Свържи се с нас

Новини

Заседание на Надзорната комисия за водния цикъл на Габрово

Published

on

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved

В Ритуалната зала на Община Габрово вчера (4 юли) се състоя поредното заседание на Надзорната комисия за наблюдение изпълнението на Интегриран проект за водния цикъл на град Габрово с участието на представители на общинска администрация, общински съвет, експлоатационни и съгласувателни органи (ВиК ООД Габрово, областна дирекция на МВР, пожарна служба, областно пътно управление), медии, гражданско общество, неправителствени организации. Новината съобщиха от местната общинска администрация.

Темата на дневния ред на заседанието бе стартирането на първия договор за строителство – етап 1 от рехабилитацията и разширението на ВиК мрежата на града, подписан на 04 юни 2012 г.

Бе представен разработения от Община Габрово софтуерен продукт, базиран на географско-информационни системи, чрез който е онагледена цялата ВиК мрежа, подлежаща на строителство в рамките на проекта. Посредством продукта всеки заинтересован ще може да зададе конкретен адрес, за да получи информация за ремонтните дейности, които  се предвиждат в дадения участък. Поместена е и информация за вида на възстановителните работи по уличните настилки за отделните улици в обхвата на проекта. Инструментът е разработен така, че да функционира динамично и в хода на ремонтните работи да се подава актуална информация за напредъка на строителството. Разработено е и подробно ръководство за работа с продукта. Цялата информация е налична на интернет страницата на проекта www.waterprojectgabrovo.eu.

На заседанието бяха представени ръководителите на екипите на строителната фирма Драгиев и ко ООД, гр. Пловдив, и строителния надзор КИГ – ПУРИ ООД, гр. София. Ръководителят на строителния екип запозна членовете на надзорната комисия с разработената строителна програма, включваща план за безопасност и здраве, план за временна организация на движението, план за опазване на околната среда, както и линеен график на изпълнението по участъци, и подобекти. Специално внимание бе обърнато на това, че строителството започва от обезпечаване на връзките между главните водопроводни клонове между левия и десния бряг на р. Янтра (Баев и Горнокрайски мост), след което ще се премине към Шести участък.  Бяха представени и предприетите от строителя комплекс от мерки за минимизиране на ефекта върху околната среда по време на строителството.

Ръководителят на надзорния екип представи своята функция и сподели, че така разработената програма е реалистична и ще бъде упражняван стриктен контрол по отношение на нейното спазване.

На заседанието членове на комисията изложиха свои важни съображения съгласно компетенциите си, свързани с изпълнението на строителството в стриктна координация между заинтересованите страни. Специално внимание бе обърнато на създаване на условия за оптимално обезпечаване на водоподаването към обществено значими структури, както и  на своевременното информиране на обществеността.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Условна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“

Published

on

Двамата мъже, участвали в масово сбиване, което стана на Гергьовден 6 май тази година, на ул.“Митко Палаузов“ в Габрово бяха признати за виновни и осъдени.  

По обвинение на Районната прокуратура 37-годишният К.М. бе признат за виновен за това, че на 6 май, около 23.25 часа, причинил по хулигански подбуди средни телесни повреди на две лица – средна телесна повреда на С.Г. изразяваща се в мозъчно сътресение със загуба на съзнание, довело до разстройство на здравето, временно опасно за живота, и лека телесна повреда на Х.С., която бе с порезна рана на петия пръст на дясната ръка, довела до разстройство на здравето, неопасно за живота.

За извършеното престъпление 37-годишният бе осъден с наложено наказание 1 година и 8 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение бб отложено за срок от 4 години и 6 месеца.

Съучастникът му, с инициали А.Н. на 19 години, пък бе признат за виновен за това, че причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на В.А. – разкъсно-контузни рани в теменно-тилната област и в областта на носа, и охлузни рани, довели до разстройство на здравето, неопасно за живота. Престъплението бе класифицирано по чл.131 ал.1 т.12 пр.1, вр. чл.130 ал.1 от НК, като А.Н. е освободен от наказателна отговорност и му е наложено административно наказание по реда на чл.78а ал.1 от НК – глоба в размер на 306,77 евро.

С постановление на Районна прокуратура-Габрово В.А. е бил задържан за срок до 72 часа, а с определение на Районен съд-Габрово спрямо него е взета мярка за неотклонение „домашен арест“.

Съдебният акт е окончателен.

Зареди още

Любопитно

Група Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“

Published

on

За втора поредна година в Дряново ще се състои фестивалът „Тук и сега“ – едно събития, измислено и организирано от младите хора в града. Планирани са музикален концерт, размяна на книги, куиз вечер, прожекция на филм, групова тренировка и др.

Всички събития ще се проведат в парк „Максим Райкович“, срещу часовниковата кула, с вход свободен. Програмата ще започне на 12 август с концерт на група Молец и талантливите млади изпълнители GoGo, Toria, ZoV & Vakavliev.

На 13 август организаторите са предвидили занимания и за здрав дух, и за здраво тяло. Инструкторката по пилатес и йога Йоанна Петрова от FitLab ще се погрижи за добрия тонус с групова тренировка от 19.00 ч., а след това ще има мозъчна атака с куиз вечер за обща култура. Вечерта ще приключи с прожекция на новия български комедиен филм „Брънч за начинаещи“ – в парка, под звездното дряновско небе.

И двете вечери ще продължи инициативата „Книга за книга“ – всеки може да донесе книга от личната си библиотека и да вземе друга. Целта е обмен на заглавия, впечатления и приятен разговор за литература.

12 АВГУСТ (сряда)
19:00ч. „Книга за книга“ – донеси книга, вземи си друга, обсъди заглавия и автори с други читатели
20:00ч. Концерт на група МОЛЕЦ, GoGo, Zov&Vakavliev, Toria
21:30ч. Коктейли и музика

13 АВГУСТ (четвъртък)
19:00ч Групова тренировка с Йоанна Петрова от FitLab
20:00ч. Куиз вечер за обща култура
21:30ч. Прожекция на филма “Брънч за начинаещи” Ще бъде хубаво – не някога и някъде, а тук и сега!

Фестивалът се организира по случай Международния ден на младежта, който се отбеляава редовно в Дряново от дълги години.

Зареди още

Любопитно

„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година

Published

on

За трета поредна година Младежки център – Габрово организира инициативата „Персеиди и китари“, която ще се проведе на 12 август от 20.00 ч. в местността Градище. Събитието се организира от Младежки център – Габрово и целта му е да отбележи Международния ден на младежта с преживяване, посветено на природата, музиката и летните нощи, а също така и да напомни колко са важни младежките дейности и политики на местно, национално, европейско и международно ниво – за развитието на младите хора и техните умения.

Вечерта е в пика на метеорния поток „Персеиди“ – едно от най-красивите и очаквани астрономически явления през годината. В продължение на няколко дни Земята преминава през шлейф от частици, оставени от  кометата 109P/Swift-Tuttle.

Тези частици изгарят в атмосферата над нас и ние ги виждаме като ярки падащи звезди. На тъмно и високо място могат да бъдат забелязани около 100 падащи звезди на час. На Градище, заради близостта на града, броят им е значително по-малък, но все пак много по- голям, отколкото в обикновена лятна вечер.

Младежкият център кани и всички млади хора, които свират на китара, да се включат – независимо от професионалното им ниво. Събитието е различно – то не е концерт, а споделено преживяване, в което всеки участва по свой начин. Няма сцена или официална програма, няма предварително обявени изпълнители и разделение между публика и артисти. Всеки е добре дошъл да пее, свири или просто да преживее звездопад, изпълнен с музика, падащи звезди и желания.

За да улесни всички желаещи да се включат, Младежки център – Габрово осигурява безплатен транспорт до местността Градище. Електрическият автобус ще тръгне в 19:30 ч. от пл. „Възраждане“, а обратно към града в 00:00 ч. – от паркинга до поляната. Вземете със себе си връхна дреха и одеяло или шалте! За повече информация тел. 0887907075.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица