Свържи се с нас

Новини

„КВК Габрово“ гостува край женевското езеро на „Шеноа“

Published

on

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Представителният мъжки волейболен състав на “КВК Габрово” продължава участието си в тазгодишното издание на европейския клубен турнир “Купата на претендентите” с гостуване край женевското езеро на швейцарския шампион „Шеноа“ (Женева). Двубоят от 1/16 финалите на турнира е първи мач между двата отбора и ще се проведе тази вечер от 21,00 часа. Той ще бъде ръководен от съдиите Бернард Валентар от Словения и Павел Буркиевиц от Полша.

Любопитен факт преди днешния сблъсък с швейцарците е, че в редиците на габровския отбор има четирима именници. Това са президентът на „КВК Габрово“ Николай Григоров, двамата разпределители Николай Найденов и Николай Кичуков, и Николай Леков, които за сега са оставили всички мисли за празнуване и са  насочили вниманието си към тазвечерното гостуване. За пръв път габровските волейболисти достигат до този етап на надпреварата, като ще бъде направено всичко възможно да бъде постигнат успех над „Шеноа“ и положителната серия от победи на „КВК Габрово“ да бъде продължена, информираха от клуба.

Евентуална победа за габровци би донесла психологическо предимство преди двубоя на родна земя. Мачът реванш е следващата сряда (12 декември) от 18,00 часа в зала Орловец в Габрово, а победителят от двубоя ще се изправи на 1/8 финалите срещу победителя от двойката „Копра Елиор Пиаченца“ – „Селвер“.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Здравни работници от Трявна протестираха за по-високи заплати

Published

on

В Трявна служители от Специализираната болница за продължително лечение и рехабилитация на белодробни болести „Царица Йоанна” излязоха на протест. Демонстрацията се проведе вчера, 10 декември, от 11.00 до 12.00 часа пред сградата на лечебното заведение.

Техните основни искания са за достойно заплащане – стартова заплата от 1 550 евро за всички специалисти по здравни грижи, нормални условия на труд и уважение към работата и квалификацията им. Те носиха лентички „Протестирам!” през целия ден.

Медицинските работници от МБАЛ „Теодосий Витанов” в Трявна също се включиха в протеста, като изпълняваха служебните си задължения, носейки лентички „Аз протестирам!”.

По този начин служителите от лечебните заведения в Трявна се присъединиха към проведените в цялата страна акции, организирани от Българска асоциация на професионалистите по здравни грижи, подкрепени от Конфедерацията на независимите синдикати в България и Федерация на синдикатите в здравеопазването към КНСБ.

На заседанието на НСТС на 8 декември КНСБ не подкрепи новия вариант на проектобюджета на НЗОК, от който отпаднаха първоначално предвидените средства за минимални стартови заплати. На състоялата се на 9 декември в Народното събрание комисия за първо четене на Бюджет 2026, КНСБ отново многократно настоя да се предвидят средства за увеличение на възнагражденията на заетите в сектор „Здравеопазване“.

В края на заседанието финансовият министър Теменужка Петкова се ангажира, че ще бъдат осигурени 100 млн. евро за ръст на заплатите на медицинските специалисти. КНСБ настоява за ясна и последователна политиката за увеличение на възнагражденията в здравния сектор, както и за формирането им чрез механизмите на колективното трудово договаряне.

От април 2024 г. няма съгласие за сключване на нов Отраслов КТД в нарушение на принципите на социалния диалог. ФСЗ многократно алармира, че липсата на колективен трудов договор вече втора година води не само до замразяване на доходите на работещите в някои лечебни заведения, но и до невъзможност да се получават редица социални придобивки. Синдиката апелира за възстановяване на социалния диалог за постигане на достойни възнаграждения в сектора.

Зареди още

Крими

Кола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово

Published

on

Пътен инцидент е станал рано тази сутрин в Габрово, видя репортер на медията. Лек автомобил „Рено“, с габровска регистрация, е блъснал пресичаща на пешеходна пътека жена.

Произшествието е настъпило на ул.“Христо Смирненски“, в района на ОУ „Васил Левски“ (бившето Цанко Дюстабанов).

За инцидента потвърдиха пред „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. По данни на полицията блъсната жена е била откарана в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, с фрактури.

Пътнотранспортното е станало около 06.45 часа. На местопроизшествието има полицейски екип, който регулира пътното движени, видя още репортерът на „Габрово Нюз“.

Извършва се оглед.

Зареди още

Новини

Габрово излезе на втори протест

Published

on

Габрово излезе за втори път на протест, с искане за оставката на правителството и срещу корупцията във всяка една сфера на обществения живот. Демонстрацията се проведе снощи, 10 декември, на площад Възраждане и премина мирно.

Протестът започна в 18.00 часа, а централният градски площад се изпълни със стотици недоволни от управлението на страната. На инсталирана видеостена на откритата сцена бяха припомнени думи и изказвания на политическите лидери на ДПС – НН Делян Пеевски, ПП ИТН Слави Трифонов и съпартийците му Тошко Йорданов и Станислав Балабанов, както думи на Бойко Борисов.

Недоволните скандираха “Оставка” и “Борисов и Пеевски вън”, носеха национални флагове и пееха песни. Протестиращите реагираха бурно на показаните кадри, изразявайки разочарование от всички участници в политическия живот. Акцията беше охранявана от значителни полицейски сили, както униформени, така и цивилни. На входа на Габрово откъм Севлиево бе изградено КПП, при което се проверяваха всички автомобили влизащи в града.

Протестът от площад Възраждане се пренесе по улиците на Габрово. Шествието традиционно премина по ул. Априловска близо до централата на ГЕРБ – Габрово, ул. Радецка, моста Игото до кръстовището пред Балкан, откъдето протестиращи започнаха да разпръскват.

След 19.00 часа протестната акция завърши. Част от демонстрантите се върнаха обратно на площад Възраждане. Според присъстващи, причината за толкова ранния час митингът да бъде прекратен е опит на представители на ПП – ДБ да политизират протеста, с което гражданите в Габрово също не са съгласни.

Две са били заявленията, подадени за протест в Община Габрово, потвърдиха от администрацията на кмета Таня Христова пред БТА – Габрово. Едното заявление е от политическите партии „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“, а второто заявление е от гражданин – Георги Павлов.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица