Свържи се с нас

Новини

Мъж се разхожда между Габрово и Севлиево с крадени колелета

Published

on

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Мъж се разхожда между Габрово и Севлиево с крадени колелета. Криминалисти установили, че след като откраднел велосипед от Габрово, мъжът се придвижвал с него до Севлиево, където го продавал. В някои от случаите, за да се върне обратно си “вземал” колело от Севлиево.

Задържаният 45-годишен мъж от Габрово, автор на серия престъпления – за периода от 15 до 30 септември Ц.К. е откраднал 4 велосипеда, оставени пред магазини в различни части на Габрово, и на чантичка с мобилен телефон от Кооперативния пазар в Габрово. На 2-ри октомври, на ул. Чардафон в града, същият се опитал със сила да отнеме дамската чанта на 78-годишна жена от Габрово. След като не успял да я издърпа от ръцете на възрастната жена, побягнал, като за да се отдалечи по-бързо, откраднал още един велосипед, оставен пред магазин на същата улица.

В хода на допълнителната работа по изясняване на цялостната му престъпна дейност, било установено, че на 20-ти и на 28-ми септември, Ц. К. е извършил и 2 кражби на велосипеди от Севлиево – на велосипед “Актив”, оставен пред магазин от голяма хранителна верига, и на велосипед “Балкан”, оставен на Кооперативния пазар в града. За кражбите в РУП-Севлиево няма постъпили заявителски материали.

Част от вещите, предмет на престъпления са намерени и иззети. По случаите са работили служители на РУП-Габрово и РУП-Севлиево.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Новини

Таня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО

Published

on

Оттеглям предложението за промяна на таксата за битови отпадъци в община Габрово. Това написа на профила си в социалната мрежа фейсбук кметът на Габрово Таня Христова.

Таксата за битови отпадъци засяга пряко всяко домакинство и затова всяка промяна в нейния размер следва да се прави в условия на предвидимост и стабилност. Липсата на приет държавен бюджет за 2026 г., както и нестабилната вътрешнополитическа среда, създават висока степен на несигурност, се посочва още в кметската публикация.

Поради това Община Габрово се отказва от предложеното увеличение на таксата за битови отпадъци.

Това решение не е отказ от реформа. Общината ще продължи последователната работа по въвеждане на по-честен и точен модел за определяне на такса „битови отпадъци“, основан на реални данни, в съответствие със законодателството и в защита на обществения интерес, заявява още Христова.

Зареди още

Новини

Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Published

on

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.

Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.

За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.

Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица