Свържи се с нас

Новини

Споразумение за обществен ред и сигурност

Published

on

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

Споразумение за обществен ред и сигурност бе подписано от кмета на община Габрово Таня Христова и Главен инспектор Николай Спасов – Началник на Районно управление “Полиция”. Целта е повишаване на ефективността по опазване на обществения ред и сигурността на гражданите на територията на общината, в изпълнение на програмата за взаимодействие между МВР и Национално сдружение на общините в Република България за периода 2012 – 2013 г. Новината съобщи лично днес кметът на Габрово Таня Христова на пресконференция.

Основните насоки на взаимодействие, по които ще работят двете институции, са опазване на обществения ред и гарантиране сигурността на гражданите в община Габрово, превенция и противодействие на престъпността, подобряване на организацията и безопасността на движението, повишаване ефективността на взаимодействието при кризи и преодоляване на последиците от кризисни ситуации и идентифициране на местни проблеми на сигурността и разширяване на партньорството за преодоляване на причините и предпоставките за пораждането им.

Сред конкретните дейности по основните насоки са създаване на организация за обмен на своевременна информация за предстоящи събития, както и анализ и обмяна на информация за възникнали проблеми при провеждането и охраната на обществените изяви. Ще се работи по подобряване сигурността на градската среда, чрез реализиране на проекти за осветяване и облагородяване на обществени места и пространства с концентрация на нарушения и престъпления: алеи за разходка, зони около детски заведения, училища и развлекателни обекти.

Предвидено е предприемане на превантивни и административно-наказателни мерки спрямо водачи на МПС, извършващи груби нарушения на Закона за движение по пътищата и създаващи предпоставки за тежки пътно-транспортни произшествия, както и засилване на контрола на обществени места с повишен риск. Ще бъде подобрена и ефективността на работата с общностите в неравностойно положение: малцинствени групи, възрастни и социално-слаби, живущи в малки и отдалечени селища, малолетни и непълнолетни лица на обществени места.

В споразумението са разписани и механизми за контрол и отчет. Срокът за действието му е до декември 2013 година.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Проверките по общинските жилища в Габрово продължават

Published

on

Среща, с фокус върху проверка на адресните регистрации, наличието на хора в общински жилища без издадена заповед за това, както и спазването на обществения ред, проведе заместник‑кметът на Габрово Мария Йозова.

В дискусията участваха екип от Община Габрово – директорите на дирекции „Общинска собственост“ и „Образование и социални дейности“ заедно с експерти и представители на Районното управление.

Формалният повод за срещата бяха регулярните проверки на общинския жилищен фонд. Те обхващат стопанисването, поддържането и опазването на общинските жилища, както и спазването на условията по договорите с наемателите.

Паралелно с това служителите следят и за спазване правилата на етажната собственост. С кварталните инспектори бяха обсъдени конкретни въпроси, насочени към подобряване на координацията и възможностите за сътрудничество.

Инспекторите са първата точка на контакт за гражданите и извършват ежедневни обходи в районите си, затова добрият синхрон между екипите на институциите е ключов за навременна реакция при сигнали и проблеми.

Зареди още

Новини

С нов екип Янтра ще търси първи точки в новото първенство

Published

on

Янтра посреща състава на Монтана в третия кръг от първенството в Mr Bit Втора лига. Двубоят е днес, 11 август, на стадион „Христо Ботев“ с начален час 20.00. Непосредствено преди срещата „ковачите“ представиха новия си екип, с който ще преследват победите в шампионата.

Основният му цвят е зелен, с бели елементи по яката и ръкавите. За представянето бяха направени ефектни снимки в ковашката работилница на Регионалния етнографски музей на открито „Етър“ – място, което по естествен начин допълва символиката около прозвището на габровския тим.

След двата злополучни мача в началото на първенството Янтра няма друга алтернатива освен да търси победата срещу Монтана. В състава се завръщат няколко важни фигури и това може да даде необходимия импулс на „ковачите“.

Тони Иванов изтърпя наказанието си от два мача, наложено му след баража за влизане в Първа лига срещу „Септември“ (София), и ще бъде на разположение на старши треньора Борислав Стойчев. В отбора се завръща и Константин Иванов, който ще оформи добре познатия тандем с Асен Георгиев в центъра на защитата. Възстановен е и левият бек Александър Георгиев, пропуснал гостуването на „Етър“.

В състава на изпадналия от Първа лига тим на „Монтана“ от това лято са двама офанзивни футболисти, носили екипа на „Янтра“ – Велислав Василев и Олджай Алиев. Старши треньорът на гостите Божо Джуркович няма да може да разчита в предстоящата среща на титулярния си вратар Васил Симеонов, който е измъчван от стара травма в рамото. Вместо него под рамката ще застане Юлиян Весков, а юношата на клуба Никола Кръстев ще бъде на резервната скамейка.

Трайно контузени в редиците на гостите са Джан Хасан, Ивелин Георгиев и Владислав Цеков-Каската. Полузащитникът Стефан Каменов получи травма при домакинската победа над „Несебър“, но тя не се е оказала тежка и той ще бъде на линия за мача в Габрово.

Съдийството на срещата е поверено на Кристиян Тодоров от Варна. Ще му асистират Димитър Димитров (Варна) и Християн Симеонов (Разград). За четвърти арбитър е назначен Красимир Кръстев от Шумен. Радослав Славов от Велико Търново ще бъде делегат на срещата, а представянето на съдийската бригада ще оценява Красимир Василев от Русе.

Зареди още

Новини

Бреговете на Янтра до спортната зала ще бъдат укрепени и с изцяло нова визия

Published

on

Одобрен е проектът за укрепване на бреговете на река Янтра, с който Община Габрово кандидатства по процедурата за превенция и управление на риска от наводнения, съобщи кметът Таня Христова.

„Това е ключова стъпка, която ще ни помогне да направим градската среда в Габрово по-сигурна, по-зелена и по-красива“, коментира Христова.

Участъкът между мостовете на ул. „Д-р Никола Василиади“ и ул. „Христо Ботев“ е едно от най-чувствителните места по поречието на Янтра. Сега има възможност да бъде преобразен чрез комбинация от инженерни решения и природосъобразни мерки, които едновременно защитават от високи води и възстановяват естествения характер на реката.

„Ще укрепим бреговете, ще оформим тераси, ще засадим растителност, ще запазим наносните острови и ще създадем нови пешеходни зони и зелени пространства. Тази трансформация е част от нашата интегрирана концепция за устойчиво развитие- съчетание между защита от рискове, екологични подобрения и нови възможности за крайречното пространство“, допълва Таня Христова.

С осигурения бюджет от над 2,2 млн. евро по Програма „Околна среда“ и вече гарантираното финансиране по Програма „Развитие на регионите“ ще може да се реализира цялостната визия за модерна, достъпна и природосъобразна крайречна зона.

„Това няма да е просто инфраструктурна дейност, а стратегическа инвестиция в бъдещето на нашия град и в качеството на живот на хората“, добави кметът на Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица