Свържи се с нас

Новини

Лекарският съюз: Дянков е вреден за нацията

1,5 млрд. лева е прибрала държавата от джобовете на здравноосигурените граждани в България за последните 3 години, заявиха от БЛС

Published

on

За това информираха от Аргументи БГ.

1,5 млрд. лева е прибрала държавата от джобовете на здравноосигурените граждани в България за последните 3 години”, това заявиха от Българския лекарски съюз на пресконференция.

“Ние искаме да разберем как се изразходват тези средства от НЗОК. Тези пари са отишли за покриване на данъците”, заяви председателят на Съюза д-р Цветан Райчинов. “Ние всички сме ги внесли тези пари в държавната хазна. Изпратили сме 3 писма до финансовия министър Симеон Дянков и отговор няма. Средствата, които оставят в края на годината, също не е ясно къде отиват и за какво се изразходват“, допълниха от съюза. “Това е абсолютна тайна. И по този проблем питахме Дянков, но отговор отново няма”, допълни Райчинов, цитиран от КРОСС.

От лекарския съюз обвиниха Симеон Дянков, че още от 2010 г. е започнал да управлява системата. НЗОК вече е политически инструмент. “Тя не е независима и изпълнява политически поръчки”, категорични бяха от БЛС. “Уважавам много д-р Цеков, но той не може да вземе сам решение”, каза Райчинов. “Той е политическа фигура. Дянков управлява НЗОК като касичка и тази касичка е сива”, допълниха от съюза.

“Проблемът със задълженията на болниците също е огромен”, продължи Райчинов. “Те продължават да затъват. Ние от БЛС няма как да преговаряме за нов рамков договор”, разкри той.

“Българските лекари не са виновни за настоящите неразбории и хаос. Виновен е един човек и ние имаме молба към г-н Бойко Борисов. Тя е, незабавно да уволни Симеон Дянков. Той е вреден за нацията. Всичко до което се докосне и го разваля. Той е опасен и трябва да освободи държавата от своето присъствие”, завършиха от съюза.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Черен джип с безумно изпълнение на пътя край Габрово, полицията го погна!

Published

on

Черен джип „БМВ“, управляван от 20-годишен водач, направи безумно изпълнение на пътя между Габрово и Севлиево, в близост до опасното кръстовище за село Враниловци, след което полицията се самосезира и го погна с цялата строгост на Закона!

Безразсъдното поведение на пътния джигит, застрашил не само своя живот, бе заснето от видеорегистратор в друг автомобил и бе публикувано за разпространение в габровските групи в социалната мрежа фейсбук, където бързо набра вълна от възмущение.

След рисковото изпреварване, служители на сектор „Пътна полиция“ при Областна дирекция на МВР-Габрово се самосезираха и предприеха незабавни действия по установяване на водача.

По данни на полицията случката се разиграла на 13 юни на път II-44, в района на кръстовището за село Армените. Тогава 20-годишен водач на лек автомобил БМВ, движещ се в посока към Севлиево, извършил неправилно изпреварване от дясната страна на друго моторно превозно средство.

С действията си младият водач създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.

Днес, 17 юни, водачът бил установен от полицейските служители, като спрямо него е взето административно отношение.

Зареди още

Новини

Инициативата „Рада казва НЕ“ достигна област Габрово

Published

on

В Областна администрация – Габрово бяха поставени кукли „Рада“ – символ на националната кампания за превенция на домашното насилие по проект „Рада казва НЕ“. Инициативата достига до област Габрово благодарение на активната работа на Фондация в помощ на жени, претърпели насилие- F. L. Y First Love Yourself. Върху всяка кукла „Рада“ е поставен QR код, който насочва към безплатното мобилно приложение „Помогни ми“, разработено от Националното бюро за правна помощ.

Приложението предоставя полезна информация, насоки и достъп до подкрепа за хора, пострадали от домашно насилие или намиращи се в риск. Това съобщи Марина Ангелова – основател на Фондацията, по време на среща с областния управител на Габрово Кристина Сидорова.

В рамките на разговора бяха обсъдени възможностите за бъдещо тясно сътрудничество между институциите, неправителствения сектор и местната общност в усилията за превенция на домашното насилие и подкрепа на пострадалите. Акцент в дискусията беше поставен върху дейността на вече сформирания Областен съвет за превенция и защита от домашно насилие, който ще има координираща роля при организирането и реализирането на бъдещи кампании и информационни инициативи регионално ниво.

Общата цел е да се изгради устойчива мрежа за взаимодействие между държавните институции, образователните структури, социалните услуги и гражданските организации. Марина Ангелова подчерта значението на образователните инициативи сред младите хора и необходимостта те да имат достъп до навременна, достоверна и експертна информация по теми като насилието, личните граници, здравословните взаимоотношения и механизмите за търсене на помощ.

Чрез поставянето на куклите „Рада“ в публични институции и обществени пространства организаторите се стремят да привлекат вниманието към проблема, да насърчат жертвите да потърсят подкрепа и да покажат, че обществото има отговорност да не остава безучастно към случаите на насилие.

Зареди още

Новини

Нов STEM център в ПГТМ – с. Градница

Published

on

Професионалната гимназия по транспорт и машиностроене в с. Градница официално откри своя нов STEM център, разположен на първия и втория етаж на училището. Центърът разполага със съвременна образователна среда, оборудвана с модерни технологии, специализирани кабинети и възможности за практическо обучение.

Учениците ще могат да работят по проекти, свързани със специфични автомобили и електронни системи, соларни панели, както и да развиват своите знания и умения в областта на науката, технологиите, инженерството, математиката.

Сред официалните гости на събитието беше областният управител Кристина Сидорова, която поздрави ръководството, преподавателите и учениците за реализирания проект. В обръщението си към присъстващите тя подчерта значението на новите учебни пространства и възможностите, които те предоставят на младите хора.

„Много е хубаво, че във вашето училище днес се откриват пет нови учебни зали, оборудвани с нови технологии и модерни средства за обучение. Те ще ви дадат възможност да се докоснете до технологиите, науката и електрониката, да откривате света на знанието по по-интересен и достъпен начин. Пожелавам тези класни стаи да бъдат изпълнени с много усмивки, незабравими часове и нови знания“, заяви Сидорова.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица