Новини
Управляващите чуха опозицията в местния парламент

Архив© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Управляващото мнозинство от ГЕРБ изтегли точката от дневния ред на състоялото се днес редовно заседание на Общински съвет – Габрово, отнасяща се до продажбата на част от първи (северна част), втори и трети етажи от административната сграда на ул. „Стефан Караджа” – 2, собственост на „Общински пътнически транспорт” ЕООД – Габрово.
Това стана факт, след като представителите на опозицията, в лицето на БСП, успяха да изложат по-убедителни аргументи и спечелиха дебата в зала. Управителят на ОПТ – Габрово Екатерина Караколева също присъства на сесията, като не можа мотивирано да защити тезата си относно продажбата на недвижимото имущество на дружеството. Общинските съветници се договориха точката да бъде гледана на извънредно заседание, което ще се проведе най-вероятно през следващата седмица.
Местните парламентаристи гласуваха още изменението на Наредбата за местните такси и цените на услугите на територията на община Габрово, като точката беше приета.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!
От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.
Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.
Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.
И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.
Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Крими
Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.
„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.
Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.
Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.
Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.
При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.
Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

-
Кримипреди 3 дниТежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево
-
Кримипреди един денЖестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година
-
Любопитнопреди 3 дниГаброво изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!
-
Новинипреди 6 дниДнес е вторият ден от Коледа – Денят на бащата
-
Новинипреди 7 дниЧестито Рождество Христово!
-
Културапреди 3 дниТри златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“
-
Новинипреди 5 дниОтбелязваме Стефановден!
-
Кримипреди 3 дниНатоварени празници за огнеборците и спасителите в региона






