Новини
Община Севлиево е готова за зимата

снимка: Община Севлиево
Община Севлиево има готовност за зимните условия. Това информира Мирела Ганчева от севлиевската общинска администрация. Договори за снегопочистване и опесъчаване на улиците в града, селата и общинските пътища за периода 2010-2013 г. са сключени с фирмите „Пътстрой Габрово“ АД гр. Габрово и „Мазалат“ ЕООД гр.Севлиево.
Авансово са приведени по 30% от стойността на договорите и на двете дружества за периода 2012-2013 г. По този начин се гарантира готовността на общината за зимните условия. Изготвени са оперативни планове с разпределение на пътищата и улиците по райони, както и с разпределение на снегопочистващата и опесъчаваща техника, с водачи и възможност за оповестяване.
Фирма „Мазалат“ ЕООД разполага с налични 65 т. сол и голямо количество пясък в бетоновия възел на фирмата;
„Пътстрой-Габрово“АД има 386 т. готова смес за опесъчаване, 1040 т. пясък и 420 т. сол в склад на РПС-Севлиево;
Техниката, която ще бъде използвана за снегопочистването и е налична за фирма „Мазалат“ ЕООД са два „Камаз“-а, един булдозер и два багера, две песъкарки.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Областният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори

Областният управител на област Габрово Кристина Сидорова свиква консултации за провеждане на изборите за президент и вицепрезидент.
Целта е да бъде избран състав на Районна избирателна комисия. Консултациите ще се проведат този петък, 28 август, от 10.00 часа в Заседателната зала на Областна администрация – Габрово.
Редът, условията и представителството за провеждане на консултациите, както и необходимите документи, са посочени в чл. 60 от Изборния кодекс и Решение № 34-ПВР от 19.08.2026г. на ЦИК.

Новини
Кметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото

Кметът на Община Габрово Таня Христова и заместник-кметът инж. Деян Дончев проведоха работна среща с представители на електроразпределителното дружество. Темата бе засилване на институционалния диалог и по-добра координация, както в кризисни ситуации, така и в ежедневната работа.
Поводът бе предстоящият зимен сезон, който изисква превантивни мерки и бърза реакция при аварии. Христова настоя за навременна информация и ясни механизми за комуникация между институциите.

На срещата бяха обсъдени проблеми, сигнализирани от кметове и кметски наместници по населените места: просеки и поддръжка на трасета, чести моментни прекъсвания на тока, компрометирани стълбове и съоръжения, трудности при връзка с националния телефон за клиенти.
Разгледани бяха и три обекта на Общината със забавяне от страна на дружеството, за които е нужна спешна реакция. Христова съобщи, че е отправила покана за среща и към ръководствата на „Енерго-Про Варна“ ЕАД и на дружеството, отговарящо за електроразпределението, с цел трайно партньорство с новото им ръководство.
Общината заявява ангажимент към устойчиво градско развитие и енергийна ефективност – цели, за които доброто взаимодействие с електроразпределителното дружество е ключово.

Крими
Пиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово

Пиян водач с лек автомобил „Тойота“ предизвика катастрофа в Габрово. Пътният инцидент е станал вчера, 23 август, около 17.00 часа на ул.“Капитан Дядо Никола“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габроово.
По данни на полицията 54-годишният водач, който е от Габрово, е шофирал с 2,49 промила алкохол. При движение по улицата, той се ударил в задната част на лек автомобил марка „Хюндай И 20″, който предприел маневра завиване на ляво.
Пробата за алкохол на втория водач пробата е отрицателна.
54-годишният габровец е дал кръвна проба за химически анализ. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК.
*Снимки: Симеон Петков, фейсбук.

Още един безобразно пиян водач е бил хванат отново вчера в Габрово. Часове по-късно, около 19.25 часа, на бул. Столетов, екип на полицията спрял лек автомобил „Мазда 3“, управляван от 52-годишен водач от Габрово.
При извършаната проверка за алкохол дрегерът отчел данни от 2,86 промила в количеството издишан въздух.

-
Кримипреди един денПиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово
-
Новинипреди един денБорбата с боровата процесионка продължава
-
Новинипреди един денГаброво с ново решение за поливане на градските зелени площи
-
Новинипреди 5 часаКметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото
-
Новинипреди 4 часаОбластният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори








