Свържи се с нас

Новини

“Видима-Раковски” пропусна да победи “Нефтохимик”

Published

on

“Видима-Раковски” започна с равенство първенството на “Б” група, след 1:1 с “Нефтохимик”. Севлиевските футболисти можеха да се поздравят с победата, но пропуските им пред бургаската врата ги лишиха от трите точки.

Първата голова възможност за „Видима-Раковски“ дойде в 13-та минута. Ангел Русев стреля от малък ъгъл по земя, но топката премина на сантиметри от гредата. В 19-та минута Русев започна добра атака, изведе Симеон Мечев, който центрира пред вратата, където малко не достигна на Християн Кожухаров да засече топката. Неочаквано гостите откриха резултата при първия си и, оказал се, единствен удар в очертанията на севлиевската врата. В 36-та минута Любомир Божинов изпълни много добре пряк свободен удар, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Николай Митев  – 0:1. Футболистите на старши-треньора Костадин Ангелов не се смутиха от негативния развой и бързо възстановиха равенството. В 44-та минута след удар на Димитър  Коларов вратарят на “Нефтохимик” изби, но топката попадана в Симеон Мечев, който с прецизен удар намери мрежата – 1:1.

След почивката севлиевските футболисти пропуснаха четири много добри ситуации за отбелязване на победен гол. След атака на Симеон Мечев в 59-та минута, топката пое Християн Кожухаров, който опита удар, но топката след рикошет излезе в корнер. В 73-та минута Ангел Русев подаде към Християн Кожухаров, който стреля, но Молдованов от “Нефтохимик” спря пътя на топката пред гол-линията. Минута по-късно, Християн Кожухаров имаше нов добър шанс да отбележи, но този път вратарят спаси. Въпреки усилията, до нов гол не се стигна и последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1.

”Оптимист съм, че отборът ще върви нагоре. Обнадежден съм от показания футбол от играчите на “Видима-Раковски”, въпреки че не спечелихме мача, а допуснахме равенство. Заслужавахме победата, но от нея ни лишиха фрапантните пропуски на Християн Кожухаров. Вижда се, че в отбора има напредък. Ние сме, може би, най-младият отбор, след “Чавдар” /Етрополе/. На някои от нашите футболисти това са им първи стъпки в големия футбол и няка как  да не бъда доволен от старанието им”, коментира за официалния сайт на “Видима-Раковски” след края на мача с „Нефтохимик“ старши-треньорът Костадин Ангелов.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Любопитно

Исторически музей – Дряново стартира подкаст в собствено студио

Published

on

Историческият музей в Дряново поставя началото на нова инициатива – музеен видео подкаст. За целите ѝ е обособено собствено студио, оборудвано с професионална аудио и видео техника. Името на подкаста е „Музеят говори“.

Идеята е чрез него музеят да достигне до нова аудитория, да задълбочи ангажираността на посетителите, да предлага образователно и любопитно съдържание, да представя интересни истории за движимите културни ценности и богатството в музейните фондове.

„Музеят говори“ ще бъде едно достъпно, дигитално разширение на реалните музейни обекти и експозиции, ще бъде възможност за по-задълбочени разговори, ще търси връзки между историческия опит и днешните предизвикателства.

Наред с досегашните социални канали, подкастът ще информира за предстоящи събития и инициативи от културния календар на институцията.

Предвид бързата консумация на изобилието от повърхностна информация в днешно време, съдържанието на подкаста ще бъде и ценен извор за бъдещи изследователи относно личностите и процесите в нашето съвремие.

Постоянен фокус на новия формат ще бъде темата за ролята на музеите в един динамичен и бързо променящ се свят. В „Музеят говори“ ще участват специалисти от ИМ – Дряново, както и гости – личности от обществения и културен живот, представители на национални институции, учени, изследователи и др.

Амбицията на екипа е да бъдат излъчвани по един епизод седмично. Съдържанието ще бъде публикувано в YouTube канала на Исторически музей – Дряново, както и в официалните профили в социалните мрежи.

Студиото на ИМ – Дряново е оборудвано с професионална техника от Динафос – българска компания с дългогодишен опит в областта на фотографската, видео и осветителната техника.

Фирмата е официален партньор и дистрибутор на водещи световни марки и активно подкрепя развитието на визуалните изкуства и създаването на качествено дигитално съдържание.

Зареди още

Новини

Томислав Дончев се срещна с кметовете в област Габрово

Published

on

Народният представител от ГЕРБ Томислав Дончев проведе срещи с кметовете на Габрово Таня Христова, на Севлиево д-р Иван Иванов, на Трявна Денчо Минев и на Дряново Трифон Панчев по основните приоритети на четирите общини в областта.

Обсъдени бяха проекти, свързани с пътната инфраструктура, както и инвестициите във водоснабдяването.

След постигнатото до момента във водоснабдяването, което до голяма степен реши проблема с режима на водата в севлиевска и габровска община, като важни приоритети в региона местната власт и народният представител определиха изграждането на индустриална зона между Габрово и Севлиево, обходен път на Севлиево, пречиствателна станция и спортна зала в Трявна.

Кметовете поставиха и въпроса с нуждата от приемането на удължителния закон за бюджета така, че да им позволява да реализират и заложените в капиталовите си програми инвестиции, които са очаквани от жителите по места.

„Комуникацията с кметовете е изключително важна, защото те са най-близо до хората по места, познават нуждите на населението. Призовавам и служебното правителство да се вслушва в кметовете, така че да се осигури стабилност в регионите и да не се позволи щетите от политическата криза да се поемат от гражданите”, коментира народният представител Томислав Дончев.

Зареди още

Новини

Тъжна вест: Почина Анна Маринова!

Published

on

Почина Анна Маринова, дългогодишен преподавател по български език и литература и директор на Национална Априловска гимназия, в периода от 2002 до 2012 година. Тъжната вест оповестиха от габровското училище.

По повод загубата от учебното заведение припомниха нейните красиви и вдъхновяващи слова, посветени на Априловото училище:

„Скъпи учители от Националната Априловска гимназия,
Всевечна почит към усилията и харизмата на дарилите ни с правото да се наричаме така!

Драги съмишленици, светски и образовани,
Хора, верни на просветата и жадни за знание, Мили ми ученици
в класната стая на 21 век, които почти нямате представа за духовния ранг на категориите личности, изредени по-горе,

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! ЧЕСТИТ ТРИУМФ НА ВЕЧНОТО ЧУВСТВО ЗА ПРИНАДЛЕЖНОСТ! ЧЕСТИТО ЗАВРЪЩАНЕ! ДА Е СВЕТЪЛ И ДЪЛЪГ ПЪТЯТ НА ПРОСВЕТЕНИЯ, МЪДРИЯ И СИЛЕН ОБЩЕСТВЕН ДУХ, ПРОДЪЛЖИЛ ТОВА, КОЕТО Е СЪЗДАЛ ВАСИЛ АПРИЛОВ!

Образоваността на осъзналия се българин започва оттук, ние сме част от всевечния път на познанието на нацията ни.

И сме благословени от свещения дълг винаги да се озовем при истинските мощи на благодетеля с всяко ново начало на следващата учебна година. Когато училището отваря вратите си. Когато вятърът срещне нови платна на хоризонта… Това е най – истинският начин да останеш вечен Одисей!

Да бъдеш смел, мечтаещ и хитроумен, но силно да вярваш, че винаги има поне един ученик, който те чака да го научиш как се опъват непосилните тетива на твоя лък!

Да мислиш за постоянното завръщане, да не спираш насред мисията си, защото да стигнеш до Итака е орис! Априловото училище е нашата обща Итака. 190 години пътуване към нас самите… Да бъде!“

Анна Маринова Директор на Националната Априловска гимназия, 2002 – 2012,
Съветник по средното образование в „Европейски училища“, Брюксел.

Новинарски портал за Габрово и региона „Габрово Нюз“ казва съболезнования към семейството и близките на Анна Маринова.

Светъл да е пътят на душата ѝ!

Поклонението ще се състои на 10 март, вторник, от 12.30 часа в храм „Свети Йоан Предтеча“ (Камъка) в Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица