Новини
Шампионът „Марек“ идва за турнир в зала „Орловец“ тази седмица

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Три български и един сръбски отбор ще вземат участие в третия поред международен турнир по волейбол организиран от „КВК Габрово“ преди старта на първенството в Суперлигата. Новината съобщиха от спортния сайт sport-gabrovo.com.
Тази година надпреварата ще се проведе в дните от петък до неделя тази седмица (28-30 септември) и в нея ще вземат участие първенецът на България и участник в Шампионската лига „Марек Юнион Ивкони“ (Дупница), воден от треньора на националите на Олимпиадата в Лондон`2012 Найден Найденов, третият от редовния сезон на миналото първенство в Суперлигата „Нефтохимик 2010“ (Бургас), домакинът „КВК Габрово“ и четвъртият от редовния сезон в сръбската Суперлига „Млади Радник“ (Пожаревац). Сърбите играха и в миналогодишното издание на турнира в Габрово, като заеха второто място в класирането, след сънародниците си от „Войводина“ (Нови Сад), и пред „КВК Габрово“ и румънския КСМ“Агрономия“ (Букурещ).
Турнирът ще стартира в 16.30 часа в петък с двубоя „Нефтохимик 2010“ – „Марек Юнион Ивкони“. В 18.30 на терена в зала „Орловец“ ще излязат отборите на „КВК Габрово“ и „Млади Радник“. В събота от 16.30 домакините ще играят с шампиона „Марек“, а от 18.30 ще започне срещата „Млади Радник“ – Нефтохимик 2010″. В неделя от 10 сутринта е двубоя „Марек“ – Млади Радник“, а в 12 е мача „КВК Габрово“ – „Нефтохимик 2010“.
Това ще бъдат поредните три проверки за волейболистите на Любомир Герасимов преди старта на новото първенство на 12-ти октомври. До тук „КВК Габрово“ изигра седем контролни срещи. Последните две бяха в края на миналата седмица в Кърджали, срещу състава на „Арда“. В първата габровският тим победи с общ резултат 4:1 – 3:0 в редовното време и още два допълнителни гейма с промени в състава. Втората среща завърши наравно 2:2 гейма.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Виктор Меразов е Спортист на Габрово за 2025 година

Завоювалият златото при младежите до 21 години от първенството на планетата на Световната киокушин федерация в Саудитска Арабия Виктор Меразов е №1 в класацията „Спортист на Габрово“ за 2025 година. Той получи отличието си кмета на Община Габрово Таня Христова на стилна церемония, който се проведе в зала „Възраждане“. Новината съобщи електронното спортно издание sport-gabrovo.com.
Специален гост на събитието беше световноизвестният цирков акробат и еквилибрист Енчо Керязов – създател на фондация, която подкрепя талантливите деца на България. Неговото присъствие бе вдъхновяващо послание към всички млади таланти, че пътят към върха започва от вярата в собствените сили.

Изборът на Виктор Меразов за „Спортист №1 на Габрово“ е напълно заслужен. Габровският талант изпраща една много силна година. Той беше и осминафиналист при мъжете на Световното първенство на Международната федерация по карате (IFK) в Лайпциг, Германия и бронзов медалист от Световната купа за младежи в Камчия. Стана държавен шампион за мъже и бе определен за най-добър състезател в мъжкия профил от Българската карате киокушин федерация за 2025-та година. Награден бе и на ежегодната тържествена церемония „Спортист на годината на НСА“, като в тази класация зае второто място.
Цялата статия за Спортист на Габрово за 2025 година, както и кои останаха негови подгласници можете да прочетете оттук.


Крими
Пиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево

Пиян водач без шофьорска книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево. Трагичният инцидент е станал снощи, около 20:46 часа, на пътя между село Богатово и Севлиево.
На място изпратеният полицейски екип, установил, че 32-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „Опел Астра“ в посока към Севлиево, предприел маневра „изпреварване“, загубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал в крайпътно дърво.
В резултат на удара починал 49-годишен мъж, пътувал на задната седалка на автомобила. Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело 2,74 промила. Същият е дал кръвна проба за химически анализ.
При извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че водачът е и неправоспособен. 32-годишният мъж бил настанен в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, в хирургично отделение, без опасност за живота.
Две жени – на 32 и 35 години, пътували в автомобила, също прегледани от медицински екип, след което били освободени без установени наранявания.
По случая е образувано досъдебно производство. Работата по него продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Оставиха в ареста един от двамата, „шетали“ из цяло Габрово

По искане на Районната прокуратура в Габрово, 29-годишен мъж бе задържан заради извършена кражба в условията на опасен рецидив.
Мъжът, с инициали Л.В., е обвинен за това, че на 01/02.10.2025 г., в Габрово, от паркиран на улицата лек автомобил „Шкода Фабия“, при условията на опасен рецидив, отнел пневматичен пистолет, 3 ножа, синджирче с висулка от жълт метал, на обща стойност 988 лв., от владението на М.И., без негово съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.
С постановление на Районната прокуратура той е бил задържан за срок до 72 часа. Към досъдебно производство са присъединени материалите по още три преписки на РП-Габрово, образувани за кражби от различни граждани, тъй като единия от извършителите на деянията, за които те се водят е обвиняемият Л.В.
Освен това по отношение на Л.В. има още две неприключени досъдебни производства по описа на РП-Габрово, които се водят за престъпления по чл.354а, ал.3, т.1 от НК.
Обвиняемият е осъждан многократно за умишлени престъпления от общ характер на наказания лишаване от свобода, като деянията по настоящото производство се явяват извършени при условията на опасен рецидив.
Той е бил освободен от затвора, след като е изтърпял предходно наказание лишаване от свобода, на 29.03.2025 г. За престъплението, за което Л.В. е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.
Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

-
Кримипреди 6 дниОткриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец
-
Кримипреди 4 дниЗадържаха жена, откраднала 12 000 лева от съсед. Парите заровила в гората
-
Кримипреди 5 дниТъмни облаци надвиснаха над друсания и без книжка, катастрофирал при гонка с полицията
-
Кримипреди 4 дниПолицията хвана над кило марихуана
-
Новинипреди 6 дниНов ръководител в Статистиката: Ивета Иванова наследява Георги Цветков
-
Новинипреди 6 дниДесислава от Габрово представя България в международен Лайънс конкурс
-
Кримипреди един денПиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево
-
Новинипреди 5 дниПрерязаха лентата на обновената сграда на пожарната в Габрово





