Свържи се с нас

Новини

Трима с над 1.5 промила зад волана само за 2 дена

Published

on

Двама габровци и жител на с.Велковци са спипани да управляват леките си автомобили след изпито солидно количество алкохол, съобщават от полицията.

Проверките са извършени в малките часове на денонощието за двата дни 16 и 17-ти януари. Габровците са били засечени зад волана на ул.“Етрополе“ в Габрово и бул.“Априлов“ също в града. При извършената проверка на водачите за алкохол, техническото средство отчило съответно 1,56 промила и 2,06 промила концентрация на алкохол в издишвания въздух. Водачът от с.Велковци е бил спрян на ул.“Чавдар“ в Габрово като техническото средство отчило 1,69 промила.

И по трите случая е образувано бързо полицейско производство.

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица