Новини
Слънчево и топло

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Времето ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с развитие на купеста облачност. В следобедните часове и през нощта срещу петък над Западна и Централна България, с изключение на районите около Дунав, ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. В Източна България ще духа слаб, по морския бряг до умерен североизточен вятър. Дневните температури ще се понижат с още 2-3° и максималните ще бъдат между 30 и 35°, в София 29-30°. Това е прогнозата за времето на НИМХ към БАН.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, ще духа до умерен североизточен вятър. Максимални температури между 31 и 33°. Температура на морската вода 27°-28°. Вълнението на морето ще бъде 2-4 бала.
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и в следобедните часове и през нощта в Рило-Родопската област и западните и централните райони на Стара планина ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Максимална температура на 1200 метра около 24°, на 2000 метра около 17°.
Атмосферното налягане ще бъде малко по-високо от средното за август и през деня ще се задържи почти без промяна.
АргументиБГ
Крими
Полицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки

29 проверени водачи на индивидуални електрически превозни средства (ИЕПС) и 11 констатирани нарушения. Това е резултатът от специализираната полицейска операция, проведена на 9 и 10 юли в Габрово и Севлиево.
Акцията беше насочена към повишаване на безопасността на движението по пътищата и се проведе по разпореждане на директора на Областна дирекция на МВР – Габрово, старши комисар Илиян Иванов, съобщиха от пресцентъра на полицията.
По време на операцията вниманието на органите на реда бе насочено към спазването на Закона за движението по пътищата в частта му, отнасяща се до управлението на електрически тротинетки и други ИЕПС. Проверени бяха няколко съществени аспекта, а именно – възрастта на водачите, използването на задължителните предпазни средства, движението в разрешените за целта зони, а също и техническата изправност на самите превозни средства.
Наред с контролната дейност, служителите проведоха разговори с водачите, в които им бяха разяснени правилата за безопасно управление на ИЕПС. Целта на тези беседи беше да се повиши осведомеността на водачите и да се намали рискът от пътнотранспортни произшествия, произтичащ от неправилното използване на тротинетките.
От установените 11 нарушения се откроиха три основни вида пропуски, сред които управление без защитна каска, движение в зони и управление по площи, предназначени само за пешеходци, и превозване на пътник на тротинетка, при положение че тя е предвидена за един водач.
Именно тези нарушения създават реален риск както за самите водачи, така и за останалите участници в движението.
От ОДМВР – Габрово подчертаха, че проверките върху водачите на ИЕПС няма да бъдат еднократни, а контролът над водачите им ще продължи и в бъдеще, с ясната цел да се ограничат нарушенията и да се гарантира по-висока безопасност за всички, които се движат по пътищата и тротоарите на двата града.

Крими
Три нови патрулки получи Областната дирекция на МВР – Габрово

Областната дирекция на МВР -Габрово получи три нови патрулни автомобила „Шкода Кодиак“, чието закупуване е финансирано от Фонда за безопасност на движението.
Автомобилите са оборудвани с лайтбар и необходимата специализирана техника за изпълнение на полицейските функции.
Те са обозначени с отличителните знаци и герба на Министерството на вътрешните работи.

Новите патрулни автомобили ще подпомогнат ежедневната работа на полицейските служители и ще бъдат използвани за патрулно-постова дейност, териториално обслужване и осъществяване на контрол по Закона за движението по пътищата.
С включването им в автопарка на дирекцията ще се повишат мобилността и оперативните възможности на полицейските екипи, както и ще се подобри контролът по пътната безопасност.

Новини
Полагат нов асфалт на още 4 км на пътя за Узана

Областният и заместник областният управители Кристина Сидорова и Андрей Николов проведоха работна среща с директора на Областно пътно управление Габрово инж. Деян Георгиев.
По време на срещата бяха обсъдени текущите дейности по поддържането на републиканската пътна инфраструктура в област Габрово.
Георгиев подчерта, че екипите на Областно пътно управление работят по отводняване и подрязване на храсти край пътните пространства. Приоритетно работата се извършва по първостепенните пътища.

Продължава работата по пътя между Габрово и местността Узана, като е предвидено да бъдат асфалтирани още 4 км от трасето.
Почти е завършен ремонтът на пътя Севлиево – Сенник – Градница – Бериево.
На износващ пласт е вече и пътят между Царева ливада и Дряново, като остава да се положи пътна маркировка и да се поставят знаци.
Започват ремонтните дейности по пътя Агатово- Крамолин.

-
Новинипреди 6 дниТаня Христова хвърли бомбата: Габрово вече не е безопасен, а МВР бездейства!
-
Кримипреди 6 дниКомисар Илиян Иванов контрира Таня Христова: Габрово остава спокоен град!
-
Културапреди 6 дниИзлезе второто издание на „(Не)Познатият Колю Фичето“
-
Новинипреди 5 дниКомуникацията между институциите в региона е добра, работи се в синхрон
-
Новинипреди 3 дни170 години от рождението на Никола Тесла – геният, който чуваше Вселената
-
Новинипреди 5 дниСребро за Иван Екимов от международен шахматен турнир
-
Любопитнопреди 4 дниДрескод футболна фланелка за споделеното гледане на първия полуфинал
-
Новинипреди 5 дниГабровски учител участва в международен педагогически форум





