Новини
Отново висок брой спипани без светлини в Габровско

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Тридесет и двама водачи са били спипани да шофират без включени къси светлини и през деня, при проверени общо 1 303 превозни средства от Пътна полиция за периода от 8-ми до 14-ти октомври на територията на област Габрово. Това показват данните изнесени от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. Най-многобройните нарушения на пътя са за превишена скорост, като санкционираните са 59.
Констатираните общо нарушения на Закона за движението по пътищата са 388, за които са съставени 124 акта и са наложени 387 глоби с по фиш. Неизползващите обезопасителни колани са 25 и 13 са неправоспособните водачи заловени зад волана. Наказаните за неправилно изпреварване са 18, а нито един не е отнел предимството на пешеходец.
Спипани да управляват МПС след употреба на алкохол през последната седмица са дест. На територията на областта са обслужени 15 пътни инцидента. От движение са спрени седем автомобила. Санкциониран е и един пешеходец за извършено от него нарушение. На територията на Габровска област са били санкционирани и трима велосипедисти нарушили Закона за движение по пътищата.
От Областната дирекция на МВР – Габрово информираха, че ползването на предпазните колани ще бъде акцент в контролната работа на пътната полиция през следващите дни. От началото на тази седмица до края на месеца в ежедневната контролна и превантивна дейност на служителите от сектор “Пътна полиция” при ОДМВР – Габрово ще бъде разясняването на необходимостта от ползването на предпазни колани и системи за превозване на деца.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Сгащиха 70-годишно „муле“, участвало в схема за 17 бона и злато от баба в Габрово

Габровските криминалисти задържаха мъж от Стара Загора, съпричастен към телефонна измама.
На 16 февруари в габровската полиция бил получен сигнал от 82-годишена жена, която заявила, че е била въведена в заблуждение по телефона от непознат, представил се за полицейски служител.
От нея било поискано да съдейства за залавяне на телефонни измамници. Жената предала на непознат сумата от 17 000 евро и златни накити.
В резултат от проведените оперативно-издирвателни мероприятия е задържано лицето, получило парите. Това бил 70-годишен жител на Стара Загора.
Сумата, предмет на престъплението, не е възстановена. Работата по случая продължава под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Новини
Отличия за „КюБол“ на републиканското първенство по билярд

Габровските билярдисти от Спортен клуб „КюБол – Габрово“ отново доказаха, че са сред водещите имена в родния билярд.
Силно представяне, хладнокръвие в решаващите моменти и шампионски характер донесоха престижни отличия за града на провелия се в Пловдив първи кръг от републиканско първенство на Националната федерация по билярд (НФБ) за сезон 2026. Домакини бяха клубовете 9 Ball Kapana и 9 Ball Grand, които осигуриха отлични условия за провеждане на надпреварата в дисциплината 9-та топка.
В А дивизия Стелиан Кукучев се изкачи до почетното трето място след оспорвани двубои срещу най-добрите състезатели в страната. Стабилната му игра и увереността в ключовите партии го наредиха сред медалистите и затвърдиха позицията му като един от най-постоянните състезатели на „КюБол“. В същата дивизия достойно се представи и Иван Янков, който също защити честта на габровския клуб.
Истински триумф за Габрово донесе Климент Велев в Б дивизия. С впечатляваща серия от победи и безапелационна игра във финалната фаза той заслужено грабна титлата и се окичи със званието републикански шампион. Велев демонстрира класа, концентрация и тактическа зрялост, които му осигуриха място на върха.

Силно участие в Б дивизия записаха още Ивайло Стоянов, Дарин Димов, Цветан Петков и Димитър Синчанов, които показаха, че габровската школа има дълбочина и потенциал. Спортен клуб „КюБол – Габрово“ се подпомага от avtogumi.bg.

Новини
Новият областен на Габрово встъпи в длъжност

Областният управител Асен Даскалов официално встъпи в длъжност днес. Церемонията по приемственост се състоя в Заседателната зала на Областната администрация – Габрово.
Асен Даскалов бе назначен с Решение на Министерски съвет от 23 февруари 2026г. Досега действащият областен управител Мария Башева предаде символа на държавността – бронзов лъв, изработен от габровския скулптор Адриан Новаков, на своя новоназначен колега.

Башева благодари на колектива на Областна администрация за подкрепата и професионализма, като подчерта, че си тръгва с благодарност и с уважение. С пожелание за мъдрост в решенията, за човешко отношение към всички предстоящи казуси и за успешна работа с екипа тя предаде символа на област Габрово на Асен Даскалов. “Мисля, че ще се справите достойно. На добър час!“, пожела още Башева.
Заместник областният управител Иван Любомиров подари на Башева дървото на живота с думите: “Във времена, в които цели градове и площади са пълни с хора, които нямат търпение някой да си тръгне, Вие сте лидер, с който никой не иска да се разделя. Ако се съмнявате в това, може да погледнете в очите на колегите си. Нека това дърво да Ви напомня, че след всяка буря идва пролет, а всяка пролет идва навреме“.

Асен Даскалов приветства екипа, като се обърна към всички човешки и като колега. “За мен е чест да заема този пост. Приемам го отговорно и с ясното разбиране, че тази администрация има нужната експертиза. Ценя професионализма, ще разчитам на Вашия опит и на пряката комуникация. Предстоят ни избори и това е главната ни задача. Бих желал да проведем български избори, но по европейски стандарт. Няма да променям работещи формули, а необходимите подобрения ще въведем спокойно. Вярвам, че можем и ще работим с добър диалог и в полза на обществото“, каза в обръщението си Даскалов.

-
Новинипреди 6 дниОбластният свика консултации с партиите за състава на РИК
-
Културапреди 6 дниКулинарен събор „Бабините тефтери“ събира пазители на традициите в Драгановци
-
Културапреди 6 дниИзложба в памет на Атанас Смирнов
-
Новинипреди 6 дниГаброво обсъди ролята на психолозите за задържане на учениците
-
Икономикапреди 6 дниГаброво се изкачва до 14-о място в страната по брутна работна заплата
-
Новинипреди 3 дниПартиите и коалициите в ОбС – Габрово отговориха на ГЕРБ за футбола и спорта
-
Културапреди 3 дни„Известия на Исторически музей – Дряново“ вече са включени в НАЦИД
-
Новинипреди 3 дниМестните политици не постигнаха консенсус за състава на РИК – Габрово








