Новини
Пожар изпепели стопанска постройка в Габрово

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Огнеборците от Областното управление „Пожарна безопасност и защита на населението” – Габрово са реагирали на два сигнала за произшествия, единният от които с материални загуби, а другият без преки материални загуби.
Снощи около 18:55 часа в габровската пожарна бил получен сигнал за пожар в селскостопанска постройка намираща се на ул.“Охрид“ в Габрово. Към мястото веднага бил изпратен екип от РС „ПБЗН” – Габрово. Огнената стихия е успяла да погълне селскостопанската постройка, дърва за огрев, домашни животни – птици и друго имущество. В гасенето на пламъците са участвали 2 противопожарни автомобила и шестима пожарникари. Като причината за възникване на пламъците от пожарната посочват късо съединение в ел. инсталация.
Другият сигнал е бил регистриран на територията, обслужвана от севлиевските огнеборци. Също вчера, в 11:46 часа бил получен сигнал за запален комин в жилищен блок, намиращ се в ж.к. Атанас Москов. Произшествието е било ликвидирано от 1 противопожарен автомобил и двама пожарникари.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Съдят габровка, залагала по онлайн казина с чужда карта


Окръжната прокуратура в Габрово предаде на съд жена, обвинена в неправомерно използване на данни от чужда дебитна карта за парични трансфери към интернет страници за залози на обща стойност 2 960 лева.
Прокуратурата е внесла обвинителен акт срещу габровката, с инициали Ж.А., за това, че през периода от 3-ти до 11-ти декември м.г., в Габрово, действайки при условията на продължавано престъпление – общо 90 пъти, използвала данни от платежен инструмент – дебитна карта на А.Н., без съгласието на титуляра, като извършила парични трансфери към интернет страници за залози на обща стойност 2 960 лева.
В резултат на паричните трансфери са били удържани такси от банковата сметка на титуляра на платежния инструмент в размер на 119,60 лева и деянието не съставлява по-тежко престъпление.
За повдигнатото на Ж.А. обвинение по чл.249, ал.1, предл. второ, вр. чл.26, ал.1 от НК е предвидено наказание лишаване от свобода от две до осем години и глоба до двойния размер на получената сума.
Предстои насрочване на делото за разглеждане от Окръжен съд – Габрово. Съгласно чл.31 ал.3 от Конституцията на Република България и чл.16 от НПК обвиняемият се смята за невиновен до установяване на противното с влязла в сила присъда.

Новини
Габрово се преклони пред Ботев и загиналите за Свободата и Независимостта на България


С достойнство и признателност Габрово отбеляза 2 юни – Деня на Христо Ботев и на загиналите за Свободата и Независимостта на България. Общоградското поклонение се състоя пред паметника на Никола Войновски – военен командир и знаменосец в Ботевата чета, където граждани, институции и организации сведоха глави в памет на героите.
В точно 12.00 часа сирените прозвучаха за три минути в цялата страна, за да ознаменуват минутата мълчание в чест на падналите за Родината. Събитието бе уважено от председателя на Общинския съвет – Габрово Климент Кунев, областния управител Мария Башева – Венкова, заместниците ѝ Даниела Райкова и Иван Любомиров, заместник-кметовете на Габрово арх. Николай Меразчиев и Невена Минева, народния представител Михаил Митов, общинските съветници Николай Григоров и Ралица Манолова, както и от представители на политически партии, културни и държавни институции.
Сред присъстващите бяха още началникът на Държавен архив – Габрово Цветомира Койчева, директорът на Регионалния исторически музей Росен Йосифов и представители на Военното окръжие в града.
Особена атмосфера на тържественост внесоха участниците от Младежкия гвардейски отряд към ПТГ „Д-р Никола Василиади“, които изградиха почетен караул пред паметника на Никола Войновски. Под съпровода на оркестър „Габрово“ и с поднасяне на цветя, присъстващите изразиха уважението си към паметта на героите.
В деня на преклонение бе отбелязан и патронният празник на Иновативно основно училище „Христо Ботев“ в Габрово. С поднасяне на цветя и тържествена програма, училището чества 163 години от своето създаване, отдавайки почит на своя патрон – великия поет и революционер Христо Ботев.
*Снимки: Община Габрово и ИОУ „Христо Ботев“, фейсбук.


Новини
„Янтра“ не поднови договора на старши треньора Тодор Киселичков


След изтичането на договора му, треньорът Тодор Киселичков няма да продължи работата си в „Янтра“, съобщиха от клуба. Контрактът му не е подновен, като двете страни се разделят след един от най-успешните сезони в историята на габровския тим през последните години.
От клуба изразиха своята благодарност към Киселичков за проявения професионализъм, всеотдайност и усилия по време на съвместната работа, и му пожелаха бъдещи успехи както в личен, така и в професионален план.
„Янтра“ продължава по пътя на своето развитие, като ръководството вече води срещи и в най-скоро време ще бъде обявен новият треньорски екип, който ще има за цел да изведе отбора към нови върхове.


-
Културапреди 4 дни
Габрово посреща хитовата комедия „Лъжата“
-
Новинипреди 6 дни
„Янтра“ изпрати най-успешния си сезон във Втора лига
-
Новинипреди 6 дни
Габровец изведе Козловец до Купата в „А“ ОГ Велико Търново
-
Кримипреди 3 дни
Инцидент в Габрово: Прострелян е криминално проявен!
-
Кримипреди 6 дни
Изловиха трима дрогирани с кокаин по баловете в Габрово
-
Новинипреди 6 дни
100-годишен юбилей отпразнува дядо Пенчо
-
Новинипреди 5 дни
Димитър Маринов ще гостува в Габрово
-
Кримипреди 6 дни
Полицията хвана водач без книжка, дрогиран и с чужди номера