Новини
Обраха габровския актьор Красимир Доков

Art Fest. All rights reserved.
Кражба извади от равновесие актьора Красимир Доков часове преди премиерата на спектакъла „Детектор на лъжата“, в който той играе една от трите роли, съобщават от електронното издадние на в – к Марица. Джебчия влязал в Драматичния театър около обяд и необезпокояван задигнал, каквото намерил. В едната мъжката гримьорна, където се преоблича Доков, си харесал портфейла му. А в другата – чантата на Тодор Генов.
Само около 30 лева е имало в портмонето на Доков. По-голямата загуба за големия актьор са трите кредитни карти, личните документи, шофьорската книжка. Освен това мошеникът е задигнал и книжата за личния му автомобил, с което се ограничават и пътуванията му.
Красимир Доков е роден през 1956 г. в Габрово. Завършва театралната академия през 1982 г. в класа на проф. Николай Люцканов. Работи в театрите в Димитровград и Хасково и в Театрална работилница „Сфумато“. От 2003 г. е в трупата на Народния театър „Иван Вазов“. През 1995 година акторът заминава за чужбина и след седемгодишна пауза, през 2002 г., се връща в България и на сцената. За Сусо в постановката „Януари“ е отличен с наградата за най-добра мъжка роля на Националния преглед на българската драма и театър в Бургас през 1989 г. За ролята си в постановката „Франческа“ е номиниран през 2003 г. за поддържаща мъжка роля за наградите „Аскеер“.
В киното има 12 роли, включително в сръбската продукция „Сватба в с. Гуча“ с Емир Костурица и в италианския филм „Екзодус“ с Моника Гуериторе. На фестивала на българското игрално кино във Варна през 2006 г. получи „Златната роза“ за мъжка роля във филмите „Разследване“ и „Обърната елха“. През настоящата година Красимир Доков чества своята 50-годишнина и 25-годишнината си на театралната сцена.
Крими
Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.
„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.
Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.
Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.
Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.
При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.
Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Крими
Натоварени празници за огнеборците и спасителите в региона

Въпреки празничните дни и семейната атмосфера около Коледа, габровските пожарникари и спасители отново останаха на пост и реагираха на десетки сигнали за произшествия в периода от 23 до 29 декември 2025 г.
Само за седмица звената на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово са се отзовали на 36 сигнала, сред които пожари, паднали дървета, оказване на техническа помощ и дори пътнотранспортно произшествие.
Особено натоварен се оказа 25 декември (Коледа), когато пожарникарите реагираха на 11 различни сигнала в рамките на едно денонощие. Най-често помощта им е била търсена заради паднали дървета вследствие на силния вятър и снеговалежа в региона, които затрудниха движението по пътищата в областта.
Служителите на пожарните служби в Габрово, Дряново, Трявна и Севлиево са се включили в най-малко 10 случая на паднали дървета, които пречели на движението по пътища и улици в населените места.
Сериозен дял от сигналите заемат и пожарите в комини – общо 9 случая за седмицата. За щастие, при нито един от тях няма нанесени материални щети, но причините остават едни и същи – непочистени комини и неправилна експлоатация на отоплителни уреди.
През периода огнеборците са реагирали и на няколко пожара с материални загуби – пожар на газова бутилка на тераса в жилищна сграда в Дряново, къща и гараж в Габрово, както и на пътнотранспортно произшествие на пътя Габрово – Севлиево.

-
Кримипреди един денТежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево
-
Кримипреди 9 часаЖестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година
-
Любопитнопреди 2 дниГаброво изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!
-
Новинипреди 7 дниБъдни вечер е! Денят преди Рождество Христово!
-
Новинипреди 5 дниДнес е вторият ден от Коледа – Денят на бащата
-
Новинипреди 6 дниЧестито Рождество Христово!
-
Културапреди 2 дниТри златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“
-
Новинипреди 4 дниОтбелязваме Стефановден!





