при 2:3. Със същия резултат приключи и третия мач от вечерта, които бе от Пета група. Трите точки отидоха в актива на „Орловец“, които показаха повече желание за победа и заслужено победиха севлиевския „АББ Авангард“.
Мачовете от четвъртък също предложиха доста голове и емоции. В първата срещата за вечерта, също от Пета група, дряновският „Металолеене“ разгроми с 9:2 „Игълс“, а „Община Габрово“ извоюва първа победа в групите, като с по-добрата си игра успя да победи „Трявна“ с 3:2. В късния мач от вчера, другият дряновски участник „Туристите“ загуби от габровския „Шести участък“, като и двата състава показаха завидни умения във владеенето на топката, но в крайна сметка габровските момчета биха с 2:0.
Днес по програма ще се изиграят два мача, като от 18 часа са „ВАС – Етъра“ с „Непобедимите“, а от 19 часа „Стеф – Еверест“ и „Бандолерос“. Турнирът за купата на Община Габрово ще продължи през почивните дни със сблъсъците при юношите. Участниците тази година са само шест и ще играят всеки срещу всеки, като мачовете в събота започват в 14 ч., а в неделния ден в 13 часа.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Габрово застава зад благотворителна кауза за деца със специални потребности
На 21 ноември, когато отбелязваме Деня на християнското семейство, габровци ще имат възможност да се включат в едно вдъхновяващо и добротворно събитие. От 19.00 часа в хотел „Мак“ ще се проведе благотворително парти, чиято цел е да подкрепи създаването на първия спортен център за деца със специални потребности в Габрово.
Центърът ще предлага напълно безплатни занимания, терапии и подкрепа за децата и техните семейства. Каузата обединява усилията на хотел „Мак“ и спортен клуб „Равен старт“, а събитието се осъществява с медийната подкрепа на „Габрово Нюз“.
Гостите на вечерта ще се насладят на богата музикална програма, изпълнена с танци, усмивки и доброта. На сцената ще се изявят талантите от Музикална школа „Талеви“ и Танцова формация „Габрово“, а зад пулта ще застане диджей Краси Цонев.
„Нека заедно покажем, че добротата и грижата за другите са най-силният будител на нашето време. Заповядайте – да споделим тази топла, вдъхновяваща и добротворна вечер!“, сподели Десислава Тодорова, управител на хотел „Мак“.
Предвиден е куверт за вход, като всички средства от него ще бъдат насочени към финансирането на бъдещия център за деца със специални потребности в града.

Новини
Детската площадка зад Библиотеката в Габрово ще бъде обновена

Детската площадка зад Регионалната библиотека „Априлов-Палаузов“ в Габрово ще бъде цялостно обновена, съобщиха от местната общинска администрация. Дейностите по ремонта ѝ започнаха още днес, 13 ноември.
Целта е модернизация на съществуващата детска зона. Проектът предвижда пълна подмяна на остарелите и амортизирани детски съоръжения и настилки.

Предвидено е и пълно подновяване на зоните за сядане чрез поставяне на ново екстериорно обзавеждане, съобразено с парковата среда и нуждите на посетителите.
Във времето на ремонтните работи, достъпът до детската площадка ще бъде ограничен, информират от ОП „Благоустрояване“.


Крими
Хванаха габровец с над половин кило марихуана

42-годишен габровец беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.
Тогава органите на ред спрели за проверка джип „Мицубиши Аутлендър“, управляван от 42-годишния местен жител. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.
В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо габровеца била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.
По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

-
Новинипреди 7 дниГаброво отбелязва Световния ден за възпоменание на жертвите при ПТП
-
Кримипреди 7 дниШест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)
-
Новинипреди 7 дниПредставиха проекта, модернизиращ водната инфраструктура с 64 млн. лева
-
Новинипреди 3 дниПроменят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт
-
Новинипреди 7 дниВ Габрово се организира среща с настоящи и бъдещи родители
-
Любопитнопреди 7 дниЛексикон на успеха: Никола Рахнев от Гората.бг
-
Кримипреди 17 часаХванаха габровец с над половин кило марихуана
-
Новинипреди 6 дниДиабетът във фокуса на здравна инициатива в Габрово







